Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Santo Subito

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał

Polecane posty

Gość *Sami
heheeh jasnowidz taaa byłam w ciązy z 5 -cioraczkami 4 sprzedałam syna zostawiłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłaś syna jak miałaś 22 lub 23 lata. Łatwo domyślić się, ze w takim wieku nie wychodzi się za mąż z miłości :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe cóż za matematyka, ale należałoby sie jeszcze podszkolić:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
20 lat miałam matematyku ,a dlaczego wyszłam za mąż to nie napisze bo wstyd jak cholera:O za głupote zapłaciłam juz wystarczająco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadna swinia chyba tyle nie żyje, zresztą jak świnie to mało by miała potomstwa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>> a dlaczego wyszłam za mąż to nie napisze bo wstyd jak cholera Owszem, wpadka to wstyd, ale jeszcze nie koniec świata :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
nie wpadka :P ojej wyszłam za mąż bo...moja wielka love sie ożenił,wiec ja też ....stwierdziłam ze nie miałam na co czekać 😭 no i zycie sobie spierdoliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
juz wysyłam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
nie wysle Ci foty,Tobie sie boje :Odobrej nocki niech aniołki nad Tobą czuwają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta111
ciekawe czy codzien tez taka wreda z Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta111
interesujacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gertruda12345
santo jaki ty romantyczny jestes, nie znałam cie od tej strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podawana nauka nam jest niepelna, sa 4 a nie trzy najwazniejsze cnoty: wiara, nadzieja, milosc i gnoza (zycie). Ograniczenie do 3 pasuje jak ulal do idei Trojcy choc logicznie nie ma z tym nic wspolnego. To jest pelnia nauki, ktora cytujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzysz, wykładowco. Termin \"gnoza\" oznacza zupełnie co innego. To opis i definicje tego terminu, zaczerpniete z tej strony http://www.gnosis.art.pl/prokopiuk_gnoza_i_gnostycyzm01.htm \"Termin „gnoza” (gr. gnosis) oznacza poznanie (wiedzę). W tym przypadku jednak chodzi o poznanie transracjonalne — wychodzące więc poza ratio i intelekt — choć nie irracjonalne, gdyż nie rezygnuje z formułowania swych wyników w języku idei i pojęć abstrakcyjnych. Poznanie gnostyczne jest bezpośrednim wewnętrznym doświadczeniem — niedostępnej poznaniu empiryczne-racjonalnemu — duchowej rzeczywistości, duchowego aspektu człowieka, kosmosu i Bóstwa; jako takie jest ono — w pierwszej kolejności — poznaniem epoptycznym, czyli oglądowym (epoptia = ogląd). Ogląd ten umożliwiają gnostykowi — ożywione w toku wspomnianych treningów ćwiczeniowe-medytacyjnych — organy zmysłów wewnętrznych, składających się na znany z indyjskiej jogi system tzw. czakramów. W formułowaniu wyników swego wysiłku poznawczego gnostyk sięga także do języka mitów swej religii i kultury, często nadając im specyficzne znaczenie. Poznanie-doświadczenie gnostyczne otrzymuje człowiek w formie objawienia (spontanicznie, kiedy inicjatywa zdaje się wychodzić od Bóstwa lub jakiejś innej istoty duchowej) — wtedy jest to poznanie apokaliptyczne (apokalypsis = objawienie) — lub oświecenia czy wtajemniczenia, kiedy to człowiek zdaje się sam inicjować proces samoprzemiany już to na poziomie swej jaźni („wyższego ja”), już to na mocy decyzji swego ego. Ten proces samoprzemiany — w toku owych „treningów” psychomoralnych ćwiczeń i medytacji — ma uczynić zeń właściwy „instrument poznawczy” i umożliwić mu uzyskanie objawienia. Tak pojęta gnoza obejmowałaby także mistykę i magię jako „gnozy niezamierzone”. Intencją mistyka bowiem nie jest poznanie Boga, lecz utożsamienie się z nim lub upodobnienie się do niego, a z kolei mag wprawdzie opiera się na gnozie, ale traktuje ją jedynie instrumentalnie, gdyż jego celem jest podporządkowanie siebie Bogu (magia biała) albo podporządkowanie Boga czy innych istot duchowych — sobie (magia czarna). Gnoza więc — by sprecyzować „definicję messyńską” — jest poznaniem „boskich tajemnic” (tzn. tych obszarów bytu, które nie są dostępne poznaniu empiryczno-racjonalnemu), „zastrzeżonym dla pewnej elity” tylko w tym znaczeniu, że — z natury rzeczy — posiadać je mogą wyłącznie ludzie odpowiednio doń przygotowani (jest to więc kryterium „zdolności i wysiłku”, a nie arbitralnego czy elitystycznego monopolu). Ostatecznie więc — radykalnie trawestując definicję gnozy, daną przez wybitnego jej badacza, Gillesa Quispela („Gnoza jest mitycznym wyrazem doświadczenia samego siebie”, w: Gnoza, Warszawa 1988, s. 76) — gnozą będziemy nazywali transracjonalne poznawcze doświadczenie przez człowieka siebie (czyli swej jaźni), a poprzez nią świata materialnego, świata duszy i świata ducha. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pd kiedy miłość to opisum dla
mas?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
Odwrotnie--onieśmielasz mnie swoją wiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwartra i gotowa
kto i czym cie oniesmiela??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
18:38 [zgłoś do usunięcia] *Sami Odwrotnie--onieśmielasz mnie swoją wiedzą przecież polskich liter użyłam ,nie wiem czego mozna nie rozumieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwartra i gotowa
santo cie oniesmiela wiedzą? :o a co on wie, przeciez to głupek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami
nie santo Miałam na mysli NICK ODWROTNIE ,ale przecież santo głupi tez nie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwartra i gotowa
santo jest głupi jak but z lewej nogi :o:o nawet nie zaprzeczaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiekszego idioty to forum nie wiadzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×