Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hhtp

Pomogę w zadaniach z MATEMATYKI/ matematyka

Polecane posty

Gość jhtdsj
suma katow wewnetrznych wielokata wypuklego jest funkcja liczby jego bokow a) podaj dziedzine tej funkcji b) podaj jej wzor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy jetsescie glupi
a) D: N>=3 b) (n-2) *180 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy jetsescie glupi
nick z innego tematu sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhtdsj
dzieki ,a moglbys to jakos wytlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedzinę mam nadzijeę, że rozumiesz bo wiadomo że boki oznaczają liczby naturalne, a wielokąt nie może mieć mniej niż 3 boki dlatego dziedzina zbiór liczb naturalnych >=3 wzów się bierze z tego, że każdy wielokąt o n-bokach można podzielić na dokładnie n-2 trójkąty a jak wiadomo suma katów wewnętrznych tójkąta jest równa 180 a skoro mamy n-2 tójkąty to suma miar kątów wewnętrznych wielokąta wypukłego o n bokach to (n-2)*180 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wy jetsescie glupi
to jest po prostu taki wzor do zapamietania, jego sie nie wyprowadza nijak tylko odgaduje ewentualnie jakby co [zdawalam rozszerozna mature z matmy, na 92% wiec chyba raczej wiem co mowie :) ] co do dziedziny to jezeli uzaleznisz cos od liczby bokow wielokata no to nie moze byc ona mniejsza niz 2 bo najmniejszy wielokat ma 3 boki wlasnie :) a ze musza to bys liczby calkowite dodatnie wiec Naturalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca smutna
http, a z rachunkiem prawd. na poziomie uczelni wyzszej dasz rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy wzór na swoje pochodzenie oczywiście trójkąty powstają przez połączenie wierzchołków tego wielokąta bądź równie dobrze wybierasz sobie punkt pośrodku tego wielokąta i z tego punktu prowadzisz odcinki do wszystkich wierzchołków wielokąta i otrzymujesz dokładnie n tójkątów czyli mamy sume kątów w tych trójkątach n*180 ale chodziło nam jedynie o kąty wielokąta więc należy wyrzucić 360stopni jak narysujesz to się zorientujesz skad to 360 n*180-360=n*180 - 2*180=(n-2)*180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca smutna prawdopodobieństwo to mój najmniej ulubiony przedmiot i powiem szczerze, ze takich zadań unikam, poza tym na każdej uczelni może być zupełnie różny zakres materiału z danego działu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nikt cie nie rozumie
jabłka kosztują 2zł/kg, gruszki 120% ceny jabłek. Ile kosztuje 5kg gruszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam taki problem
ile wynosi całka z sin(x) / x ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabłka kosztują 2zł/kg, gruszki 120% ceny jabłek. Ile kosztuje 5kg gruszek? 120% * 2zł = 120/100 * 2zł = 1,2 * 2zł = 2,4zł tyle kosztuje 1kg 2,4 * 5= 12zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nikt cie nie rozumie
brawo hhtp, jestem z ciebie dumna :D całka przerasta twój mały móżdżek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgfhfg
pomoze mi ktoś w zadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgfhfg
Punkty A(2,4) B(-2,6) i C(-2,2) są kolejnymi wierzchołkami równoległoboku ABCD. Oblicz współrzędne wierzchołka D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Sparametryzowac powierzchnie powstała z obrotu krzywej o równaniach: y = 0, x = sin z wokół osi OX. Napisac równanie prostej stycznej w punkcie o współrzednych krzywoliniowych u = 1, v = 0 do równoleznika powierzchni przechodzacego przez ten punkt. 2. Przez kazdy punkt krzywej x = u y = u z = u3 poprowadzono prosta o wektorze kierunkowym [1,−1, 2]. Znalezc trajektorie ortogonalne tworzacych tej powierzchni. 3. Sklasyfikowac punkty powierzchni: r(u, v) = [−u sin v, u3, u cos v], u > 0. Znalezc linie asymptotyczne tej powierzchni. Wyznaczyc krzywizne przekroju normalnego powierzchni w punkcie P(0, 1, 1) płaszczyzna x = 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgfhfg
warta grzechu ale to jakoś inaczej można rozwiązać bo tego co napisałas to ja wogóle nie rozumiem, nie mieliśmy jeszcze w wektorach sinusów i takich tam, jestem w I lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgfhfg
a mozesz mi to jakoś inaczej rozwiązać ? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhgfhfg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×