Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nadchodzi wielka katastrofa .

CEMIA CHEMIA CHEMIA - pomocy , mole .

Polecane posty

Gość Nadchodzi wielka katastrofa .

Ustal , w której reakcji powstaje największa objętość produktu : a - 100 cm 3 wodoru reaguje ze 100 cm 3 chloru; b - 200 cm 3 wodoru reaguje ze 100 cm 3 chloru; c - 100 cm 3 wodoru reaguje ze 200 cm 3 chloru;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadchodzi wielka katastrofa .
a w odp jest ze wszedzie po 200 cm 3 ale nie wiem skad to wynika ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuupia
H2+Cl2=2HCl reagują 1:1 a=100 cm3 H2 przereaguje ze 100cm3Cl2 =200cm3 produktu b=100cmCl2 przereaguje ze 100 cm3 H2 =200cm3 produktu głównego+uboczny (100cm3H2) c=100cm3H2 przereaguje ze 100cm3 Cl2=200cm3 produktu głównego+uboczny (100cm3Cl2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyżej
to się nie sumuje w taki sposób, po prostu reakcja zachodzi wg r-nia H2 + Cl2-->2 HCl a tak na marginesie nie ma produktów ubocznych tylko nieprzereagowany substrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×