Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

nie było mnie dwa dni a wy przez ten czas z pięć stron napisłałyście! Witam serdecznie nowe forumki:Asię22, Agundę, Anię 11tc, Malinkę, J.Orlowską, wpiszcie się do tabelki! Puchatek welcome back! To nasze forum naprawdę fajne jest, zaglądacie moze na inne fora wrześniowe? Ja czasami bywam na gazetowym, ale tu ciekawiej jest :) Odwołuję wszystko co pisałam o imbirze, teraz mi wcale nie pomaga, mdłości wróciły, trzymają cały dzień i nie daja życ :( Dobrze że mąż kiedy tylko może przejmuje opiekę nad dzieckiem. w dzień nic nie jem a wieczorem się obzeram...:( Dostaje wtedy jakiejś nadkwasoty, pali mnie w żołądku i muszę go czymś zapełnic. Odzywiam się głównie płatkami cini-minis na sucho - taka moja m zdrowsza alternatywa dla chipsów :) Czasem zgrzeszę zupką w proszku.. trochę się przeraziłam czytając o tych orzechach... w pierwszej ciąży jadłam przeróżne rodzaje i córka nie ma alergii na nic, na orzechy też nie. W ogóle wtedy jadłam wszystko, cytrusy, owoce morza, teraz też zamierzam jeść wszystko na co mam ochotę, z wyjątkiem wątróbki oczywiście. Myślę że uważać muszą tylko mamy które same mają alergię, lub ojcowie ich dzieci ją mają, bo wtedy jest szansa że dziecko odziedziczy skłonność do alergii i rzeczywiście nie należy takiego dziecka przedwcześnie narażać na alergeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz calkiem nie wiem gdzie mialabym rodzic.Jakis czas temu przeprowadzilam sie do innego miasta i wcale,ale to wcale nie znam tamtejszych szpitali. Pomyslalam,ze moglabym rodzic tutaj za granica,ale musze sie wszystkiego dowiedziec. A moze ktos wie cos na temat szpitali w Szczecinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobie nie wiem gdzie rodzić. Mieszkam tutaj od niedawna i znam nikogo kto moglby polecić mi jakikolwiek szpital. Staram sie na razie o tym nie mysleć, przyjdzie czas bedzie rada. A co do ubrań to mysle tak jak dora83 ze na razie to delikatnie z zakupami bo pewnie juz niedlugo zrobi sie ciepło i wtedy zaczniemy kompletować lzejsze, letnie ubranka :) Juz nie moge sie doczekać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja dziś dobrze się czuję i ciśnienie mam normalne. Co do tego gdzie rodzic to ja wiem, że chciałabym w tym samym szpitlu co dziewczyki. Może nie było tak wszystko ok ale już wiem czego mogę się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam problemu z wyborem szpitala bo mamy tylko jeden:D A co do ciuszkow ciazowych to w weeken zakupilam sobie pierwsze spodnie, wiec juz nie chodze z rozpietym guzikiem:) Wydaje mi sie ze nie przeplacilam (98zl) a sa eleganckie w kantke, akurat mam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak brzuszki? Mierzyłyscie się w obwodzie - na wysokości pępka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
równo za tydzień mam wizytę u lekarza - w USG policzymy paluszki i obejrzymy wszystko co da się zmierzyć :) to będzie już 13 tydzień ciąży... niesamowite jak ten czas leci, aż trudno uwierzyć, że zaraz będę miała I trymestr za sobą... :) z mojego doświadczenia - w klinikach w moim mieście nie dzieje się najlepiej... lekarze kończą cięciami cesarskimi nawet 60% porodów (a ja chcę rodzić sama). jałowość nie jest tak nadzorowana, jak w szpitalach państwowych (oszczędności!!), stąd częstsze zakażenia i zaburzenia gojenia się rany po cięciu lub nacięciu krocza. może i opieka położnych i warunki są lepsze, ale ja oczekuję fachowości rozumianej nieco inaczej... jeżeli chodzi o szpitale państwowe - mamy szpital uniwersytecki i wojewódzki. w uniwersyteckim warunki lokalowe są opłakane - oddziały obecnie w remoncie (nowa porodówka, ale salki małe bez udogodnień - bez piłek, materacy do porodu, nic, czym można sobie pomóc w ciągu kilku-kilkunastu godzin porodu), ale połóg tragiczny - sale 5-osobowe i jedna łazienka na całym oddziale, ale lekarze są fachowi i naprawdę dobrzy. w szpitalu wojewódzkim miałam wszystkie swoje praktyki na porodówce - rewelacyjne warunki lokalowe (oddziały niedawno remontowane, duże pojedyncze sale porodowe, sale na połogu 2-osobowe i w każdej sali łazienka), ale lekarze są beznadziejni... jeżeli nic złego się nie dzieje - wszystko dobrze się kończy. niestety w przypadku komplikacji - osobiście widziałam za dużo nieprzyjemnych obrotów wydarzeń.... i znam lekarzy, kórym nie pozwoliłabym się dotknąć - ze względu na ich złą sławę. zresztą pytałam położnych na porodówce, któremu z lekarzy można w pełni zaufać - niestety w tym szpitalu nie ma takiego... nie wiem, chyba wolę szpital uniwersytecki, ale tamtejsze warunki mnie przerażają... może nie będzie tak źle, moje koleżanki tam pracują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mimo że mieszkam aktualnie we Wrocławiu planuje rodzić tak jak porzednio w Poznaniu. Wiem już czego mam się spodziewac no i tak jak ostatnio planuje asystę lekarza prowadzącego moją ciążę. To właśnie dzięki obecności mojego lekarza malutka urodziła sie szczęśliwie, a mogło to się zakończyć tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do miejsca porodu...ja raczej tutaj,w Belgii...Szpital w zasadzie juz wybrany no i pracuje tam ginekolog u ktorej prowadze ciaze...Wiem,ze wcale to nie oznacza,ze otoczy mnie\"troskliwa opieka\"podczas akcji porodowej...ale szpital nie jest z gatunku molochow przerobkowych..sale sa pojedyncze z lazienkami(to tutaj standard)co do opieki to sie nie wypowiem...ale wierze,ze bedzie o.k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban oczywiście mam USG 9 marca. a Ty masz super datę urodzin. naprawdę niepowtarzalną. już teraz wszystkiego najlepszego gdybym zapomniała 28. ale mam nadzieję, że będę pamiętała i złoże Ci życzonka raz jeszcze. jeżeli chodzi o płaski brzuch to u mnie na razie jest jeszcze względnie. mieszczę się w spodnie ale powoli zaczynam się rozglądać za czymś typowo ciążowym, żeby czasem nic dzidzi nie upijało. natomiast w sprawie szpitala u mnie sytuacja wygląda podobnie jak u izy339, więc ta kwestia jest rozwiązana. nie mam wyboru, bo szpital jest tylko jeden :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widzę że juz temat szpitali:) ja jeszcze sama nie wiem , poprzednio rodziłam w Krakowie, ale teraz ze względu na moja kruszynkę jeszcze nie wiem jak to będzie:) co do orzeczów i alergi to ja tez to pierwszy raz słyszę, no ale jak orzechy to i pewnie by nie można jeść innych rzeczy silnie alergizujących, z tym dicoflorem w ciąży słyszałam, i właśnie przez ostatni miesiąc ciąży zaleca się brać dicoflor60 bo 30 jest dla dzieci i tak zamierzam zrobić, na wszelki wypadek, może moje drugie dziecię nie będzie alergikiem:P co do tycia ja w poprzedniej ciąży przytyłam prawie 30 kg, po porodzie udało mi sie zrzucić tylko 15 i na dodatek przytyłam jeszcze ze dwa, bo po prostu sie nie odchudzałam, a mam taka naturę, teraz zamiezram niewiele przytyć:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Hej.... Co do tych otrzechów to uwazam, że jedzenie w małych ilościach, tak jak np. jajek napewno nie zaszkodzi... Czy nasze mamy wiedziały co mają jeść, a czego nie?????I jakoś rodziły zdrowe dzieci... Uważam, że przesadne dmuchanie, chuchanie na siebie też nie jest dobre.... Co do zgagi to nie mam.. Całe szczęście, ale moja kumpela, która niebawem bęzdie rodzić, jadła gumę do żucia... Miętową- i podobno jej pomagało.... Ja czuję się dobrze... Tylko non stop spać bym mogła... po południu prawie codziennie 2 godziny śpię... Wieczorem godzina 21.30- idę spać.. I wstaję o ok 9 rano... Więc śpioch ze mnie, że szok... Ktoś jeszcze tak ma??? Acha... No i smaka na słodkie!!! Maskara!!!! I dziewczyny powiedzicie jak mam się wpisać do tabelki, bo nie bardzo wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 5.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 6.MamaIzia........22.........27.11......3.09......Libi ąż ..............-3 7.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambri dge.........0kg 8.cleo123...........27........03.12......08.09......Wars z aw a...... 9.small size.......23........03.12......10.09......Sztum........... . 10.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ...........3kg 11.zyrafa-dluga...24........28.11......11.09......Białys tok.........1kg 12.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no......-1,5kg 13. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa...... 2 kg 14.dora83..........26........01.11......15.09......Szcze cin.......2kg 15.malinka888....24........ 15.09......Leszno.........2kg 16.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 17.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 18.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 19. Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzbark W.......0 kg 20.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 21. Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierniewice.. ....0 kg 22.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 23.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 24.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica .............1kg 25.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 26.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 27.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 28.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 29.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław......2kg 30.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów......0kg 31.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Br zeg ..........0 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Coś mi tu nie wyszło.... A co znaczy jeszcze skrót ,,ost' ..... Co tam należy wpisać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
NICK............WIEK........OST.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna.........25........10.11......17.08......Gdańs k. ......... 2.Oles..............29........24.11......1.09.......Chor zów........ 3.aguchaaa.......34........25.11......1.09.......Lublin .. ......... 4.mamamadrid....34........26.11......3.09.......Madrid.. ............2 kg 5.mamabelgie.....32........26.11......3.09.......Belgia. ...............0kg 6.MamaIzia........22.........27.11......3.09......Libi ąż ..............-3 7.evka81...........27........30.11......06.09.....Cambri dge.........0kg 8.cleo123...........27........03.12......08.09......Wars z aw a...... 9.small size.......23........03.12......10.09......Sztum........... . 10.ruthles..........23........28.11......10.09......Żory.... ...........3kg 11.zyrafa-dluga...24........28.11......11.09......Białys tok.........1kg 12.ewelkajaw......25........04.12......11.09......Jaworz no......-1,5kg 13. Koliban...........28........28.11......12.09.....Warsz awa...... 2 kg 14.dora83..........26........01.11......15.09......Szcze cin.......2kg 15.malinka888....24........ 17.12........15.09......Leszno.........2kg 16.Sytofala.........22........09.12......16.09......D-ka Wisłocka... 17.emce............29.........06.12.....16.09......Świno u jście.... 18.misha85 .......24.........09.12......16.09......Warszawa....... 19. Sylwunia83....26.........09.12......16.09......Lidzbark W.......0 kg 20.dalena..........35........12.12.......19.09......Pozn a ń...........3 kg 21. Puchatek22...24.........13.12......20.09......Skierniewice.. ....0 kg 22.nerwi...........26.........15.12......22.09......Wroc ł a w.........0kg 23.*akna**.........25.........16.12......22.09......Bydg szcz..........1kg 24.szczesliwaaa..26.........16.12......23.09......Dębica .............1kg 25.Karila...........27.........15.12......24.09......Wro cł aw........ 26.szkrabek9.....26.........19.12......25.09.......Śląsk .............. 27.Mal_g...........34.........17.12... aniołek 14.02 ....Brisbane 28.figa84..........25..........22.12......29.09.......B- B...............2kg 29.mamuśkaaa3..33..........22.12......29.09........Wodzi sław......2kg 30.Iza339.........29..........22.12......29.09......Pias tów......0kg 31.Stelka..........28..........26.12......30.09.......Br zeg ..........0 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
nooo.... Juz wszystko mam... Dzięki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nas dużo :) dziewczyny, a ile czasu starałyście się o tę ciążę? my myśleliśmy że to mało możliwe, ale wyszło za pierwszym podejściem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafa-dluga my jestesmy co prawda prawie 2 lata po slubie, ale o dzidzie staralismy sie ok. 7 miesiecy takze mialam chwile zwatpienia. Na szczescie w koncu zobaczylam upragnione 2 krechy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez dlugo staralismy sie o Malenstwo,bo az 6 miesiecy. Juz myslelismy,ze cos jest nie tak,ale na szczescie...udalo sie:) O Maluszku dowiedzialam sie z usg:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko u nas podobnie. udało się za pierwszym podejściem :) a termin porodu wypada w naszą pierwszą rocznicę ślubu :) tak nam się fajnie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puchatek - rewelacyjnie trafiliście w termin :D moje Maleństwo jak będzie chciało troszkę przyspieszyć, to trafi w moje urodziny :) a my jesteśmy obecnie 7 miesięcy po ślubie (7 miesięcy będzie za 2 dni :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam udało się za pierwszym raze chociaż za bardzo w to nie wierzyłam. jutro mam iść do gin a potem piierwszy dzień po L4 do pracy i strasznie mi się niechce. Co do szpitala to jeszcze się nie zastanawiałam albo ten co jest u nas w mieście niejest najgorszy, albo Katowice ale jeszcze zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewcyzny , ja córkę rodziłam w Gdansku na Zaspie , tez chciałam tam z nowu rodzić , ale spotkałam juz się tam z różnymi sytuacjami przy okazji innych wizyt . Kiedyś pojechałam z koleżanką po terminie i mówi ,że brzuch ją boli a gin ,że sobie ból uroiła i poejachaliśmy do domku . Za 2 dni urodziła córkę z Kartuzach . Teraz będe rodzić dziecko w Tucholi bo się pzreprowadzamy z GdaŃska do KUjawsko-pomorskiego , chyba ,że postanowie w Świeciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam też udało się za pierwszym razem :) co do szpitala to ja mam do wyboru 4 niestety i nie mam pojęcia który wybrać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się uśmiałam hehehe "Autor: zniemczyk 26.11.08, 22:55 i zasłyszane przez znajomą na IP: drobnej budowy kobieta w ciąży, która przyjechała właśnie urodzić, właśnie wyszła z pokoju z USG i zadzwoniła do partnera: "Sebastian? Ten bydlak ma prawie 5 kilo!!! Ja to pierd.... - nie rodzę. Jak se go takiego zrobiłeś, to sam se go ródź!!!" Po czym wyszła ze szpitala "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihii... mój mąż ma tak na imię, mam nadzieję, że to nie spowoduje takiej wagi u dziecka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko,a ktorego masz urodziny? Ja mam 12.09 i tez szanse,ze Malenstwo by sie urodzilo w tym dniu:) To obie jestesmy spod znaku panny:) ale sie usmialam,hehe:D figlarna to bylo dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×