Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LeśnySłodziaczek

DO INFORMATYKÓW NIE DZIAŁAJĄCY INTERNET

Polecane posty

Witam! Mam taki problem, że mój Tata ma problem z internetem Nie mamy pojęcia co to jest. Ogólnie sprawa wygląda tak, że internet działa przez jakieś 15s po załadowaniu się systemu (Windows xp) a potem już w ogole nie działa. Z tym, że jak przez ten czas \"wskoczy\" się szybko na jakiś program np. grę multiplayer czy skaner online to działa cały czas ale nie działają strony w przeglądarce ani np. poczta Przeskanowaliśmy cały komputer mks\'em, zrobiliśmy sdfixem, przywróciliśmy ustawienia domyśle internet explorera i takie tam inne podobne rzeczy. Jakiś informatyk powiedział, że to objawy uszkodzonej karty sieciowej, jeszcze inny, że jakiś groźny wirus i że można go właśnie usunąć tym sdfixem ale to nie podziałało, a jeszcze inny, że trzeba zrobić format (zasięgaliśmy tylko porad telefonicznych). Nie mamy pojęcia od czego sie tak mogło zrobić ponieważ mój Tata był na wyjeździe, w tym czasie laptopa miał odłączonego od prądu i nie przeglądał żadnych \"podejrzanych stron\". Jak wrócił to jego dostawca internetowy (icpnet, internet przez kablówkę) miał jakąś awarię, do czego się przyznawali, ale jak potem już ona minęła to internet nadal nie działa. Gdzieś przeczytałam, że jak sieć ma awarię to od tego mogła zostać uszkodzona ta karta sieciowa? Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wycinają moje posty a pisałam
icp czy UCP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan bałagan
ja bym spróbował np pobrać z internetu linuxa LIVE CD i tam sprawdzić to taki system który działa z Plyty CD nic nie trzeba kasoawć uruchamimy komputer z płyty CD i juz. powodów moze być 1500 może to być wina dostawcy internetowego najlepiej byłoby sprawdzić na innym komputerze / systemie operacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź w Panelu sterowania (Opcje zasilania - zaawansowane) czy czasem nie jest włączona opcja \"oszczędzania energii\". Poza tym w Menedżerze urządzeń sprawdź w ustawieniach karty sieciowej Opcje zarządzania energią - chodzi o opcję \"Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii\". Myślę, że powinno pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiem jak działa linux live, ale chodzi o to, że mam zobaczyć czy tam łącze działa? Może da to tyle, ze jak nie bedzie dzialac, to juz bedzie wiadomo, ze to coś fizycznie z kartą.... gorzej jak będzie działać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak własnie o to chodzi , bo jeśli to internet przez "kartę sieciową" a nie przez modem to będzie można wykluczyć sprawy "programowe" ja bym wpisał w start uruchom -> cmd a tam napisał ping www.wp.pl i sprawdził w panelu sterowania połączeniach sieciowych jak "wylgąda " połązcenie tzn czy karta sieciowa wysyła i odbiera pakiety czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielbiciel - sprawdzamy Twoją opcję :D niestety troche to trwa bo nie mam na miejscu tego laptopa i wszytsko musze tłumaczyc przez telefon a nie pamietam juz gdzie w xp jest menedzer urządzeń :D ale juz wiem :] Torn - własnie zapomnialam napisać, że to tez sugerowali informatycy, tzn. ze jak np. jest jakis nieuaktualniony program antywirusowy, który sie domaga aktualizacji to on moze potem powodować, że nic nie działa i tak blokować, rzeczywiscie był norton securirt ale został odinstalowany (chociaz wiem, ze do konca sie go nei pozbede tak łatwo) i tylko zapora sie domagala aktualizacji i juz to wył., a oprcz zapory nie ma zadnego firewalla, ani antywirusa... ALe jak moiwe, nic nowego nie bylo instalowane... stało się to po tej awarii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torn - teraz nie mam mnozliwosci sprawdzenia tej opcji ale jak ostatnio byłam i Taty to jak są te dwa komputerki co pasują paiety wysyłane i odbierane to z tego co pamietam to było dużo wysyłanych a b mało odbieranych :/ wielbiciel - faktycznie mój Tata miał tą opcję zaznaczoną, ale ja tez mam ją zazaczoiną i internet mi działa :/ jeszcze nie wiem czy to pomogło bo moj tata gra w pokera i nie moze teraz zrestartować komptera :P ale jakby co dam znać, bo pewnie jestes ciekawy :D (jak i ja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torn - Książe Ogrów ---> ale z jakiegoś powodu opcje mogły zostać przestawione, nawet całkiem nieświadomie, różnie bywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, własnie to jest najdziwnijesze, że działał bardzo dobrze już chyba 2 lata nawet :P, raz był jakiś wirus, ale w koncu go usunęlismy a to się stało nagle... dziwne tylko jest to, ze akurat po tej awarii u dostawcy.... ogólnie to nie znam sie na tym, ale nie obstawiam żadnego wirusa, bo wszytsko inne chodzi ok, żadne programy sie nie uruchamiają natarczywie przy stacie itd., ale może rzeczywiscie ta karta sieciowa się fizycznie uszkodziła? A tego Nortona już dawno usunęłam z tego co pamiętam, tylko zapora systemu Windows się upominała, żeby go uaktualni (ale to wyłaczyłam, zaznaczyłam, ze sama bede sie o to troszyczyć czy jakos tak i juz sie nie upomina), ale ślad po nim pozostał skoro zapora go wymieniała po nazwie :P Ogólnie to nie byłoby problemu, żeby ten format zrobić, i tak by się przydało dane zapisać, tylko ta ciekawość... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieświadomie ;) raczej przez system windows lub oprogarmowanie róznego typu :classic_cool: przez telefon "to się nie da" najlepiej być tam "fizycznie" chocby z laptopem i zadzwonić do operatora kablówki i zapytać co jest z tym internetem i postarać się sprawdzić co nie działa, być może jest to taki duperel jak pisze Wielbiciel. polecam dobre forum (nawet archiwalne tematy) searchengines.pl i kobieŧę informatyka piszącą pod pseudo picasso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielbiciel - może od tego odłaczania kabli? Mojego taty bardzo długio nie było w domu (chyba kilka tyg) i wszytsko poodłączał ( internet ma przewodowy) itd. Może to zrobił w nieodpowiedniej kolejności albo zbyt gwałtownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się nie zepsuje od odłączania w trakcie bo nie ma prawa to sprawa innego sortu ja stawiam na oprogramowanie albo providera fakt karty sieciowe się psują u mnie się zepsuła po burzy z komputera się sypały isktry zepsuła się karta ;) i HUB itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam jeszcze temat na infojamie :P a jeśli chodzi o dzownienie do operatora kablówki to juz dzwnił wiele razy :P Ale oni tez nie wiedzą o co chodzi. DZisiaj dzownił żeby podać adresy DNSów ale okazało sie ze tam są dynamiczne a wczenisej widziałam i były własnie takie podejrzane 85.255.x.x. ale po zrobieniu sdfixem znikły ale internet i tak nie działa :/ oni nie są sraczej skorzy do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jeden informatyk powiedział właśnie, że takie coś, że raz działa intenrnet raz nie działa to wina uszkodzonej karty sieciowej... Ale czytałam taki temat na internecie, że właśnie jakiś dostawca miał awarię, i to uszkodziło użytkownikom karty sieciowe, ale oni oczyiwscie sie do tego za nic nie przyznają ale nawet jakby sie przyznali to nie ich wina i trzeba na własny koszt to naprawić wg prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie rzeczy "należą do nich" jako usługodawcy i mogą to sprawdzić a dns'y powinny być widoczne moga być "dziwne" bo to zalezy od usługodawcy aktualne "dnsy" mozna sprawdzić w zakładce szzcegóły czy zaawansowane w połączzeniu sieciowym albo prościej pisząć w start cmd a nastepnie w konsoli ipconfig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o uszkozdenia kart to mogą być tylko po przepięciu (to raczzej trudne w kablówce) i zawsze dochodzi ta sprawa ze zjawiskami losowymi ze operator nie ponosi odpowiedzialności za szkowy wynikłe z działania "wypadku losowego" zalania burzy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nO W TEJ ZAKŁADCE JEST WŁAŚNIE ZAZNACZONA OPCJA "UZYSKAJ ADRESY SERWERÓW DNS AUTOMATYCZNIE" sorry za caplocka a wczesniej tam były jakieś adresy, ale to "wczesniej" to takze wtedy jak juz internet nie działał tą drugą opcję sprawdzę jutro bo nie chce mi sie juz dzonic do taty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym bądź razie dzięki za pomoc, jakby jeszcze ktoś miał jakiś pomysł, albo taką samą sytuację w przeszłości z której wyszedł cało, to poproszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torn - Książe Ogrów ---> no właśnie to mam na myśli, że np. po instalacji czegoś coś się \"samo\" ;) poprzestawiało, tym bardziej że jak od razu uruchomi cokolwiek korzystającego z netu, to połączenie jest utrzymywane. Powodów może być wiele, ale trudno coś radzić na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie! Więc to wyłaczenie oszcędzania energi przy karcie sieciowej nic nie pomogło ALE mamy już jakiś punkt zaczepienia, a mianiwocie wszystkiemu jest winien svchost.exe, jak ten proces działa wolno to jak się go wyłączy to się wyłacza cały komputer ale jak jest przepełniony to wystraczy go wyłaczyć i internet działa normalnie :) To jeszcze nie koniec problemu ale mam nadzieję, ze wystarczy tylko trochę poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, już trochę poczytałam i to sprawdzamy :D Ale jak zwykle na odległość :D Narazie kazałam tacie usunąc 2 pliki, czy podziała i czy je w ogole ma, zobaczymy :) ale mój tata i tak już kupił drugi dysk na wypadek formatu :D przynajmniej bedzie do zrobienia kopii zapasowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×