Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niewykwalifikowana szwaczka

Blagam, powiedzcie jak szyc na maszynie!

Polecane posty

Gość niewykwalifikowana szwaczka

Kupilam dzis nowa maszyne, aeg: http://www.allegro.pl/item480108442_nowe_maszyna_do_szycia_aeg_23_prog_2_lata_gw_prom.html staralam sie zrobic wszystko zgodnie z instrukcja i wymieklam jesli chodzi o splatanie nitek!!! co ja mam z tymi nitkami zrobic??? jak je polaczyc, zeby zszyly ten material??? mam instrukcje, ale ktos ja solidnie $%#@%$# i nie wiem co dalej. jedna nitka wychodzi z dolu, druga z igly. i co teraz??? prosze, prosze, prosze, pomozcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Materiał wkładasz pod stopkę . Nitek nie splatasz - zostaw je w spokoju - ułóż je razem do tyłu. Nitka dolna lezy pod materiałem, górna nad materiałem. Opuszczasz stopkę. Naciskasz pedał gazu - i szyjesz :) Ząbki same przesuwają materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! Tą górną nitkę przekładasz przez wycięcie w stopce- po opuszczeniu stopki ta nitka jest przycisnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z kolei mam taki problem
juz 3cia moja maszyna i KAZDA plącze nitki spod spodu! Juz nie mam sily. W koncu szyje na piechote. Czy to jakas klątwa wisi nade mna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie skonczylam szyc 2 poszeweczki :) i posluchaj jak zacznasz szyc, to te nitki dwie musisz przytrzymac zeby byly naprezone, potem jak juz maszyna zrobi scieg, zalapie material, to puszczasz te nitki i nic splatac sie nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewykwalifikowana szwaczka
dziekuje, ale inna sprawa, ze ja zrobilam tak jak piszesz i nie chce mi sie ten scieg zrobic. przechodzi pierwszy fragment nitki(igla z nitka sie zaglebia w material) i dalej juz tylko dziurki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z kolei mam taki problem
dziekuje, czyli na poczatku z a w s z e przytrzymywac? Bo ta z gory nitka jest zwykle niby naprezona, a ta z dolu luzniejsza az w koncu sie zaczyna plątac. Czy tylko mnie sie tak robi, czy jesli nie przytrzymasz to tez tak masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze platac nitki
bo jest zle ustawione na tym pokretle gdzies z przodu maszyny przewaznie w tej czesci gdzie stopka( z cyferkami) ustawienie na tym zalezy jak luzno bedzie puszczana nitka - moze jest za luzna sprobuj tym pokrecic i poszyc na jakiejs probce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z kolei mam taki problem
no ja krece , ustawiam i robie probki, dawalam do sprawdzenia fachowcom i niby ok, ja rozumiem z jedną maszyna, ale zeby 3? Ryczec mi sie chce, przeciez nie kupie sobie czwartej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obie nitki i z gory i z dolu trzymac na poczatku. Ustawienia pokretla tez, ale jak zostaja Ci tylko dziurki, to znaczy, ze ta z dolu albo urywa, albo od gory urywa, wtedy trzeba i w pokretle na gorze i w bebenku na dole tak poluzowac zeby rownomiernie wychodzily. Nie moze byc tak, ze jedna nitka wychodzi luzno, a druga trzeba mocno ciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z kolei mam taki problem
spróbuję z tym trzymaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie problem kolejnej maszyny, ani facowca przypuszczam, poprostu przyprowadz do domu jaka kolezanke, ktora umie szyc i pokarze Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra to Trzymajcie nitki dziewczyny i trzymajcie sie! ;) pa pa! a swoja droga ale jestescie zaparte, szyc o prawie 1 w nocy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewykwalifikowana szwaczka
aaa, to takie buty, zeby przytrzymac:) wlasnie probowalam i faktycznie cos tam zalapalo, ale chyba zle zamocowalam nitke(przez te wszystkie otwory, bo dalej nie chciala pojsc, ale zaraz potestuje:) dziekuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewykwalifikowana szwaczka
no i za przeproszeniem, dupa:O mnie nitki wcale nie chca zalapac i ladnie sobie igielka skacze:O najgorsze, ze nie mam kolezanki ktora potrafi szyc:D chyba czeka mnie szycie materacy recznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewykwalifikowana szwaczka
nie wiem jakim cudem, ale udalo mi sie wczoraj zrobic pierwsze probne sciegi:D ale niemal ze cala maszyne musialam rozkrecic, bo cos tam sie zblokowalo przy dolnej szpulce i nie wiedzialam o co chodzi, ale w koncu udalo sie wszystko dobrze ustawic:D dziekuje za wszystkie rady:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szycie to nie taka prosta sprawa. Kiedyś zaczynałam od takiej tradycyjnej maszyny, a potem rozwinęłam swój zakład o maszyny do obszywania dywanów. Takie profesjonalne zszywarki kupiłam w firmie http://zaszywarki.pl/. Oni oferują duży wybór profesjonalnego sprzętu w konkurencyjnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×