Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SANDI 13

bojowniki

Polecane posty

Gość SANDI 13

czy mozna trzymac razem bojowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie można
poczytaj trochę o tym gatunku, zasada jest taka : jedno akwarium = jeden samiec dwa samce będą walczyć do śmierci możesz trzymać 1 samca + kilka samic, ale wtedy samiec będzie ciągle budował gniazdo i straci kolor i płetwy jak duże akwarium to samca można trzymać razem z innym łagodnym gatunkiem ryby np. gupiki, mieczyki, wykluczony dodatek ryb obgryzających innym płetwy np. brzanki czy inne gatunki terytorialne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
a czym sie karmi bojowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
a czy one sa trudne w utrzymaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie można
karmi się pokarmem dla rybek, jeden samiec jest prosty w hodowli, wymaga ciepłej wody, masz googla, nie ? i w sklepie akwarystycznym też ci dużo podpowiedzą http://pl.wikipedia.org/wiki/Bojownik_(ryba) http://www.akwarium.net.pl/adv/betta_splendens.htm http://pl.wikipedia.org/wiki/Bojownik_syjamski na początek kup jednego samca, wystarczy akwarium 50 l, musi mieć filtr, świetlówkę i grzałkę, może mieszkać z glonojadem i kiryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
czy mozna trzymac bojownika z molinezja black molly i kosiarka oraz z slimakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ale
z molinezją i ślimakiem tak, ale nie wiem co to kosiarka, jak jest łagodna, nie broni terytorium i nie obgryza płetw innym rybom to można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris13
moja droga przecierz na googlach jest pełno tego co trzeba wiedziec o bojownikach.albo zajrzyj na www.akwarystyka.pl.i po krzyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris13
no a tak z kosiarką chyba można trzymac jestem pewna na 58%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden bojownik - jedno akwarium - samce a samice moga byc razem tylko musisz miec zakryte akwarium bo mi bojownik wyskoczył i sie zabił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandi13
a filter dotlenia ryby czy czysści całe akwarium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martasia
Mam bojownika ale wydaje mi sie ze cos mu dolega, jest senny i malo sie porusza... nie daje mu duzo pokarmu bo slyszalam ze mozna je przekarmic. Trzymam go w kuli, jest sam jeden samiec. i czy mozecie mi doradzic jak czesto zmienic wode w sklepach zologicznych kazdy mowi inaczej. Boje sie by nie zdechl, bardzo duzo spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kula jest beee
czy twoja kula ma zainstalowane oświetlenie, filtr i ogrzewanie? Jeżeli nie , to niestety twój bojownik długo nie pożyje. Najprawdopodobniej ma za zimno. Wodę w kuli zmieniasz codzienne ok. 1/4 pojemności, a co 2-3 tyg. wymieniasz całą. Poczytaj trochę o wymaganiach tej ryby. Trzymanie jakichkolwiek ryb w kuli to barbarzyństwo. Jaka jest temperatura wody w twojej kuli? Powinna mieć ok. 26 stopni. "W jednym zbiorniku można trzymać tylko jednego samca. Rybka ta chętnie znajduje schronienie wśród łodyg roślin. Preferuje także stałą temperaturę w granicach 23-32 °C. Idealna temperatura wynosi 25-27°C. Bojownika nie można trzymać w małych ozdobnych naczyniach. Dobrym pojemnikiem jest akwarium (prostopadłościan) o pojemności minimum 25 litrów. Koniecznie z pokrywą, bez niej ryba może przeziębić labirynt. Obrońcy praw zwierząt są przeciwni trzymaniu bojowników w małych naczyniach i kulach o pojemności mniejszej niż 25 litrów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martasia
tego bojownika dostalam w prezencie i ponoc w zologicznym sklepia ta pani polecala kule i bojownika, Ci sprzedawcy sa bardzo slabo zorientowani. nie mam nic zadnej grzalki itd. nawet jakby byla grzalka to podejrzewam zebym go ugotowala bo w kuli by za szybko ta woda sie nagrzala.Podswietlam i ogrzewam ja zwykla lampka biurowa... troszke ma cieplej, dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martasia
a najl;epiej zrobie gdy ja oddam do zologicznego z powrotem... nie chce by zdechla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zoologu też zdechnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×