Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co jest bardziej szkodliwe

kto wie co bardziej szkodzi palenie czy tabex!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość co jest bardziej szkodliwe

tak tak wiem, nie krzyczcie i nie krytykujcie mnie tylko odpowiedzcie na pytanie . co jest bardziej szkodliwe palenie czy tabex albo plastry nikotynowe? jestem w ciazy i zmagam sie z tym calym niepaleniem i mam juz dosc, co prawda ograniczylam palenie ale to mnie nie satysfakcjonuje chce w ogole nie palic ale na wszystkich tych wspomagaczach pisze ze nie wskazane w ciazy wiec co nie moge tego brac/? Bardziej sa szkodliwe niz papierosy czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezoo
Lepiej nie bierz Tabexu w ciąży.Jak udaje Ci się nie palić,to niech tak zostanie i się ciesz,z czasem na pewno przestaniesz o tym myśleć.Jak rzuciłaś palenie jak tylko dowiedziałaś się o ciąży,to w sumie mogłaś tak drastycznie tego nie robić.Wielu lekarzy uważa,że tak drastyczne odstawienie papierosów też nie jest dobre dla dziecka.Można odstawiać małymi krokami,żeby to nie był szok dla organizmu.Jeśli odstawiłaś drastycznie,to wierzę,że teraz bardzo chce Ci się palić.Nie martw się,czasami z biegiem czasu podczas ciąży papierosy same brzydną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest bardziej szkodliwe
tak tylko problem w tym ze ja pale:( nie udalo mi sie rzucic:( jedynie ograniczylam a nie chce palic w ogole!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezoo
To staraj się mocno żeby jak najbardziej ograniczać te papierosy:(.Nie krzyczcie na nią,jak nie paliliście to nie wiecie co to głód tytoniowy:(. Pomyśl,że to dla dziecka.I strasznie wygląda jak kobieta z brzuchem idzie z fajką:O. Jak długo palisz?Musisz się wziąć w garść,może Twój chłopak/mąż Cię zmobilizuje bardziej do tego??Pamiętaj-robisz to dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdhgkhfkghkldfjhkl
tabex jest ok bo nie zawiera nikotyny-tylko nie wiem czy w ciazy jest wskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest bardziej szkodliwe
no jakby tabex w ciazy byl wskazany to bym nie pytala czy szkodzi???????????????????? chyba logiczne. otoz chodzi o to ze na wszystkich wspomagaczach jest napisane ze w ciazy nie wolno! Ale tak samo jest z p[aleniem ze tez nie wolno i zastanawiam sie co jest wiekszym zlem czy tabex czy te pieprzone papierochy. A do pani co buczy o podatki to do twojej wiadomosci dodam ze ja tez podatki place wiec wiesz... a co do chorego dziecka to w dzisiejszej Polsce wiekszosc chorob musisz soboe leczyc prywatnie bo na nfz nie ma miejsc czy jest cos tam nierefundowane wiec wiesz. Mimo ze pracuje i podatki place to od 7 lat chodze prywatnie po wszystkich lekarzach nawet z dziecmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezoo
Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowała z tym tabexem,jeśli nie chcesz sobie zaszkodzić.Myślę,że w jakimś stopniu są szkodliwe.Ja brałam tabex 2 razy w życiu,na pewno mają w sobie jakiś składnik,który przy ciąży nie może być.Ile dziennie palisz fajek?I ile paliłaś wcześniej-liczę,że jednak dawka już się zmniejszyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest bardziej szkodliwe
palilam paczke teraz pale 4 papierosy max 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfkejo
moja kolezanka wpadla, miala 17 lat, palila do 3 miesiaca ciazy bo dopiero wtedy sie zorientowala. potem tez popalala a pierwsze co zrobila po porodzie to poszla na fajke. dziecko zdrowe. druga kolezanka palila do trzeciego tygodnia ciazy, dziecko urodzilo sie chore. trzecia pewnego dnia oznajmila mi, ze nie moze patrzec na fajki chociaz wczesniej palila jak smok. powiedzialam, zeby zrobila test ciazowy. niespodzianka, brala tabsy ale jednej zapomniala i jest dzidzius. dziecko zdrowe. ogolnie to radzilabymùrzucic przed ciaza. reszta fizycznie nie ma glodu nikotynowego bo nikotyna uzaleznia psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zupkowa mama małej zosi
co za chory kraj-a nasze podatki miały iść na szkolnictwo.W Twoim przypadku nasze podatki poszły na marne,bo albo nie chodziłas do szkoły albo byłas zbyt głupia aby cos zrozumieć na lakcjach.Przestań się wypowiadać na tematach na których nie masz nic ciekawego do powiedzenia bo banowania Ciebie nie bedzie końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezoo
No i brawo!!W którym teraz jesteś miesiącu ciąży? Jak palisz 4-5 to nic innego Ci nie pozostaje jak ograniczyć chociaż 1 dziennie.Jesteś już coraz bliżej celu!:)Nie jest źle. Nie ryzykuj z tym tabexem,możesz ewentualnie zapytać swojego gina,jak sobie poradzić z tymi fajkami,ale podejrzewam,że powie to co mojej koleżance-że masz stopniowo rzucać,a nie drastycznie.Ponieważ paliłaś jak zaszłaś,jak się drastycznie rzuci (nagle),to też jest szok dla organizmu i dziecka.Postaraj się,bardzo mało już palisz,więc jesteś bardzo blisko celu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezoo
Ja nie pochwalam palenia podczas ciąży.Duże prawdopodobieństwo,że dziecko urodzi się "niby" zdrowe,ale słyszałam,że to ma wpływ na jego późniejszy rozwój.Np że później w szkole ma problemy ze skupieniem,nauką.Moja znajoma też paliła w ciąży i potem jak urodziła,a dziecko jakiś czas po porodzie zachorowało na zapalenie płuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyasmin
Proszę nie wypowiadac sie na temat kobiet w ciazy ktore chca rzucic palenie, i tych ktore pala i nie sa w ciazy i walcza. wszyscy ktorzy nie pala/-lili cicho sza... mozecie sie zajac moze samym soba np. poprawa intelektu?? Babaki trzymajcie sie - tabex działa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rzucilam na Tabexsie, na poczatku ciazy tez go zazywalam, wolalam to niz palic. Ale wtedy jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciazy. To fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyasmin
no i dobrze najwazniejsze jest probowac i moze kiedys sie uda. Ja na tabex-sie od wczoraj wieczora. Po pierwszej tabletce odrazu zasnelam, wstalam po 2 godz. by wziac druga i znowu zasnelam, rano najpierw zapalilam papierosa- no to taki mily nawyk przy kawie "ince" i wtedy przypomnialam sobie ze tableteczki czekaja na stoliku i teraz juz prawie 12-sta i zaraz wezme nastepna. Pale strasznie malo az dziw mnie bierze i tak sie ciesze choc spac sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyasmin
A aaa .. GRATULUJE!!!! ... napisalam moze sie uda- bo widze ze znajomi wracaja po 5 i 10-latach bo nalog siedzi i czeka na okazje :-) o tym tez warto pamietac.. Gratuluje no kurde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja farmaceuta
bardziej szkodzi Tabex, już lepiej palić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyasmin
kilka szczegolowych danych poprosze jak mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja farmaceuta
Tabex Cytisin Skład 1 tabl. zawiera 1,5 mg cytyzyny. Działanie Preparat ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Alkaloid o działaniu zbliżonym do nikotyny, pobudza o.u.n. - szczególnie ośrodki oddechowy i naczynioruchowy. Cytyzyna wiążąc się receptorami nikotynowymi zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę i zapobiega występowaniu objawów głodu nikotynowego. Wskazania Leczenie uzależnienia od nikotyny. Przeciwwskazania Miażdżyca tętnic, guz chromochłonny nadnerczy, ciężka niewydolność układu sercowo-naczyniowego, ciężkie nadciśnienie tętnicze. Środki ostrożności Szczególnie ostrożnie stosować w chorobie wrzodowej żołądka. Ciąża i okres karmienia piersią Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. Działanie niepożądane U niektórych pacjentów przyjmujących preparat w dużych dawkach mogą wystąpić: nudności, wymioty, zawroty głowy, kurcze i osłabienie mięśni. Interakcje Nie stosować równocześnie z lekami przeciwgruźliczymi. Dawkowanie Doustnie: 1-3 dzień 1 tabl. co 2 h (6 tabl. dziennie); 4-12 dzień 1 tabl. co 2,5 h (5 tabl. dziennie), 13-16 dzień 1 tabl. co 3 h (4 tabl. dziennie), 17-20 dzień 1 tabl. co 5 h (3 tabl. dziennie), 21-25 dzień 1-2 tabl. dziennie. Pacjenci powinni zaprzestać palenia papierosów najpóźniej 5. dnia leczenia. Cykl leczenia można powtórzyć po upływie 4-5 miesięcy. Uwagi Podczas leczenia nie należy pić alkoholu. Lek jest generalnie na receptę. Może lepiej spróbować na początek Nicorette - postać do wyboru: guma do żucia, plastry lub tabletki podjęzykowe, albo Niquitin - tabletki do ssania, guma lub plastry - zamiast od razu sięgać po Tabex :( Cytyzyna (ATC: N 07 BA) – organiczny związek chemiczny, alkaloid chinolizydynowy o silnych własnościach toksycznych. Występujące we wszystkich częściach złotokapu zwyczajnego (Cytisus laburnum). Chemicznie związek ten składa się z pierścienia chinolizydyny skondensowanego z pierścieniem piperydyny. Cytyzyna działa pobudzająco na autonomiczny układ nerwowy, głównie na ośrodek oddechowy. Pobudza również ośrodek naczynioruchowy, zwiększa wydzielanie adrenaliny przez rdzeń nadnerczy i powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Spożycie większych dawek, np. nasion czy kwiatów złotokapu powoduje objawy zatrucia takie jak: ślinotok, drgawki, zaburzenia oddychania. Powoduje także miejscowe podrażnienia śluzówki układu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej i gardle, wymioty. Przy spożyciu niewielkich ilości rośliny, szybko występujące wymioty z reguły zapobiegają wchłanianiu cytyzyny i rozwinięciu się zatrucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja farmaceuta
Nikotyna jest dość silną toksyną działającą na układ nerwowy, i stosuje się ją m.in. w mieszankach z innymi związkami jako środek owadobójczy. Dawka LD50 to ok. 1-1,5 mg/kg masy ciała. Zawartość nikotyny w tytoniu papierosowym jest rzędu 1–2% suchej masy, natomiast w dymie papierosowym rzędu 1 mg/papieros. Nikotyna nie jest natomiast substancją mutagenną ani rakotwórczą. Nikotyna jest silnym agonistą receptorów N-acetylocholinowych. W niskich dawkach (1-3 mg) wykazuje działanie stymulujące, co jest głównym powodem, dla którego palenie tytoniu sprawia przyjemność. Nikotyna działa na organizm człowieka na wiele różnych sposobów, gdyż wiąże się trwale i blokuje działanie kilkudziesięciu różnego rodzaju enzymów. W małych dawkach działa ona stymulująco, powodując wzmożone wydzielanie adrenaliny, co powoduje wszystkie związane z tym objawy (zanik bólu i głodu, przyspieszone bicie serca, rozszerzone źrenice itp). W większych dawkach powoduje trwałe zablokowanie działania układu nerwowego, gdyż wiąże się ona trwale z tzw. receptorami nikotynowymi w komórkach nerwowych zaburzając ich metabolizm. Pojawia się uczucie lekkości, następnie zmiana percepcji, zmiana postrzegania otoczenia, światłowstręt, zmęczenie, brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W jeszcze większych dawkach występuje zamroczenie pola widzenia i pojawić się mogą halucynacje - zazwyczaj czarno-białe "wizjonerskie" obrazy. W ekstremalnie wysokich dawkach następuje utrata przytomności, drgawki i zgon. Nikotyna działa przeciwzakrzepowo. W przypadku palenia papierosa nikotyna działa niemal natychmiast po zażyciu (ok. 7 sekund - czas potrzebny na przedostanie się nikotyny szlakiem: jama ustna, płuca, krew krążenia małego, serce, aorta, tętnice mózgu), (czas półtrwania nikotyny w mózgu wynosi ok. 1h). Wszystko to razem powoduje, że jest ona substancją silnie uzależniającą. Nikotyna uzależnia fizycznie. Jakkolwiek dawki pochłanianie przy paleniu są minimalne, gdyż większość obecnej w papierosach nikotyny ulega spaleniu, wystarczają one do szybkiego uzależnienia. Nikotyna działa również na ilość dopaminy w mózgu. Jest to kolejny powód, dla którego nikotyna jest uzależniająca. Ludzie palą, aby utrzymać wysoki poziom dopaminy w mózgu. Ciekawostką jest, że większość (75-90%) ludzi chorych na schizofrenię pali papierosy. Prawdopodobnie wynika to z powodu obniżonego poziomu dopaminy w mózgu schizofreników, którego przyczyną są leki przeciwpsychotyczne. Nikotyna, paradoksalnie, przewyższa toksycznością i mocą uzależniającą wiele nielegalnych narkotyków (niektórzy ludzie uznają ją za silniej uzależniającą od morfiny), pomimo to nie jest jednak do nich zaliczana ze względów kulturowo-tradycyjnych. Dawki nikotyny pochłanianie przy paleniu są minimalne, gdyż większość obecnej w papierosach nikotyny ulega spaleniu, natomiast cytyzyna obecna w Tabexie jest o wiele bardziej toksyczna i dostarczana w większej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yolek79
Z tego co wiem, to tabex jest zrobiony na bazie roslin, wiec chyba nieszkodliwy raczej,a napewno mniej od tych wszystkich preparatów na rzucanie palenia, które maja nikotyne w sobie przeciez. Jednak jesli jestes w ciazy, doradzaqłabym konsultacje z lekarzem w temacie zazywania preparatów anty-nikotynowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jakby Ciebie zamknięto w malutki balonik i dmuchano..... Ja paliłam paczkę dziennie, a nawet i więcej kilka lat, zrobiłam test z papierosem w ustach i to był mój ostatni, bo po potwierdzeniu ciąży u ginekologa już nie zapaliłam :) Nie wyobrażam sobie, żeby moje maleństwo tak truć, siebie ok, ale nie bezbronne dziecko, za 2 m-ce rodzę i to będę miała nagrodę!!! Niektórzy się po porostu nie nadają do dzieci, skoro ważniejsza jest ich przyjemność i dymek w gębie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyasmin
Bardzo dziekuje jednakze juz to wiem, tylko moje pytanie co dalej jak nie tabax, moja wola slaba, uzaleznienie choc niepodoba sie to siedzi na karku? Nie widze wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem
tak z roślin, palancie: "Cytyzyna (ATC: N 07 BA) – organiczny związek chemiczny, alkaloid chinolizydynowy o silnych własnościach toksycznych. Występujące we wszystkich częściach złotokapu zwyczajnego (Cytisus laburnum)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem
w porozumieniu z lekarzem można stosować preparaty typu Nicorette, ale nie Tabex, zresztą ten jest na receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biayyasmin
do ...widzisz... - bez takich tekstów bo znam mamy ktore pala kochaja dzieciaki swoje wysylaja na najlepsze studia i fajowsko im sie zyje.. uwaga czasem na slowa bo w rozwinieciu brzmia glupio .:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyajsmin
do.. ja farmaceuta .. przerazila i dzial na wyobraznie notka o schizorenii- tego nie wiedzialam, dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialyyasmin
Czy ktos z Was zna z autopsji lub jako lekarz dzialanie "Zero Nicotine"- bo na stronce sie reklamuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balayyasmin
Zastosowanie złotokapu: Roślina lecznicza Surowiec zielarski: Nasiona złotokapu - Citisi semen, ziele złotokapu - Citisi herba. Nasiona (skład frakcji alkaidowych w liściach i kwiatach jest zbliżony) zawierają alkaloidy chinolizydynowe do 3% cytyzyny, która stanowi 95% frakcji alkaloidów, pozostałe to pirolizydyny, metylocytozyna i lektyny. Działanie: Dawniej medycyna ludowa wykorzystywała nasiona jako środek wymiotny i przeczyszczający przy zaparciach. Zewnętrznie stosowano w nerwobólach. Współcześnie lektyny pozyskiwane z nasion i ziela stosuje się w analityce klinicznej do oznaczania grup krwi A, B, i 0. Cytyzyna jest składnikiem preparatu Tabex, środka pomocniczego w zwalczaniu nikotynizmu. Roślina ozdobna : Bardzo efektownie kwitnące krzewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuuuuuuj
jak dla kogoś papieros jest ważniejszy od dziecka, to powinno się mu dziecko po porodzie zabrać i dać normalnej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×