Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Misia Tulisia

Optyk Okulista Pomocy

Polecane posty

Gość Misia Tulisia

Witam. Od dziecka nosze okulary teraz musze isc do kontroli a do Polski bardzo rzadko wpadam wiec mam z tym problem. Mieszkam w Anglii w Leicester. niedawno urodzilam dziecko i wydaje mi sie ze ciaza tez wplynela jakos na moj wzrok.Chcialabym pojsc do okulisty w Anglii. Slyszalam ze moge miec wizyte i okulary lub soczewki za darmo (posiadam karte NHS Tax Credit Exemption Certificate) tak jak z dentysta.Ale czy to prawda? Czy wystarczy ze pojde do pierwszego lepszego optyka i tak bedzie? Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u pierwszego lepszego optyka wizyta kosztuje ok 30 funtow. soczewki miesieczne ok 12 funtow na miesiac (w porownaniuz Polska to taniocha) plus plyn gratis. nie wiem czy istnieje mozliwosc darmowych soczewek lub okularow, nigdy o tym nie slyszalam. ale warto zajsc do pierwszego z brzegu i sie zapytac jesli chodzi o dentyste to nie jest darmowy tak a propos. placi sie tyle ze mniejsze stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda, jak masz karte NHS Tax Credit Exemption Certificate to dentysta jest za darmo, okulista też, badanie wzroku, szkła też, ale nie jestem pewna czy każde i oprawki też, ale tylko wybrane i nie są to zbyt atrakcyjne modele:P. I z tego co wiem to chyba u każdego optyka tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czyli co? biorę kartę i wchodzę do pierwszego lepszego optyka i badania mam za darmo? a jeśli chodzi o dentystę to darmowe są białe plomby czy amalgamat(te srebrne)?.Wydaje mi się,że gdzieś czytałam,że na tył dają amalgamat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina, ja tego nie sprawdzałam, ale wiem, że koleżanka była u okulisty z synem i faktycznie wszystko było za darmo. A co do dentysty to z przodu na pewno dają białe plomby, z tyłu chyba amalgamat, ale w Pl jest tak samo, na fundusz masz tylko srebrne plomby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy Wy piszecie o Anglii czy o Szkocji?? i czy to dotyczy wszystkich czy tylko kobiet w ciazy? w sumie ide sie zarejestrowac do dentysty we wtorek, wlasnie na NHS to sie dowiem. do tej pory nigdzie nie mieli miejsc, wiec leczylam sie prywatnie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the best man for a job o Anglii, ale żeby mieć darmowego dentystę i okulistę musisz mieć NHS Tax Credit Exemption Certifikate, jednym słowem pobierać tax credits, a konkretnie to chyba Working Tax Credit. Kobiety w ciąży to osobna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej idz i zapytaj. jesli pobierasz benefity to badanie masz za darmo, ale nie wiem dokladnie jak to dziala. Ja za soczewki place direct debit, kazdego miesiaca £19.50, szkla przysylaja mi do domu (razem z plynem), za to mam darmowe badanie wzroku i znizke na oprawki £80 funtow (w Vision Express). Niedawno kupilam okulary, wiem, ze 1 badanie to 22 funty, ale robili mi 2 badania (chyba na szkla kontaktowe i na okulary), za okulary zaplacilam ok 130 funtow, placilam tylko za szkla, bo oprawki dostalam gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czyli to nie dla mnie bo nie pobieram zadnych benefitow :P enamorada - gdzie znalazlas takie drogie soczewki?? moze masz jakies z bajerami? :) ja place 12 funtow miesiecznie za hydrozelowe CIBA Vision, rowniez z dostawa do domu. mam ze Specsavers. raz w roku dostajesz pare gratis (jesli zgubisz, lub przypadkowo "zasuszysz" :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the best man for a job, nie wiem skad ta cena za szkla kontaktowe, jestem tu juz prawie 6 lat i nigdy nie placilam mniej jak 20 obecnie 35.. co do autorki , idz do vision express, albo do nich zadzwon, mila obsluga , wszystko ci wyjasnia, co do oprawek na nhs to prawda ze sa badziewiaste,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
campari, soczewki jednorazowe i np nawilizajace sa o wiele drozsze od tych miesiecznych lub 3 miesiecznych, chociaz ja wole zaplacic troche wiecej i miec spokoj, przy miesiecznych dostalam infekcji oka mimo ze co dzien wymienialam plyn, wejdz na stronke vision express ,moze tam beda napisane dokladne ceny w euro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz koniecznie, szkoda wzroku! ja bylam niedawno w www.kosinski.tarnobrzeg.pl/ i mam teraz okulary ktore sprawiajaa ze widze lepiej i nie mecze wzroku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie słyszałam, że w ciąży wzrok może się pogorszyć. Sama mam słaby wzrok i noszę okulary korekcyjne. Zawsze kupuję je u optyka www.siejka.pl, pomagają mi dobrać odpowiednie i mają super ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jesteś z Wrocławia możesz zwrócić się też do www.okulisci.wroclaw.pl. Bdb fachowcy. Byłam u nich w poprzednim roku, stwierdzili u mnie wadę, dali wskazówki, dobraliśmy okulary i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz isc do okulisty zbadac stan swojego wzroku. moge CI polecic dobregookuliosty do ktorego chodze: www.s-medi.pl - to jest naprawde bardzo dobry lekarz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soczewkiza 20f/mies to drogo?? ludzie. ja mam soczewki dailies total 1 i płacę za nie 42/mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O takie sprawy najlepiej zapytaj dobrego optyka. Ja korzystałem z zakładu http://www.optyk-wroclaw.com/ i myślę,że znajdziesz tam specjalistów w tym fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
optyk i okulista w jednym - nie zawsze sie to zdarza. :) moge jednak dac namiar na doskonalego optyka, gdzie znajdziecie sporo ciekawych markowych oprawek: http://kosinski.tarnobrzeg.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się. Ja chodzę do okulisty we Wrocławiu http://www.okulisci.wroclaw.pl i bardzo pomógł mi w wyborze odpowiednich okularów. Mam dośc sporą wadę wzroku, ale zastanawiam się nad soczewkami, bo ostatnio więcej uprawiam sportu, a to jednak dużo większy komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli o dziecięcego optyka chodzi to wspaniały salon jest przy Próchnika w Łodzi http://okooko.com.pl/ Mają fajne oprawki i cierpliwość do maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyrylka
ja z kolei chodziłam z synkiem do kliniki spektrum we wrocławiu, zajmują się całą okulistyką dziecięcą więc spokojnie można im zaufać bo mają doświadczenie w leczeniu wad wzroku u dzieci, wiem z doświadczenia mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę Wam polecic optyka http://kosinski.tarnobrzeg.pl/ - oni maja tez okuliste takze w jednym miejscu zalatwisz wszystki sprawy. Zarowno badanie jak i okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na badania okulistyczne to chodzę do gabinetu optycznego w ktorym kupuje okulary: http://www.oculus.com.pl/ Nie muszę przynajmniej latać po całym mieście z jednego miejsca w drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×