Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

tak piszecie o owockach,że poszłam do piwnicy po słoik czereśni. my mamy 6 drzew i robię co roku przynajmniej 60 słoików czereśni później robię często biszkopt z kremem budyniowym lub karpatkowym i na wierzch galaretka ..... Miałam dzisiaj odpoczywać a tymczasem m wyciągnął mnie na zakupy. kupiliśmy kamienne płytki na wejście. szukaliśmy jeszcze coś fajnego na ściany ale drogo jak diabli. na kawałek ściany wapień kosztuje ponad 500zł.:(:( u nas nad jeziorem jest dzisiaj impreza i tak grają, że aż nogi mnie noszą, nawet w domu słychać. zaczynają się Majówki, ale tak się nachodziłam po sklepach, że mamy dość pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja dopiero wrociłam do domku.... od 8-14 byłam w pracy potem o 15 pojechalismy do ciotki na urodziny i na cmentarz bo 19 maja jest 25 rocznica smierci mojej babci...maz jutro diopiero wraca ze swoich ryb u nas truskawki kosztuja 15zł i kupiłam dzisiaj kilogram, nie moge sie oprzec:))) za głowe arbuza tato wczoraj dał 25zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale ostatnio tu pusto :) To pewnie przez wikend:) Zauwarzyłyście że coś nasza Basia się nie odzywa. Ciekawe co tam u niej. Ja mam nareszcie męża cały dzień w wikend więc pewnie się gdzieś wybierzemy. Chciałam jechać do parku dinozaurów bo niedaleko nas został otwarty 1 maja ale porzyczyliśmy aparat naszej koleżance i nie pojedziemy bo nie będzie trzym tego uwietrznić pojedziemy sobie za tydzień :) A wy co dzisiaj robicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc , ja dopiero wstałam planów na dzien nie ma bo meza brak dzisiaj:( pewno pojde z synkiem na lody... wiecie co wczoraj byłam w tesco i była wyprzedaz 3 pajace bawełniane za 14,50, wziełam je chodz prawde mowiac mopja wyprawka jest na maksa juz skompletowana:))) potrzebuje tylko biustonosze do karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja w ten weekend mam jakiegoś doła i nigdzie z mężem na dłużej nie jeździmy bo jakoś mi się nie chce. Ale może dzisiaj będzie ładnie i nie będzie padało tak jak wczoraj cały dzień:( i pójdziemy sobie na spacer. U nas w tesco nigdy z takich rzeczy nie jest przecenione, więc trzeba jeździć do innego miasta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, leniwa niedziela.... :) Nie mamy żadnych specjalnych planów. Pogoda jest wstrętna, mży i jest zimno... Trochę się pouczę, w środę mam zaliczenie z ginekologii. Wieczorem spotkamy się z moim tatą, pewnie pójdziemy na jakąś pizzę ;) Basieńka fika, czuję ją już w całym brzuchu, chociaż najczęściej przebiera łapkami - w dole brzucha. Gdy zaczyna kopać, czuję ją pod pępkiem. Dziecko rośnie jak na drożdżach, to już 25 tydzień ciąży... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja dzisiaj to ide na urodzinowego grilla:) na razie sie troche lenie w domq:) wstawilam nowe fotki nas NK bo do tej pory ukrywalam przed czescia rodziny ze jestm w ciazy a teraz to juz wytrzymac nie moglam zeby pochwalic sie brzuchalkiem:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej . u nas tez dzisiaj pochmurnie, wiec lezymy,ogladamy tv i obzeramy sie arbuzem (tak jeczalam ze mam ochote na arbuza az misiek pojechal do miasta i kupil :D ) a nasz maly to sie nie nudzi , fika i fika, hihi.milego popoludnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. a u nas piękna pogoda, więc siedzieliśmy cały dzień w ogrodzie nawet rosołku nie gotowałam, tylko wrzuciliśmy skrzydełka na grill klika ziemniaczków i do tego masełko czosnkowe i po obiedzie....:):):) teraz leże bo jakaś dzisiaj jestem zmęczona.... cieszę się na jutrzejsze usg, może Maleństwo ukaże co ma między nóżkami....czasami mi przykro, bo większość z Was już wie a ja nadal nic:(:( pozdrawiam. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska - życzymy owocnego usg, żeby maluch ukazał co ma między nóżkami, albo czego tam nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.A ja jak zwykle się martwie bo dzisiaj prawie wcale nie czułam mojej niuni :(((( i niewiem czy znią wszystko ok. już niewiem co mam myśleć ja chyba oszaleje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja też jeszcze nie wiem a tu już 23 tc :) dowiemy się na 100% jak się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka jak sie martwisz ze niunia cie nie kopie zjedz cos słodkiego i zobaczysz ze za chwile napewno bedzie kopac.... ja z moim synkiem płec poznałam dopiero w 8 miesiacu, ale wtedy moje przeczucie mnie nie mylilo:)czułam synka... ja juz po sniadanku zmykam do pracy.... jak wroce odezwe sie.......papapaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana:) ja kolejny dzien siedze na chorobowym z powodu skurczy:( i to niestety nie tych bezbolesnych:( barany(lekarze angielscy) nie wiedza dlaczego mam skurcze i biore tylko no-spe. siedze w domu i zaczyna schizowac pomimo tego iz maly kopie ale ja sie boje ze dzieje sie cos zlego. przeciez te skurcze sa z jakiejs przyczyny, same by sie z siebie nie wziely:( jestem przerazona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) Magdakate,wlasnie przeczytalam twoja wypowiedz.Ja tez mieszkam w Anglii.jestem w 24tym tyg ciazy.I wlasnie od soboty mam bardzo bolesne dlugie skurcze. bylam juz nawet w szpitalu i po dlugich godzinach oczekiwania zmierzyli mi cisnienie i sprawdzili mocz.pielegniarka pougniatala brzuch i wyslala do domu!!!!! jutro mam wizyte w GP.chcialabym tez dostac zwolnienie bo nie jestem w stanie chodzic a tymbardziej pracowac. niestety mam tez rwe kulszowa. czy u ciebie te skurcze tez sa take bolesne i dlugie???mnie rozrywa przy kichaniu doslownie. czy to zwolnienie to z GP dostalas ???bez problemu??? pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki zeby wsyzstko bylo ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate, a może to sa te skurcze Braxtona-Hicksa?? niemartw się jak sie dziecko rusza to jest dobrze.Bo ja nie mam żaddnych skurczy a mała prawie wogule nie kopie chyba że to ja nie czuje jej ruchów tylko te na dole :) Już sam niewiem co mam myśleć na ten temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto moje skurcze trwaja kilka sekund ale sa tak bolesne ze odddychac nie moge. w pracy duzo chodze wiec dlatego siedze w domu. jesli chodzi o sick to tydzien czasu mozesz wziasc bez pisemnego zwolnienia a dopiero po 7 dniach jezeli dalej musisz byc na zwolnieniu to lekarz musi dac kwitek. ewelka: nie wiem czy to sa skurcze Braxtona ale mi sie wydaje ze powinny byc one bezbolesne a moje sa bardzo bolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelkajaw-ja moje malenstwo czuje czasami i tez glownie na dole.dopiero 2 dni temu poczulam delikatny kopniaczek pod pepkiem.najwyrazneij naszym maluchom podoba sie bardziej w nizszych partiach brzuszka :) nie martw sie A jesli chodzi o te skurcze to nie sadze zeby te o ktorych piszesz byly tak bolesne niestety :( .i to mnie najbardziej martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate dziekuje za odpowiedz w sprawie zwolnienia:) U mniete skurcze trwaly do ok 2 min.wiec dlugo i nie moglam rowniez sie ruszyc,ani nawet obrocic.nie moglam tez wziac glebokiego oddechu.Mialam zwiekszone wydzielanie sluzu przy tym.nawet jak wydawalo sie byc juz po,to kiedy chcialam wstac np do lazienki to lapal mnie nastepny i nastepny skurcz i tak cala sobote:( dzis juz lepiej.ale mysle ze w Polsce juz dawno wyladowalybysmy na L4.szkoda ze tu ludzie sa tacy bezmyslni.oby wszystko bylo odbrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto tutaj jest takie prawo ze jezeli nie mozesz chodzic w pracy a MMSISZ pracowac bo tak nakazuje prawo to twoj pracodawca musi skierowac cie do pracy siedzacej. jak tylko przejda mi te skurcze to ide pojde do mojego menagera i mu powiem ze nie moge duzo chodzic i musi dac mi siedzaca prace. jezeli takowej nie ma musi mnie wyslac do domu i zaplacic tak jak bym normalnie pracowala. tylko musze jeszcze z moja polozna porozmawiac i poprosic ja o list do menagera ze nie moge tyle chodzic. zobaczymy jak to sie skonczy i mam nadzieje ze malutki jak najdluzej bedzie we mnie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) jesli Ewelko chodzilo Ci o mnie to juz jestem. w piatek bylam u mamy caly dzien a wieczorem u lekarza i nie mialam dostepu do neta.. z malenstwem wszystko wporzadku, lekarz mowil ze bardzo pracowity bo wpycha nozki w najmniejsze zakamarki:) martwi mnie tylko ten brzuch, lekarz mowil ze to nie jest normalne zwiekszyl mi dawke no spy i luteiny i kazal brac magnez z potasem. Mam pytanko do Zyrafki chyba ze ktos inny wie czy jest taka mozliwosc zeby szyjka sie wydluzyla? Bo jak bylam miesiac temu na wizycie i mialam te mocne skurcze to lekarz mowil ze szyjka ma 3 cm a w pioatek jak mnie zbadal to mowi ze ona jest zagieta i w sumie ma 4 cm i ze musze ja co wizyte kontrolowac. w weekend bylam w szkole dlatego tez mnie nie bylo i sie zalamalam:( teraz w dwa weekendy mam tyle zaliczen ze zwaruje, czasu mi nie starczy:( jeszcze ten warunek:( a lekarz mowil ze mam sie nie stresowac, jak?... zycze wszystkim milego dnia i bardzo prosze o odpowiedz odnosnie tej szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu znalazlam to w necie: Jestem w 22. tygodniu ciąży. Lekarz stwierdził, że skraca mi się szyjka - ma tylko 1 cm! Powiedział, że grozi mi przedwczesny poród. Zapisał leki, mam dużo wypoczywać, nie przemęczać się. Bardzo się wystraszyłam. Co jest przyczyną tego stanu? Co jeszcze mogę zrobić? Czy szyjka może się znów wydłużyć? Bezpośrednią przyczyną przedwczesnego skracania się i rozwierania szyjki macicy są skurcze mięśnia macicy lub osłabienie samej szyjki. Skurcze macicy mogą też być związane ze zbyt intensywnym trybem życia i przemęczeniem. Szyjka macicy może być osłabiona na skutek przebytych porodów, poronień lub zabiegów chirurgicznych. Często jednak do końca nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Wiadomo tylko na pewno, że przedwczesne skracanie szyjki grozi przedwczesnym porodem. Nie ma sposobu, by ją na powrót wydłużyć. Można natomiast zapobiec dalszemu jej skracaniu i rozwieraniu się za pomocą leków rozkurczowych i leżenia. Pomóc może też założenie szwu na szyjkę macicy lub specjalnego krążka podtrzymującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Ci bardzo, martwi mnie to bo nie wiem jak lekarz zmierzyl ja za pierwszym razem bo ona jest wygieta wiec jesli zmierzyl to pierwsze tylko wygiecie to mialoby wtedy 3 cm a teraz mialo 2,78 wiec by sie skrucilo:( bo sumujac te dwa zagiecia to jedno mialo wlasnie 2,78 a drugie 1,67. Wiec teraz sie pogubilam , bo martwie sie ze ta pierwsza czesc sie skrucila mimo brania lekow wiec nadal bedzie sie skracac:( tym bardziej ze czeka mnie duzo stresu zwiazanego ze szkola:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Ja dzisiaj wstałam z bólem głowy. Moje maleństwo jest bardzo aktywne, wczoraj wieczorem mój brzuch wyglądał jak fala meksykańska:) taka byłam zdziwiona, że tak szybko się porusza, a mój mąż mnie zapytał czy to mnie nie boli:) Dziewczynki ja jak kicham to też mi się zdaje, że mam chwilowy skurcz, ale za chwilkę przechodzi. Ja czekam do następnej wizyty i zobaczymy co mi lek. powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu,widze ze czeka cie teraz bardzo ciezki okres:( wiem ze slowa nic ci tu nie pomoga,ale moze chociaz troszeczke cie tu wesprzemy:) trzymam za ciebie kciuki i za twoje malenstwo. Wydaje mi sie ze pierwszy pomiar szyjki byl poprostu bledny :( a gdybys poszla do innego lekarza??? mysle ze jak bedziesz miala jasna sytuacje z ciaza to inaczej tez podejdziesz do egazminow. a jesli o egzaminy i zaliczenia chodzi to poprostu zrob wszystko co mozesz zeby zdac.a jesli ci sie nie uda czegos zaliczyc to musisz sobie powiedziec trudno.jestes w nienajlepszej sytuacji i wazniejsze w tym momencie jest twoje malenstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angielleto bardzo Ci dziekuje:) wiem ze powinnam olac troche szkole ale sie nie da stres silniejszy:( a jesli chodzi o lekarza to on jest na serio super, nie wiem jak to wyszlo z ta szyjka, teraz pomiar byl napewno dobry bo widze wszystko na zdjeciu, tylko nie mam porownania do ostatniego pomiaru a nastepna wizyte mam dopiero 10 czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aga... nie wiem jak Cie pocieszyć, ale głowa do góry, będzie dobrze:) ja dzisiaj wstałam w dobrym humorze ale juz moim kochanym sąsiadom udało się mnie wkurzyć.. .wstałam wcześnie bo o 6 ej i wzięłam się za pranie, dwa pełne automaty. pościel, ręczniki, białe ciemne, no dosłownie cały kosz. wywiesiłam wszystko na dwór, bo taka super pogoda i co???? po chwili w domu czuję dym ..... a moi sąsiedzi ognicho i palą śmieci. myślałam, że się wścieknę.... ściągłam pranie przyniosłam do domu i piorę od nowa... wszystko śmierdziało wędzonką:(:( powiem Wam, że dawno się tak nie spłakałam jak dzisiaj.... nie dość, że się nie ma sił, to jeszcze takie bezmózgi cię wkurzaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Ja też caly weekend spedziłam na uczelni i dlatego nic nie pisałam ..... Ale juz przeczytałam wszytsko co napisałyscie przez te kilka dni :) Widziałam tez temat owoców.... Mmmmm ja to najbardziej nie mogę sie doczekać czeresni i sliwek. U mnie arbuzy juz są pyszne i w bardzo przystepnej cenie. W sobotę mąz kupił połowę arbuza i zapłacił troszke ponad 5 zł więc się objadałam ..... Ja tez mam teraz ciezki czas zaliczeń i egzaminów :( Siedze cały czas w książkach i notatkach i już mnie trafia :( Nie za bardzo cos mi do głowy wchodzi a tu za niedługo trzeba sie z tego rozliczyć ...... Basiu bedzie wszystko dobrze, musimy przez to przejść :) aska 1978 a sąsiedzi to przegieli. Ale znam ten problem. Moi rodzice mieszkają obok salonu fruzjerskiego i w sobote wieczorem to co oni tam palą to jest tez masakra. A co do Twojego/ Waszego usg to życze powodzonka :) Ja też nie znam jeszcze płci, choc wszytscy mówią mi ze wyglądam na chłopca (nie wiem skąd to biorą ) a mój mąz upiera sie, że bedzie dziewczynka :) Również mam nadzieję ze 28 na usg mój bejbik sie ujawni :) Pamietaj dać znac jak juz bedziesz po badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Made83
Witam serdecznie:D Mam pytanko czy któraś z Was slyszała że w Krakowie ma być jakaś akcja z bezplatym USG 3D na ponoć bardszo dobrym sprzęcie ,znajoma widziala bilbord tylko niepamieta gdzie co i jak a myśle że warto by bylo się przejść skoro nic to nie kosztukje:DJeśli obilo by się j o uszy jakiej śmamusi to napiszcie......A tak wogóle to bardzo się ciesze bo moje maleństwo bardzo ruchliwe ostanio i nawet mężu udało sie 2x poczuć ruch przez dłoń;DDDniesamowite uczucie nie da sie tego zastąpić niczym innym:DPoza tym weekend spędziąlm na uczelni....i się sesja zaczyna znów:(a tu się tak uczyć nie chce...najchętniej to bym sie już chcial rozpocząć zakupy dla maleństwa ale nie wiemy jeszcze co sie tam ukrywa-na usg idziemy w przyszłym tyg i mam nadzieje że się pokaże:DDDDDD Pozdrawiam !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×