Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość agma
temat badań wątrobowych już był poruszany. W badaniach wychodzi dopiero coś niepokojącego, gdy zostaje nam 30 % zdrowej wątroby. Do tego czasu wszystkie badania "są w normie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agma mylisz sie, badanie na pasozyty i badanie na lambie, badanie na grzyby. to sa z kalu. wymazy: bakteriologiczne (tlenowe, bezltenowe), grzyby; z: jama ustna, gardlo (migdaly), zatoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agma
maya wyraźnie pytała o badanie z kału: "Jakie dokładnie badania kału należy przeprowadzić by wykryć grzyby i pasożyty? Jak one nazywają się?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widziałam w przychodni są jakieś ogolne badania kału na pasożyty, ale są oprócz tego posiewy z kału. Tylko co wybrać? Tam było wiele możliwości, ale nie miałam czasu na czytanie, bo i tak nic z tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale same badanie na pasozyty to za malo, trzeba zrobic tez na lambie na wszelki wypadek i najlepiej co jakis czas to powtarzac, zrobic z 3,4 takie badania, bo te bakterie rzadko sie ukazuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk45435435
edsonik lamblie to nie bakterie a wymazy mozna robic z pochwy, cewki moczowej, nawet z odbytu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
KINGAPARIS napisalam ci przed chwila maila mam nadzieje ze doszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk45435435
japanka a co to takiego ? :oooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agma
japanka 30 zł jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemyslenia o diecie
nie to nie sepsa - sepsa to jak zakażenie krwi ktos moze zyć latami z grzybica głowy, nóg , paznokci, pochwy ale to nie sepsa tylko "wniknięcie" grzyba w głąb tkanek i żadna dieta nic tu nie pomoże to samo jest w układzie pokarmowycm grzyb sobie może latami siedzieć w śluzówce zołądka, watroby czy sciankach jelit a mimo tego badania typu posiewy moga wyjsc jałowe lekarze jeszcze nie znaleźli leku na to - oczywiscie działają antybiotyki ale w takich dawkach że żaden czlowiek by tego nie przetrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytujaca forum
KINGAPARIS z żurawiny to brała jakieś tabletki - sproszkowana w kapsułkach i jadła takie kandyzowane (jak winogrona słodkie) a siemie kupowała mielone zalewała wrzątkiem i odstawiała na jakiś czas i wychodził taki kleik ale z tego co mi mówiła to najbardziej jej pomógł propolis- ja mysle że wszystko razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytujaca forum serdeczne dzieki, na pewno to wykorzystam.........pozdrawiam patryk nie wiem kpina czy zart z twojej strony, ale mozesz sobie troche poczytac to forum to zobaczysz co pisalam i z czym sie tu pojawilam,ale krotko, cholestaza watroby jezeli sie ja przejdzie nawet w ciazy, zawsze dochodzi do uszkodzenia do watyroby, w ciazy enzymy byly ponad 200 dochodzily do 300 jezeli cie to interesuje, a potem pozostaly cztery struktury homogenne w watrobie, i watroba mimo pociazowych dobrych wynikow, niestety nie funkcjonuje juz tak jak kiedys,nie toleruje ostatnio niestety prawie wszystkich lekow, ziol, a lepiej zebys nie zartowal, bo nie zycze nikomu koszmaru jaki sie przechodzi po zazyciu czegos , czego organizm nie toleruje.........dusznosci, tlenu i szpitali.............. ludi dzieki odpisalam ci pozdrawiam serdecznie andy jak sie czujesz? ja znowu nietolerancja po globulkach dopochwowych na grzyba, mdlosci, i takie zawroty glowy, ze trudnosc z utrzymaniem rownowagi, oczywiscie bol watroby, a podobno tylko minimalnie ta mieszanka przechodzi do krwi,niestety po leku na grzyba to samo, apodobno on wogole nie przedostaje sie do krwi bzdura totalna, zakupilam nowy probiotyk, jest ich co nie malo w aptece,nie wiem dlaczego lekarze ich nie polecaja tu, a pan aptekarz powiedzila mi, ze on jeden probiotyk lyka sobie kazdy dzien i nigdy na nic nie choruje, a ja sie zastanawialam dlaczego on tak mlodo wyglada mimo juz wieku gdzies po 50, mam odpowiedz dzisiaj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
An-Dy? Droga An-Dy? Twoja poprzednią wypowiedź pozostawiłem bez komentarza, ponieważ nie była obiektywna! Jestem człowiekiem dla każdego życzliwym... weź to pod uwagę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
An-Dy? źle mnie zrozumiałaś! Jestem życzliwy dla każdego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
hej czy ktos z was laczy ciemny ryz z mieskiem ,czytalam ze nie jest to dobre rozwiazanie ,podobno tylko z warzywami ,moga byc duszone ,pytam bo faszerowane papryki to 3 w 1 /ryz miesko warzywko ,ale to pewnie niewskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Do KIngaparis? Czy robiłaś badania na bilirubinę wątrobową? Jak byłem w klinice gastro- w Katowicach stwierdzono mi cholestazę na podstawie wyników ze krwi( nie tylko Aspat Alat czy GGTP lecz właśnie szczególnie profesora wówczas interesowała bilirubina... Zalecenia dostałem na oszcędna dietę- niemal beztłuszczową- i preparat Esentialle Forte firmy Natermann. Kosztuje on obecnie ok .niecałych 30 złotych.. Skuteczny jest także na stłuszczenie wątroby. Kup sobie również Sylicaps, ok 9zł(30 kaps.) oraz Liv 52 oraz Padmę Basic... Jeśli odpowiesz na mój post, napiszę o dalszych sposobach leczenia wątroby jakie ja stosuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno sie unikac unikac wegl. zlozonych i miesa w jednym posilku. Mi tam to szkodzi, zoladek wariuje po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk45435435
Pancrea ja mam bilirubine całkowitą 1,58 a mialem juz kolo 2 hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk45435435
Pancrea na podstawie jakich badan stwierdzono u ciebie Cholestoze ?" Aspat i ALat ile mialas? ja mam norme 23,23 .. ktore mialas poza normą ? mi lekarz powiedzial ze moge chlac i jesc tluste nawet jak moja bilirubia jest ponad 1.5 szok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
EDSONIK oki ale czy to tylko ze wzgledu na to ze moze zaszkodzic czy tez dlatego ze grzyb ,,to lubi,, bo ja sie nic nie moge o tym doszukac,kombinuje co tu jesc ,dzis robilem te papryke ,mnie juz niektore warzywa nie wchodza,mam wstret poprostu i szukam czegos zeby je jakos przemycic w jedzeniu ,a i jeszcze musze kombinowac zeby wage utrzymac bo nie chce juz schiudnac ,lekarka juz mnie okrzykuje ze znow 1,5 kilo zlecialam ,juz pytalam o cos wysokokalorycznego na tym forum ale mi nikt nie odpowiedzial ,kurcze ludzie maja problem by schudnac ,a ja nie wiem co robic by troche przytyc ,co jesc ,moze ma kto jakis pomysl!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agma
pytałam dr Janusa o łączenie węglowodanów z białkiem ,a konkrtetnie ryżu, kasz z mięsem. Mięso ogólnie nie jest wskazane, ale nie ma to nic wspólnego z grzybami, bardziej z trawieniem i naszymi przebojami żoładkowo-jelitowymi. Jesli komuś nie szkodzi łączenie węglowodanów z białkiem to napewno nie odżywia tym grzyba i może tak jadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
agma dzieki za to ,moze ty masz jakies ciekawe pomysly jedzeniowe ,zeby byly jeszcze kaloryczne to by mnie cieszylo ogromnie naprawde ,mi juz brak pomyslow ,juz nie iem co mam wymyslic ,zwlaszcza ze surowek nie za bardzo lubie no i po nich niespecjalnie sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agma
z tymi pomysłami to u mnie też ciężko. Często jadam brązowy ryż, ryby, surówki,sałatki. Mięso czasami też. Ale ciągle jedno i to samo. Czasami zupy: grochowa, kapuśniak , krupnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
a grochowa mozna?hmm moze i niezly pomysl jakis boczek do tego ,ta dieta jest do kitu ,chyba ze ktos ma z 25 kilo nadwagi ,to moze mu sie przydac ,chyba zaczne smalcem smarowac ,a wy jecie maslo?tak a propos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agma
ja robię z grochu łuskanego, połówek, trochę boczku, trochę ziemniaczków ( w zupie dozwolone),majeranek, cebula. Część grochu rozgniatam i dzięki temu zupa staje się gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem wszystko - w miarę zdrowo ale bez przesady w żadną stronę mi dieta niskowęglowodanowa stosowana wiele miesięcy pogorszyła samopoczucie - wyniki tez miałam wtedy złe więc wróciłam do normalnego jedzenia, pszenicy itp. teraz jem to na co mój organizm ma ochotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×