Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Misia-1983

Bierzecie witaminy w tabletkach?

Polecane posty

Mam pytanie do dziewczyn w ciąży i tych które były w ciąży - bierzecie czy brałyscie witaminy - takie jak Centrum itp. tj. suplementy diety? Ginekolog powiedziała że bierze się je od 3 miesiąca wiec brałam je już prawie 3 miesiace. Ostatnio wyciągnęłam tubę z witaminami przy koleżance a ona się na mnie wydarła po co to biorę, że to suplement diety nie mający nic wspólnego z witaminami i że jest to rakotwórcze. Powiedziała że ludzie w szczególności za granicą mają na punkcie witamin fioła a czy ludzie sa zdrowsi - nie - coraz bardziej chorują. NIe wiem co o tym mysleć ale od 2 dni już nie biore tych witaminek a mam je z USA (niby dobre) a kolezanka powiedziała ze to jeszcze gorzej bo tam to sama chemia. Co w na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem hurrrrra
Słuchaj, jeżeli lekarz zalecił Ci przyjmowanie witamin to je przyjmuj i koniec. Jesteś w ciązy i nie powinnaś ryzykować zdrowia dziecka. W tym okresie narażasz się m.in. na anemię i choćby dlatego warto uzupełniać dietę o witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam w poprzedniej ciąży aż do zakończenia karmienia i teraz też biorę od samego początku jak tylko sie dowiedziałam o ciąży. Biorę Feminatal N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku ciąży brałam prenatal complex, potem chwilę feminatal, potem prenatal classic a teraz biorę prenatal DHA nie sądzę by było to niebezpieczne dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziak150
Przed ciążą i w pierwszym trymestrze ciąży łykałam tylko kwas foliowy, a potem Feminatal N do końca ciąży i teraz też, gdy karmię piersią. Nie bardzo rozumiem jednej rzeczy: dlaczego Twoja koleżanka okazała się być dla Ciebie większym autorytetem niż lekarz?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka80
branie witamin dla kobiet w ciąży jest wskazane po 12 tyg ciąży bo z żywności nie jest ich tak dużo jak być powinno powinnaś przyjmować witaminy w ciąży ja biorę prenatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicka
to co mówi kolezanka dotyczy raczej ludzi niepotrzebnie zazywajacych witaminy, zamiast zdobywać je w zdrowym pozywieniu. Ty jako ciezarna jestes narazona na niedobory witamin i zelaza (w Twoim organizmie zachodzi rewolucja!) wiec lekarz wie co robi, polecajac ci zazywac witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś w tym podobno jest...
Też sporo o tym czytałam i słyszałam, że witaminy to jednak chemia, nie ma to jak czerpać z pożywienia. Ale sama teraz w ciązy biorę, czyli kiedy jest zwiększone zapotrzebowanie, bo z jedzenia pewnie nie dostarczyłabym wystarczająco. W poprzedniej ciązy brałam centrum i zdrowo się odżywiałam i urodziłam dużą zdrową córkę. Teraz biorę jakieś prenatal czy coś takiego, od czwartego miesiaca. A normalnie czyli kiedy nie jestem w ciązy nie biorę, chyba, ze po jakiejś chorobie, troche wspomagam organizm. Sama nie wiem czy słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja napiszę tak... jeśłi brałaś centrum to może i koleżanka miała rację.... wy wszystkie dziewczynki piszecie że bierzecie witaminy ale bierzecie preparaty przygotowane sprecjalnie dla kobiet w ciąży.. ja obecnie też jestem w ciąży i witaminy biore ale również mam preparat dla kobiet w ciąży... jeśli natomiast chodzi o cenrtum to zanim była w ciąży byłam na diecie. mniej jadłam choć starałam się dostarczyć organizmowi wszystkiego co potrzebne ale też dużo ćwiczyłam.. i żeby trochę sobie \"pomóc\" brałam centrum.. potym jak schudłam nadal brałam te witaminy dla podreperowania jeszcze trochę organizmu.. ale do czego zmierzam... mieszkam w UK i np na moim opakowaniu centrum było napisane że nie powinno się go stosować w trakcie ciąży i karmienia piersią.... i przestalam go brać zanim zaszłam w ciążę.... może zwyczajnie sprawdź czy w Twojej ulotce nie ma nic na ten temat... no i ja bym jeszcze spytała lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forumowa_mama
Jesli chodzi o ciaze to nic z tabletek nie bralam. Nie chcialam sie w to wplatywac, bo ciaza byla w porzadku to po co grzebac? Teraz synek juz sam sie odzywia. Na wzmocnienie i kondycje (przy 2 treningach w tygodniu) biore Bodymax Sport, chcialam cos na zakwasy i zmeczenie to mnie pani w aptece tym poratowala. I polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbn
To bodymax sport mogą łykać też kobiety? Ja ten suplement swojemu mężowi kupuję, on sporo ćwiczy i jemu takie witaminy się przydają. Ale nie wiedziałam, że sama też mogę brać... zresztą on się śmieje, że to dla prawdziwych facetów, no a ja raczej facetem nie jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja całą ciążę miałam wyjatkowo dobre wyniki, dlatego NIC nie bralam do 7 miesiąca - oczywiście oprócz kwasu foliowego do 3 miesiąca. po 7 miesiącu brałam prenatal DHA - czyli same kwasy omega 3. Nie rozumiem, czemu przy dobrych wynikach dziewczyny biorą tą chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę tylko to, co zlecił mi lekarz, nic na własna rękę, a więc od pierwszej wizyty (4tc) łykam Feminatal N. Ten lek jest bezpieczny i potrzebny. Wiadomo, że ciężko jest poprzez posiłki zapewnić dziecku wystarczająco dużo witamin i składników mineralnych, zwłaszcza kwasu foliowego, jodu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie ze ladne i przede
Ja wlasnie koncze 27 tc i nie biore zadnych witamin, ale skoro tobie lekarka zalecila to sluchaj sie jej, babka sie raczej na tym zna :) Ja mieszkam w Holandii i tutaj generalnie odradza sie branie jakichkolwiek suplementow witaminowych (oprocz oczywiscie kwasu foliwego, ktory jest zalecany do 12 tc) kiedy kobieta odzywia sie normalnie i zrozniocowanie (czyli codziennie nabial, owoce, warzywa, mieso, ryby itd.) Jedyne co biore to tran dla kobiet w ciazy (jest bogaty w kwasy Omega 3), poniewaz nie lubie ryb i ich nie jem, a kwasy tluszczowe bardzo dobrze wplywaja na rozwoj dziecka, glownie mozgu. Takze moja polozna mi odradzila branie dodatkowych witamin (oprocz tego tranu) i dlatego ich nie biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogerro
Ja piję plusza i łykam bodymax sport. Gdyby nie to, to po 8 godzinach pracy musiałbym iść do domu i do łóżka spać się położyć. A tak dzięki witaminom mam jeszcze siłę żeby z kumplami w piłkę pograć albo iść na rower. Witaminy to podstawa! Zwłaszcza jak ktoś chce być aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wipere
właściwie to jakie właściwości ma ten Bodymax Sport? Ja nie jestem nie wiadomo jakim sportowcem, ale fakt sporo się ruszam. Czasem mięśnie mnie bolą i nie mam siły na ćwiczenia, ale jakoś daję radę. No i z czym można łączyć te tabletki? Z jakimiś konkretnymi witaminami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od początku ciązy biorę faminatal N i będę brała do końca. Ostatnio i tak zauważyłam, że powolutku mi hemoglobina zaczęła spadać, więc jest jakaś tendencja zniżkowa - dziecko rośnie i coraz więcej zabiera, więc trzeba byc ostrożnym jesli lekarz Ci zalecił, to powinnaś brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe kafe
przede wszystkim to Bodymax sport kondycje poprawia. Żeń szeń i biala herbata bardzo dobrze wpływają na mięśnie, na wzmocnienie, na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena23
jestem w ciąży a mimo to moja pani doktor nie kazała brać żadnych witamin w tabletkach, oprócz kwasu foliowego, który brałam do 12 tc i jod póki nie przestanę karmić piersią. Obecnie biorę magnez ale to ze względu na stawianie się brzuszka. A tak to zalecenia: jeść dużo warzyw i owoców i witamin nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okraszka
no wiadomo, w ciąży kobieta powinna szczególnie o siebie dbać... ale jeżeli mowa o suplementach na kondycję, to ja uważam, że najlepiej coś sprawdzonego brać, coś pewnego. Mój trener fitness nawet mi powiedział, że bodymax sport jest dobry na kondycję. Jemu to raczej mogę zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w ciazy i jak najbardziej biore witaminy... nie sluchalabym kolezanki, przepraszam a co ona wie, na podstawie jakiejs zaslyszanej , prezcytanej informacji uwaza ze witaminy sa rakotworcze??? a czy ona wie, ze na dalszym etapie ciazy, nie jestes w stanie zapewnic wszytskich witamin swojemu dziecku, grozi Ci anemia i trezba sobie pomagac, ale najwazniejsze w tym wszytkim jest to, zebys dalej sie odzywaiala zdrowo, bo te witaminki tylko pomagaja, a nie zastepuja naturalnego zrodla witamin wszytsko jest dla ludzi tylko trezba wiedziec jak z tego korzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos ma dobre wyniki to nie powinien lykac tabletek. Wystarczy sie dobrze odzywiac. Ja bralam kwas foliowy plus magnez. Teraz bede brala magnez i pregnavit, bo to mi zaleca lekarka. Sa to tylko potrzebne witaminy i mineraly, ktore bierze sie w 3 trymestrze. Moja lekarka twierdzi ze branie zestawow witamin i mineralow w ciazy przy dobrych wynikach moze tylko prowadzic do niepotrzebnego zwiekszania masy dzieciaczkow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zażywam FEMINATAL od 13 tygodnia. To witaminy i przede wszystkim KWAS FOLIOWY, który jest ci bardzo potrzebny. Pudełko kosztuje 56zł a starcza ci na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uka Luka
właśnie, że nawet jak ktoś ma dobre wyniki to może łykać witaminy. Nie widzę nic złego w tym żeby witaminy łykać żeby kondycję mieć lepszą. Sam chodzę na siłownię i kondycję mam dobrą, ale łykam sobie bodymaxa, tak dla siebie, bo jest w nim dużo witamin i minerałów. Zdrowo przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfaibeta
Ja staram się unikać tabletek, ale jedynie co to też chyba tego bodymaxa sport na kondycje mogłabym spróbować. Żeby zakwasów nie mieć, a mieć więcej siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 35 tc
Ja przed zajsciem w ciaze i na jej poczatku do 12 tc bralam kwas foliowy i pozniej juz nic. Nie biore zadnych centrum ani innych, poniewaz moja polozna mi je odradzila. Powiedziala, ze przy normalnej zbalansowanej diecie nie powinno sie brac dodatkowych witamin i suplementy bierze sie tylko wtedy, jak organizmowi czegos brakuje, a ja jem duzo warzyw i owocow i wyniki mam dobre. Od 6 mc biore tylko kwasy tluszczowe DHA omega 3 w kapsulkach dla kobiet w ciazy, poniewaz nie lubie i nie jadam ryb. Zawsze w takich sprawach najlepiej poradzic sie poloznej lub lekarza, bo to jednak najpewniejsze zrodla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkakkkk
A moglybyscie mi powiedziec czego nie powinno sie jesc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×