Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Czesc Dziewczynki, zauwazylam ze poprawilo mi sie trawienie, do tej pory mialam straszne zaparcia a od kilku dni jak reka odjal. I jakos niemoge w siebie wcisnac normalnej porcji obiadu, jakby mi sie zoladek skurczyl - tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
cytrynka ja tak mam - ale to chyba kwestia nieustających mdłości ;( - reaguję nadal na zapachy i chodzę na ściśniętym żołądku... aaa lekarz kazał przejść z foliku na witaminki - jakie łykacie?? on mówi, żeby co opakowanie kupować inne - ale, żeby nie brać tych z kwasami jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruth, dzieki za przepis, juz wydrukowalam:) W poniedzialek zapodam bo dzis pierozki ruskie:) Stelka i inne dziewczyny z Krakowa. Sostra mojego meza (on wlasnie pochodzi z krk) rodzila 2 razy w szpitalu Rydygiera, byla bardzo zadowolona, rodzila z mezem bez problemow, miala dobra opieke. Korzystala z prysznica na sali i in. Nic nie placila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynka, mam dokladnie to samo, moge jesc czesciej ale mniej... oby mi ten \'nawyk\' po ciazy pozostal:) dziewczyny jak wasze biusty? ja sie nie mieszcze w zaden biustonosz!!!! cholera! jak dlugo bede jeszcze rosly? jaki biustonosz kupic zeby za miesiac nie byl za maly... poradzcie cos plizzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo ja nie kupuje zadnych tabletek w aptece. Mama mi zamawia z Californi Fitnes- to sa tabletki na bazie ziol- tez specjalne dla kobiet w ciazy. Ja slyszalam zeby nie jest witamin sztucznych bo wtedy dziecko sie rodzi b. duze a to tez niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo ja biore feminatal. Zaleciła mi gin w poprzedniej ciąży ze względu na odpowiednią dla ciężarnych ilość jodu wieć sie tego trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oles mi naszczesi juz sie zatrzymal biust jestem w 11 tyg, musiałam sobie pokupowac nowe staniki, jak by jeszcze troche urosły to bym sie załamała. Już mam miseczkę E :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
iza ale bierzesz feminatal do 12 tyg? bo są 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam feminatal 800 metafolin a teraz kazała mi brać feminatal N wiec dostosowałąm się i łykam. To moja pierwsza ciąza więc jak kazała tak biorę. Co do stanikó to mój biust powiększyl sie nieznacznie, piersi wydają się pelniejsze ale nie musialam zmieniać staników. Nosze te które nosilam przedtem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i teraz kazala łykać co drugi dzień. Na początku bralam codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oles - ja tez bym chciala zeby zostalo :d narazie witam nielykam, staram sie jesc wiecej warzyw i owocow a co do biustu to mialam juz duzy przed ciaza teraz mam jeszcze wiekszy a jak urodze to chyba juz bede mogla smialo kogos nim uszkodzic, sutki mam bardzo wrazliwe i zyly sa bardziej widoczne. niedawno zaczelam smarowac sie oliwka po kapieli zeby rozstepow nie miec, podobno oliwa z oliwet kata ze sklepu spozywczego tez jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę feminatal N. Wtedy jeszcze nie było wielu rodzajów. Gosia urodziła się spora ale zdrowa i nawet łatwie się ja rodziło niż mniejszą Kasię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i Stelak i zapomniałam dopisać że 2 tygodnie temu też nie miałam zmiany wagi ;);););) a teraz w ciągu 2 tygodni 2 kg - trochę za dużo ale... może potem będzie lepiej ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nowe mamusie, muszę wam złożyć reprymendę, narobiłyście bałaganu w tabelce... ;) Wpisujcie się według terminu porodu i pobierajcie zawsze ostatnią tabelkę. Poprawiam bałagan i mam nadzieję, że teraz wszystko się zgadza. Niestety, nie chcę być żandarmem tabelkowym, ale jestem pedantką, musicie mi wybaczyć ;) Nowe mamy wpisujcie się :) NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 5.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 6.MamaIzia........22........27.11......3.09......Libi ąż...............-3 kg 7.nitaanita.........24.......27.11......05.09......Lubli n...............0 kg 8.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambri dge..........0kg 9.cleo123...........27........03.12......08.09......Wars z aw a...... 10.small size.......23........03.12......10.09......Sztum.... 11.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ............3kg 12.zyrafa-dluga...24........28.11......11.09......Białys tok..........1kg 13.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no.........0kg 14. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa....... 2 kg 15.dora83..........26........01.11......15.09......Szcze cin..........2kg 16.malinka888.....24........17.12........15.09......Leszno...........2kg 17.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 18.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 19.chochlik_.......29.........07.12.....18.09.....K/Krak owa...........? 20.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 21.Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzbark W........0 kg 22.cytrynka77...25.........11.12.......18.09......Irlan dia...........0kg 23.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 24.Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierni ewice.. ...0kg 25.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 26.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 27.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica ............1kg 28.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 29.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 30.agamycha......27.........13.12......26.09......Szczec in.........0kg 31.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 32.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 33.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław.....2kg 34.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów...........0kg 35.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Br zeg ............0 kg Zgrzeszyłam dziś... kupiłam pakę chipsów, litr chery-coce i pistacje i wszystko zjadłam, a teraz mi niedobrze .. to za karę od dziecka, wiem... :P Ja też łykam feminantal 800 metafolin, praktycznie od 5 tygodnia ciąży, mamy na Podlasiu deficyty jodu więc tak muszę. A biust mam taki sam jak miałam do tej pory - każdy biustonosz mi pasuje jak wcześniej ;) Ale ja i bez ciąży miałam 75D więc cieszę się, że jeszcze bardziej mi nie urósł - byłby problem ;p Tylko mąż trochę się martwi bo pomimo, że mało który mąż może to mieć, to on chciał jeszcze więcej hehehe... ;) No ale trudno, nie napompuję mojego biustu jeszcze bardziej ;) Podobno biust rośnie do końca I trymestru - potem już minimalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i dziewczyny nie chciałam wcześniej się "chwalić" ale napisałam prośbę o dadanie w NK fikcyjnej szkoły Macierzyństwo i tak jest klasa Wrześniówki 2009-cafe ;-)) którą przed chwilą założyłam.. tak będzie łatwiej się odnaleźć ;-)) i zawsze będzie można napisać wiadomość do wszystkich użytkowniczek klasy... mam nadzieję że Wam się podoba pomysł... to link: http://nasza-klasa.pl/school/160050/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko to mnie pocieszylas:) jesli do konca 1 trymestru to juz powinien przestac:) u mnie to bylo tak, ze na poczatku ciazy piersi byly tylko troszke nabrzmiale, pozniej staly sie znow normalne jak przed ciaza a od dwoch tygodni to takie tempo powiekszania mialy sze szok! normalnie to mialam miske c/d teraz to az sie boje isc do sklepu.. no ale trzeba bedzie bo to jedak niezbyt wygodne biegac bez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja bym chciala żeby mi biust trochę sie jeszcze powiekszył.... Mam miseczke B więc same rozumiecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto wie gdzie nam się podziała sytofala i jej dwu-pak? ;) sytofala, odezwij się co u Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsiadłe mlekoo
Wyślij to osÓb ktÓre koffasz lub lubis: ____$$$$$$$$$____ ______$$$$$______ ______$$$$$______ ______$$$$$______ ______$$$$$______ ____$$$$$$$$$____ ____$$$$$$$$$____ _________________ _$$$$$$___$$$$$$_ $$$$$$$$_$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$ _$$$$$$$$$$$$$$$_ ___$$$$$$$$$$$___ _____$$$$$$$_____ _______$$$_______ ________$________ _________________ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$$_$$$$$$__ ___$$$$$$$$$$$___ _____$$$$$$$_____ ______$$$$$______ ______$$$$$______ ______$$$$$______ _________________ _____$$$$$$$_____ ___$$$$$$$$$$$___ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$___$$$$$__ ___$$$$$$$$$$$___ _____$$$$$$$_____ _________________ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$___$$$$$__ __$$$$$$_$$$$$$__ ___$$$$$$$$$$$___ ____$$$$$$$$$____ _$$$$$$___$$$$$$_ $$$$$$$$_$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$ _$$$$$$$$$$$$$$$_ ___$$$$$$$$$$$___ _____$$$$$$$_____ _______$$$_______ ________$________ _$$$$$$___$$$$$$_ $$$$$$$$_$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$ _$$$$$$$$$$$$$$$_ ___$$$$$$$$$$$___ _____$$$$$$$_____ _______$$$_______ ________$________ _$$$$$$___$$$$$$_ $$$$$$$$_$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$ _$$$$$$$$$$$$$$$_ ___$$$$$$$$$$$___ _____$$$$$$$_____ _______$$$_______ ________$________ Jeśli dostaniesz: 1- nikt cie nie lub;( 2-sŁabo:( 3-nooo... ;| 4-nieźle:) 5-Super!!:D 6-Wszyscy Cię lubią i Koffaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban świetny pomysł, już sie zapisałam ale teraz kto jest kto:) ja w zakładce o sobie mam napisanego nika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w pseudo ;-) szybciej widać ;-)) a nie trzeba będzie podawać danych do siebie na forum.. i zawsze wiadomo skąd kogoś znamy hihi ja po majówkach trochę się pogubiłam....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamuśki! Super sobie poczytać Wasze wypowiedzi i wiedzieć, że nie jestem sama z moimi rozterkami, wątpliwościami i radościami :) Pocieszająca jest myśl, że nie tylko mnie zdarzają się wpadki żywieniowe (tu pozdrawiam Żyrafę, ooo jak ja Cię doskonale rozumiem!) Wiecie co, myślałam że tylko ja mam takiego strasznego stracha (pierwsze dziecko) i najchętniej codziennie robiłabym USG, aby być spokojna. Tym bardziej, że początek mojej ciąży był bardzo nieciekawy, ale o tym być może opowiem kiedyś... Co do mdłości to co prawda te przypadłości narazie całkiem mnie ominęły (kończę obecnie 10 tydzień), ale tym bardziej współczuję wszystkim, które to dotknęło. Choć i tak sądzę, że każda z Was zniesie to dzielnie dla swojego Maluszka. Nooo, ale się rozpisałam, pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agamycha - ja miałam już 4 usg i wizyty co 2 tygodnie... dobrze że moja gin mnie lubi i w sumie się cieszy jak mnie widzi ;-)) i w sumie sama powiedziała ze chce mnie co 2 tygodnie widzieć w tej ciąży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agamycha zapewniam Cie ze to nie tylko Ty masz takiego stracha.... Ja też mam wielkiego. To równiez moje pierwsze dziecko w dodatku mieszkam tutaj od niedawna prawie sama (no mam męża) ale ani zadnej ciotki, kuzynki, teściowej i co najwazniejsze mamy. Mieszkają jakieś sto pare km stąd więc sama liczę na siebie. Czasem mi cieżko tak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban - ja już miałam 5 albo 6 usg, ale to ze względu na problemy na samym początku. Następna wizyta dopiero 16.03, już się nie mogę doczekać. Teraz, gdy wszystko już jest ok, mam wizyty co miesiąc, ale usg oczywiście na każdej wizycie. Pozwala to uspokoić moje obawy a i ile radości daje, gdy widzisz swojego Maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna-początkowo myślałam, oby tylko doczekać do porodu i zobaczyć zdrowego dzidziusia, potem będzie już ok. Ale przecież to początek nowych zmartwień, czy rozwija się prawidłowo, czy nie choruje itp itd. Ale z drugiej strony ile radości jednocześnie dostaniemy... Ja co prawda całą rodzinkę mam w zacięgu ręki, ale doskonale Cie rozumiem, że możesz czuć się samotna. My z Mężem gdy tylko dowiedzieliśmy się o ciąży, przeprowadziliśmy się z miasta do naszej rodzinnej wioski, aby być bliżej rodzinki (choć dzieliło nas tylko 20 km!). Ale z drugiej strony pocieszę Cię, że czasem być za blisko rodziny to też niedobrze. Mnie teściowa zadręcza swoją ndopiekuńczością. Sms sprzed pięciu minut "Jak samopoczucie?" I tak codziennie :) Aż się boję co będzie, gdy nie damy jej wyczekiwanej wnuczki, tylko wnuka :P Mąż marzy o Synu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agamycha - wiem o co chodzi.... Wiem też ze czasami moze być cieżko kiedy wszyscy Cie zameczają pytaniami typu jak sie czujesz, jak samopoczucie.... Rozumiem o co chodzi: "że czasem być za blisko rodziny to też niedobrze"... Ale mi tu czasami jest tak cieżko że szok. Nawet przyjaciółki tutaj nie mam, a koleżanki tu juz pewnie mnie skreśliły bo jak w ciąży to do lokalu nie pójde bo dym papierosowy; nic z nimi nie wypie itd... I raczej nie są na etapie ciązy więc pewnie pogadac ze mną nie mają o czym. Na zakupy tzw "ubraniowe" tez mnie nie zapraszają bo ja teraz wybieram inne sklepy. Jednym słowem twierdzą ze ja za młoda jestem i tyle...... Ale jakosć daje radę i musze do września wytrzymać. A potem bedzie dzidziuś i będzie inaczej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×