Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość evi26
Cześć Dziewczyny:) Witam Was serdecznie właśnie wruciłam wczoraj do domu po wykonanym zabiegu laparoskopi. Miałam torbiel 7cm w zatoce douglasa (pomiedzy macica a jelitem grubym) wycieto mi 70 % reszta ma sie sama wysuszyć. Wcześniej pytałam na forum czy boli cewnikowanie da sie wytrzymać :)Teraz jestem bogatsza o 3 dziurki w brzuchu za 2 tygodnie po wynik histopatologczny. Badanie Ca 125 wyszło mi 28.4 nie wiem czy to duzo czy nie jak ktoras sie zna na tym moze mi cos wystukac. W sumie dobrze sie czuje . Tak wiec na koniec Wszystkim Życzę Zdrowych i Radosnych Świąt i Wszystkiego Naj w Nowym Roku . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik2603
Wiesz być może masz racje Gabsonik ,z tą teoria ale różne są przypadki , wiek przechodzenia tego itd. A tak w ogóle Wesołych Świat i udanej nocy sylwestrowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, nikt nic nie wie na temat tego pęcherzyka krwotocznego? No szukam w tych googlach, i same sprzeczne info :( Mam dziwne objawy (po raz kolejny) - okropnie bolą mnie piersi (zaczęło sie zaraz po owulacji) jakby były jednymi wielkimi siniakami - nie mogę spać na brzuchu, mam podwyższoną temp., melancholijny nastrój (płacz na zawołanie), bola mnie jajka i czuję lekkie skurcze w macicy. Chyba znowu sobie ciążę wmawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nu
Dziewczyny czy jest możliwe aby powodem nadmiernego wypadania włosów byly torbiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik2603
hejka:) Wiesz co możne powinnaś zgłosić się do onkologa z tym bólem piersi ? może on coś stwierdzi moja siostrę tez bolały najpierw się jej zrobił maleńki guzek a potem tak jakby pękł i zrobiła się jakaś plama rzekomo jakieś naczynko jej pękło dostała leki i jest w porządku teraz:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika2603 - ja mam dosyć silny PSM zespół napięcia przedmiesiączkowego - zawsze mnie bola przed okresem, ale nigdy tak wcześnie i nigdy tak mocno. Do tego ten ból w dole brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik2603
to możne powinnaś zmienić lekarza i żeby przepisał ci jakieś leki na te bóle miesiączkowe no nie wiem ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo Gabsonik, dobrze, że jesteś. :) Chyba już świruje. :( No boli wszystko jak cholera :( Dziubią jajka okrutnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika - nie tyle na bóle co na zespół napięcia. Byłam w piątek, dał mi na 3 miesiące antykoncepcyjne dla podratowania mojej psychiki. Mam je brać od pierwszego dnia cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a lekarza nie zmienię, bo to jedyny konkretny do którego trafiłam (a chodziłam i do bardzo doświadczonych profesorów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariola wez krem progesteronowy. u mnie dziala. nie wiem w sumie co u mnie dziala najbardziej ale dziala. moze jeszcze kup olej z wiesiolka do picia i olej rycynowy do smarowania. platki nagietka do picia. bez sensu ze cie boli!! tyle czasu. leczylas sie przeciez. moze naprawde to ciaza?? sciagnij ode mnie z chomika ksiazke deepaka chopry tworzmy zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika090
Witam Tez mam problem z torbielem na usg wykazało mi torbiel jajnika prawego 45x40 mam straszne bóle brzucha , po prawej jak i po lewej stronie chociaz po lewej stronie nic nie wykryli. i nie wielką ilość płynu w zatoce douglasa. do tego spóźnia mi sie miesiączka. pozostałe dolegliwosci to bóle głowy, biegunka, strasznie sie mecze... :/ lekarz na usg nic mi nie powiedzial jaki to moze byc rodzaj torbiela wiec chciałam sie was zapytac jakie musze jeszcze zrobic badania zeby lekaz ginekolog mogl to stwierdzic czu usg wystarczy? Za tydzien mam wizite u ginekologa Wolała bym do ginekologa zgłosić się juz z wszystkimi wynikami badań żeby zacząć jak najszybciej leczenie z góry wielkie dzięki za odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie kazda z nas ma/miala torbiele i wszystkie mamy sie dobrze. jedyne badanie jakie mozesz jeszcze zrobic to ca125 jest to badanie krwi. a jezeli chodzi o bole glowy i biegunke i zle samopoczucie to najlepiej zrezygnowac z kawy cukru, miesa na jakis czas. duzo pic wody i sokow z warzyw. to bardzo pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Hej dziewuszki ;) hmm ciekawi mnie jedna rzecz ;) przed laparo gdy zmagalam sie z torbiela jajnika( trwalo to prawie rok) na twarzy mialam mega wysyp pryszczy... za nic nie mogłam sobie z tym poradzić a nigdy nie mialam takiego problemu... po zabiegu jakby wszystko zniknelo... minol miesiac a ja nie mam juz zadnej przykrej niespodzianki na twarzy... jak mysliscie mialo to zwiazek ??? moze ktoras z was tez tak miala ??? mam nadzieje,ze nie zapesze tym postem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńka - ja to tam pryszczy nigdy nie miałam, więc i po laparo nic mi nie musiało znikać. Ale za to zniknęło mi coś innego - miałam kurzajki na ręku (3-4), których nie mogłam się pozbyć przez wiele lat. Zaraz po operacji poprostu zaczęły zanikać. Pewnego dnia poprostu zniknęły na dobre (w przeciągu 1,5tyg.) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE DZIEWCZYNY Mam pytanie w związku z tabletkami antykoncepcyjnymi. Sama poprosiłam lekarza o pigułki dla zabezpieczenia.Lekarz przepisał mi pigułki o nazwie MARVELON. Wytłumaczył jak zażywać itd. Wykupiłam narazie jedno opakowanie, wyjęłam ulotkę i czytam. A tam cała litania przeciwwskazań.No i ostatnie dotyczy mnie.Pisze:Palenie tytoniu przez kobiety powyżej 35 roku życia.Ja mam 39 lat i dostałam pigułki poraz pierwszy w życiu. Pan doktor nic mi na ten temat nie powiedział,a nawet nie pytał czy palę. Dzisiaj dostałam miesiączkę i powinnam zażyć pierwszą pigułkę.Czy w związku z tym powinnam je brać? Czy nie będą miały mniej skutecznego działania? Proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olus7 działanie antykoncepcyjne będzie zachowane ... palenie nie ma wpływu na skuteczność tabletek,ale papierosy w połaczeniu z tabletkami zwiększą ryzyko zakrzepicy. i papierosy i tabletki \"zagęszczają\" krew. Kobiety po 35 r.ż stosujące równocześnie tabletki i paląc papierosy narażone są takze na bardzo groźne powikłania naczyniowe, które w konsekwencji mogą doprowadzić do choroby niedokrwiennej serca, zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu. Proponuję rzucic palenie ...to dobry moment Nowy Rok nowe postanowienia itp.... na pewno wyjdzie Ci to na zdrowie :) Gabsonik link nie wchodzi :( Monisia buziolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alamapsa
Cześć dziewczyny! A ja was chciałam pocieszyć! Otóż miesiąc temu trafiłam na izbę przyjęć z bólem brzucha. Myślałam, że to wyrostek, ale okazało się, że na prawym jajniku mam torbiel ok 4cm. Lekarz na oddziale stwierdził, że torbiel może sama pęknie, ale powinnam zgłosić się do swojego lekarza. Moja pani doktor stwierdziła, że torbiele same nie pękają a jak już pękną, to mogą wywołać zakażenie i skierowała mnie następnie na usg do jakiegoś ponoć najlepszego specjalisty w tej dziedzinie. Ów specjalista stwierdził, że jest to torbiel śluzowa wielokomorowa, że trzeba szybko operować, bo może się skręcić i wtedy trzeba będzie wyciąć cały jajnik i w ogóle, że to może być rak, więc muszę zrobić marker nowotworowy. Byłam kompletnie załamana. Myślałam, że zwariuję czekając na wynik tego markera. Na szczęście wyszedł dobry. Ale i tak bardzo bałam się operacji. Poszłam więc jeszcze na konsultację do innego lekarza. I bardzo się cieszę, że to zrobiłam! Lekarz powiedział, że to jest torbiel krwotoczna, że sama się wchłonie, że do operacji absolutnie się nie kwalifikuje i że za miesiąc nie będzie po niej śladu. Przepisał mi jakieś leki przeciwzapalne i zalecił kontrolę za miesiąc. I właśnie wczoraj byłam na kontroli - po torbieli nie ma śladu!!! Jestem strasznie szczęśliwa i chyba już nigdy nie zmianę lekarza! Naprawdę warto konsultować takie przypadki nawet u kilku lekarzy zanim się trafi na stół operacyjny. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala OO zeby wchodzil trzeba miec na kompie zainstalowanego acrobata. co tam u ciebie?????????????:):):) BUZIOLE dla wszystkich. zycze wam WSZYSTKIM szybkiego zajscia w upragniona ciaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane;* Gabsonik przeczytałam i....brak mi słów.naprawde nie wiem co napisać...jednk cuda się zdarzają!!! u mnie tak sobie,Jestem potwornie zmęczona tym tygodniem.na nic nie mialam czasu i byłam od rana do wieczora zajęta...i tak pewnie bedzie aż do środy,do Wigili... źle się znowu czuje ostatnio,boli(kuje) mnie brzuch,do tego mam okropny ból piersi i głowy..:( pozdrawiam kochane sciskam i caluje i uciekam prace pisać do szkoły..a moze Wy mi pomozecie bo nei moge w ogole znaleźć materiału. temat pracy brzmi \"regulacja cieplna- zaburzenia przemiany materii \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale temat ci dali. skladam wyrazy wspolczucia:). no to byl prawdziwy cud:). Monika a ty co pichcisz za wypieki na swieta????? ja sie zabieram do piernikow. pierwszy raz w zyciu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie cudu wkleilam to po to aby nam wszystkim uswiadomic ze w porownaniu do tego co spotkalo to dziecko i ich rodzicow to zajscie w ciaze i wyzdrowienie to pikus:). trzeba 'tylko' wierzyc. (chociaz oczywiscie zdaje sobie sprawe jakie to trudne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×