Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stażystka_25

Staż - można pójść na niego dwa razy???

Polecane posty

Gość stażystka_25

Mam szybkie pytanko -1 grudnia kończy mi się 3 miesięczna umowa o staż, przedłużenia raczej nie będzie :-( ale znajomy obiecał mi, że od stycznia mogę iść na staż do niego do pracy - i tu sedno mojego pytania - czy można odbyć dwa staże? Bo jedni mówią, że jeden staż a potem tylko umowa o pracę, a drudzy, że staż może trwać maks. rok i w tym okresie można mieć kilka staży np. jeden 3 miesiące a drugi 9 miesięcy. Jak to jest, ktoś się może orientuje? I drugie pytanko - odbywałam staż w urzędzie, mam wykształcenie administracyjne (mgr administracji) czy mogę pójść na przygotowanie zawodowe np. na pocztę (do pracy biurowej?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka121
możesz mieć więcej niż jeden staż tak jak piszesz np jeden 3 miesiące dugi dziewięć u rożnych pracodawców,bo staż można mieć max rok. a czy po stażu w urzędzie możesz iść na pocztę to nie wiem. powiem ci tylko tyle ze moja kumpela była na stażu właśnie na poczcie i nie mogła już tam mieć przygotowania. bo przygotowanie polega na tym ze jesteś uczona w innym zawodzie niż masz i robisz coś innego niż już umiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stażystka_25
Ok, dziękuje za info! Ale te inforamcje to są na 100% czy też "słyszałam, że ktoś tak słyszał od kogoś, kto mówił, że ma siostrę która ma wujka który miał syna którego dziewczyna tak właśnie zrobiła"??? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka121
żałosna jesteś. Ja ci próbuję pomóc więc pisze co wiem a ty wyskakujesz z jakimiś tekstami o siostrze wujku i jego synie który ma dziewczynę. Ja to wiem co ci napisałam, sama przechodziłam przez staże i przygotowania, nie dowiedziałam się tego od szwagra który ma brata a jego dziewczyny kuzynka tak zrobiła! Nie pasuje ci to idź do PUP i się dowiedz I jak tu komuś na drugi raz pomóc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLA.
może wystarczy troszkę więcej kultury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjj
niełatwiej zadzwonić do UP?? wg mnie możesz iść na drugi staż bo sama wlaśnie na takim jestem ale musisz spełnić 1 podstawowy warunek : po stażu który już miałaś ukończyć wyższy poziom szkoły, niewiem jak to inaczej napisac - ja byłam po licencjacie na 6 miesięcznym stażu i niema takiego czegoś że możesz mieć gdzie indziej drugie 6 miesięcy - masz raz i jak ci nie przedłużą to niemasz innego wyjścia - potem skończyłam magistra i wtedy zaczęłam drugi staż, ale musiałam czekać aż się obronie itd i wtedy dopiero mnie przyjęli na drugi staż.. więc raczej nielicz na takie coś jak planujesz - a najlepiej zadzwoń do UP albo zapytaj bo zdaje się że zgłaszasz się co miesiąc żeby się podpisać itd to poprostu zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcdvfdvef
jesli nie masz ukonczonych 25 lat mozesz isc dalej na sraz ale pod warunkiem ze beda pieniadze jesli powyzej 25 t po staz macx pol roku moze trwac a przygotowania zawodowego po zmianie ustawy juz nie ma pracuje w PUP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXX****
Powiem Wam wszystkim tak: z tymi stażami to jest różnie! w UP sie nie dowiesz bo jak zwykle mówią ze nie ma kasy ale jak masz pracodawce i znajdziesz go sobie sama (-bo UP jak zwykle odpowie nie ma miejsc i wniosków) i pracodawca złoży na Ciebie imienny wniosek i sam zagada to zawszw sie znajda pieniadze z jakiejs póli tak to jest w UP wiem bo sama zkończyłam własnie 03.11 staze i to były dwa po 6m-cy i jeden przygotowanie zawodowe a drugi staż i w tej samej instytucji tylko były na umowie innne stanowiska pracy a i tak robiłam zupełnie inne polecenia i na innym stanowisku siedzialam:) no także jak sie ma znajomości to sie ma staż i przygotowanie i fundosze w UP maja na wszystko i zawsze "wyskrobią" a jak sama sie bedzie dopytywala to i tak Ci w UP beda mówić co im pasuje a nie jakie sa przepisy bo maja już swoich pobstawianych na staże.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika189
Hej mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika189
Hej. mam problem poniewaz studiuje zaocznie zarzadzanie. Specjalizacje mam jako obsługe administracyjna i nigdzie do tej pory nie pracowałam i nie pracuje. chciałam zrobic staz w tej dziedzinie tylko nie wiem czy moge teraz czy dopiero po licencjacie. I jak sie to odbywa w stosunku do studiów bo tez sa wymagane praktyki na trzecim roku. I nie wiem co robic czy szukac stazu czy praktyki czy to uczelnia mnie gdzies skieruje? Pomózcie mi i napiszcie cos na ten temat. Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza84
Witam, Czy ktoś orientuje się czy osoba która odbyła 9 miesięcy stażu absolwenckiego po ukończeniu liceum ekonomicznego może odbyć ponownie staż po ukończeniu studiów wyższych? Za rok będę miała dopiero 27 lat. Wiem że max czas to 12 miesięcy ale biorę pod uwagę fakt że przedtem skończyłam liceum a teraz studia. Niby dzwoniłam do Urzędu Pracy i powiedzieli mi że można tylko 12 miesięcy ale sami wiecie jak to jest pytając w Urzędzie Pracy. Może jest tutaj ktoś to orientuje się w tym lepiej niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem już 3lata na stazach jeden po drugim ,jedne z urzedu pracy inne z uni ,takze smialo mozna korzystac ze stazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona już od 10 lat na pracę, a ty się dalej bujaj po stażach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×