Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ankaya

Jestem początkującą kucharką, jakie ciasto i dania?? POMOCY

Polecane posty

Gość ankaya

Jestem poczatkującąkucharką, moja mama zmarła, a jutro są imieniny taty, i nie wiem co mam zrobić bo przyjdą goście.... sałatkę zrobie z jedną z gyrosem a drugą z uszkami, ale jakie zrobić ciasto?? i jakie dania najlepiej;) Pomóżcie i użyczcie jakichś przepisów. Bo ja niestety nie mam czasu buszowaćpo necie;) buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddaad
ciasto: pederastimo a deser: spermoletto z orzeszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaya
cieszę się ze to ci smakuje.....ja pytałam poważnie...idźpobaw się w innych wątkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsadas
kup w sklepie są gotowe mieszanki ;) dr Oetker - babka cytrynowa, babka czekoladowa itd. Dodajesz jajka,masło, mleko, ew. skórkę od cytryny/czekoladę itd. i pieczesz ;) Zawsze wychodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaya
dziękii a jakie dania polecacie?moze jakieśskrzydełka albo coś takiego??? nie wiem:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami lubię kucharzyć
Jeśli chodzi o ciasto, to chyba najłatwiej będzie pofantazjować z biszkoptem, np. z galaretką, ze śmietaną, z kokosem, zwinąć roladę z kremem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami lubię kucharzyć
Na ile osób to ma być przyjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsadas
Ja czasami robię skrzydełka, albo pałki na ostro - mięso myję, osypuję przyprawami (papryka, chili ) i na patelnię. Są też gotowe panierki - uwielbiam sezamową....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasami lubię kucharzyć
Z bardziej treściwych dań mogą być np. udka z kurczaka smażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszczyk z krokietami tez dobry,ale troche z tym zabawy..chyba,ze barszcz winiary ze sloiczka (mniam) i krokiety ze sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaya
ma byćokoło 12 osób, proszejak podajecie pomysły to piszccie szerzej:( bo jestem początkująca i bardzo słabo sięorientuję, bo do tej pory mam to wszystko robiła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma chyba łatwiejszego ciasta jak szarlotka na kruchym spodzie - kruche w porównaniu z biszkoptem zawsze sie udaje jabłka teraz są bardzo dobre beza na wierzch i posypka z kruszonki zupka, np. pomidorowa niezabielana z bazylią i makaronem danie jakie zazwyczaj dobrze wychodzi to piersi kurczaka marynowane w czosnkowo - miodowej zalewie z dodatkiem curry usmazone z ryżem i lekką salatą w sosie vinegre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz przygotować taką\" zakąske\":Płaty z kurczaka do tego sos czosnkowy . Płaty kroisz na paseczki grubości kciuka ,obtaczasz w mące potem w rozmąconym jajku i bułce tartej(czyli zwykła panierka)smażysz na tłuszczu i odkładasz na papierowy ręcznik aby tłuszcz wsiąknął w niego . Sos :Jeden jogurt naturalny duży (biedronkowy dobry)ze dwie łyżki czubate majonezu (gęstego),dwa ogóreczki kiszone pokrojone w kosteczkę,dwa ząbki czosnku zmiażdżone lub drobno posiekane,sól ,pieprz . Na płaskim dużym talerzu układasz paluszki z kurczaka,a na środku talerza wstawiasz miseczkę czy tez kokilkę z sosem . Sos możesz przygotować dużo wcześniej nawet z rana i przelać do słoika i wstawić do lodówki ,będzie nawet lepszy:) Ta sałatka o której pisałaś to raczej z tortelinima być choć uszka są może tańszą wersją ,ogólnie sałatka bardzo łatwa do przygotowania także dasz kochana radę . Jesli chodzi o placki to radziłabym ci wybrać sie do jakieś piekarni i zakupić gotowe spody biszkoptowe takie prostokątne.Często mają spody trzy warstwowe z których możesz stworzyć ze dwa placki .Z jednej części możesz zrobić placek z galaretką i owocami oraz bitą śmietaną (kremówka 36%),dwie pozostałe możesz wykorzystać na placek przekładany masą budyniową .Kup krem do karpatki,zmiksuj go z masłem czy też margaryna .Podziel na dwie części.Pierwszy spód przełóż masą i przykryj drugim spodem .Na to połóż resztę masy i ładnie wyrównaj nożem . Na wierzch położysz masę kokosową :3łyżki margaryny,3łyzki cukru,1 opakowanie wiórków kokosowych . W rondelku roztopić margarynę z cukrem ,dodać kokosy i prażyć aż uzyskają złoty kolor. Gdy posypka przestygnie połóż ja na placek równomiernie i wstaw do lodówki .Taki placek możesz również upiec dzień przed imprezą .Dasz radę mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaya
Kochana jesteś;) dzięki zapomoc;) wymyśliłam sobnie jeszcze rybkę po grecku i krokiety;) ryba ok....tylko boje sięrobienia krokietów:( bo średnio wiem jak się za to zabrać;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to pięknie rybka po grecku szybciutka :) Trzymam kciuki za krokiety ,tylko pamiętaj jak dasz do naleśników mleka to daj też wody i odrobinę oleju to będą takie wilgotne i nie będą pękały przy składaniu :) A i zapomniała bym jak masz wolny piekarnik to możesz upiec kuraka ,żadnej filozofii do tego nie trzeba i wystarczy raz na jakiś czas podczas pieczenia polewać tłuszczykiem i obracać .Będzie kolejne ciepłe i pyszne jedzonko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyy kupie tamm
zawsze mozna kupic gotowe ciasto francuskie takie do pieczenia i pokombinowac cos z niego i na slodko i na ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No koleżanka ma rację ,z francuskiego to można cuda zrobić w 15 minut.Na niektórych opakowaniach nawet są propozycje podania i przepisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaya
i poszłoooooooooo była rybka po grecku,krokieciki z barszczykiem, sałatka z gyrosem,sałatka z tortelini, wędlinki, serniczek i murzynek.......i udałosię;) dzięki za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×