Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tak tylko

4,5 miesiąca-jaką zrbić 1 zupkę?

Polecane posty

Drogie mamusie bardzo was proszę napiszcie jakiś przepis na zupke dla dzieciaczka 4,5 miesięcznego :)Dodam że karmione jest mlekiem modyfikowanym-z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To będzie pierwsza zupka Twojego malucha czy już dawałaś mu coś oprócz mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuje warzywka ugotowac zmiksowac i doprawic delikatnie to pierwsza zupka a potem, później powoli mozesz dorzucac kawałeczek cielęcinki, makaron lub ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio Mała dostawała już marchewke gotowaną z masełkiem desery rózne jabłka, brzoskwinie, soczki pije różne po 4 miesiącu kaszke wcina ale nie wiem jaka już jej moge zupkę zafundować bo w internecie mozna dostać zawrotu głowy:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz jej zrobić zupkę z tych rzeczy, które jej podawałaś + cos nowego i przekonasz się czy nic jej nie będzie. Ja już nie pamiętam co tam można podać w tym wieku, ale musisz eksperymentować i obserwować córcię czy nie ma na jakis składnik uczulenia. Najlepiej zrobić taką podstawę: marchewka, ziemniak, pieruszka, por i dodawać coraz to nowe warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz gotować sama, a nie masz pomysłu, to zobacz jakie składniki są na słoiczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z porem dla 4,5 mies to ja bym się wstrzymała, uważaj też na seler bo może uczulać. Marchewka, ziemniak lub ryż, pietruszka powinno wystarczyć na początek.Przyprawy spokojnie możesz sobie darować. Potem powoli coś dorzucaj - koperek, zielona pietruszkę, buraczka, indyka, kurczaka, cielęcinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też mi się przypomniało, że por w tym wieku, to chyba jeszcze nie bardzo, sorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko mogę Ci podesłać Babycook na maila, jeśli chcesz :) Daj znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw to może dodaj do tej marchewki ziemniaka i dopiero po paru dniach jak nic nie będzie to możesz dołożyć pietruszkę, potem kolejne warzywo i kolejne.... Ja pierwszą \"prawdziwą\" jarzynową to dałam ze słoiczka Gerbera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuŚkaaaaaaaaaaaaaaa
moja miała 3 miesiące i 3 tyg jak pierszy raz dalam jej marchewke i jabłko. Teraz je już zupki z warzywami i kurczakiem,czasem jej robie sama a czasem kupuje w słoiczku.Jak miała równe 4 miechy to zaczełam jej dawać tego kurczaka wlaśnie. Je desery z jagodami i innymi owocami.Kaszke też wcina i waży już 8 kg :D boje się że to za dużo,ale ważne ze chce jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu synkowi robię na razie zupkę z marchewki, ziemniaka, pietruszki i dodaje trochę masełka. Ale jak do tej pory nie bardzo mu smakuje. Pluje dalej niż widzi. Antoś prześlij mi jak możesz na pocztę Babycook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu synkowi robię na razie zupkę z marchewki, ziemniaka, pietruszki i dodaje trochę masełka. Ale jak do tej pory nie bardzo mu smakuje. Pluje dalej niż widzi. Antoś prześlij mi jak możesz na pocztę Babycook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pifko albo dwa
proponuje grohufke albo kapuśniak, a najlepiej odrazu bigos :) smacznego dla twojego dziecka nie dobra matko karmiaca dziecko sztucznie a nie swym mlekiem, cycem. pewnie lalunia z ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×