Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość
hej!!!!! ale wy tego produkujecie codziennie.... pare dni mnie nie było a nadrabiałam z godzinę..... wrócilismy od lekarza no i wszystko ok dzieci ważą 438g i 413g a ja mam 10kg na plusie...... ale co tam mąz mnie bedzie kulał jak bedzie taka potrzeba :P:P:P:P wózek wybrany tylko musimy jeszcze okreslić kolor no i synuś prezentował wszystko co ma, a córcia tym razem się chowała.....ale następna wizyta 4 czerwca.... no i super sprawa hemoglobina mi wzrosła....!!!!!! ale fajnie mam teraz wyzszą niż na pierwszych badaniach w ciązy i oby tak dalej.....!!! wspólczuje tym kobitkom które muszę się mordować z dziwnymi przepisami , ale wiem ze dacie sobie radę musi być dobrze także głowa do góry , brzuchy do przodu i nózki razem:P pozdrawiamy:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puchatek22: jesli chodzi o traktowanie kobiet w ciazy to jest to bardzo roznie. ja pisalam wczesniej ze nie mam duzych problemow ze zwolnieniem albo z zamiana pracy ale sa takie firmy ze dziewczyny do samego maciezynskiego musza ciezko pracowac. poza tym wydaje mi sie ze tak traktuja tylko obcokrajowcow. angielki sa inaczej traktowane i przzez lekarzy i przez pracodawcow. tutaj wszystko musi sie odbywac naturalnie. jestem juz w 23 tc a jeszcze ani razu nie mialam badanej krwi. tylko mocz czasami jak sobie przypomna. dobrze ze bylam w poslce i tam zrobilam wszystkie badania. mowie wam totalna kaszana z opieka nad ciezarnymi tutaj. nie wierzcie jak mowia ze cudownie. owszem porod tutak jest troche latwiejszy( wiem z opowiadan znajomych) ale cala reszta jest do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate to mi się w głowie nie mieści. Dziewczyny trzymajcie się. Musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko trzymamy z Bąblem kciuki:):) straszni mi dzisiaj rozrabia w brzuchu, hi hi:):):) Ewelka kłopot w tym, że nie lubię sernika na zimno:( Sytofala super, że u Maluszków w porządku..... a ja sprzątam i co chwilę przysiadam bo serducho mi skacze i dysze jak stara baba..... wczoraj kupiliśmy mega wielki parasol do ogrodu, 3,5/ 3,5m... będę się pod nim wylegiwać jak przyjdą upały i urosnę tak, że ledwo będę się ruszać:):):) nie cierpię gorączek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate wspolczuje Ci ja sobie nie wyobrazam jakbym miala isc do pracy i ciagle myslec czy nie zaszkodzi to malenstwu. Moze rzeczywiscie idz do innego bardziej ludzkiego lekarza. Asko ja mam tak samo jak robie porzadki:) dyszam jak stara babcia:) czasem to az sie boje zeby nie zaslabnac. Ale dzis caly dzien siedze i leze zeby uspokoic brzusio bo wczesniej lezenie mi pomoglo, tylko teraz dochodzi duzy stres zwiazany z sesja:( leze czytam i nic mi nie wchodzi do tej mojej glowy. Moj maz zrobil mi zadaszenie szklane na tarasie i tez bede sobie lezala jak juz nie bede miala sily na nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia19g: dzieki ale ja nie mam problemow tylko angioletto. u mnie w pracy jest inaczej niz u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) Produkujecie, że hej. Mi też się nie mieści w głowie, ta opieka nad ciężarnymi w Anglii... Idę dziś do mojego gina, zobaczyć co z tą moją szyjką, bo brzuch mi nadal twardnieje pomimo brania nospy;-( Moja mała od wczoraj non-stop szaleje. Uspokaja się zawsze jak biorę prysznic - chyba nie wie o co chodzi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) U mnie dzisiaj skwar a mi jest już cieżko byłam na zakupach samochodem bez klimy niestety i wróciłam padnieta :(Aska1978 niewiem jak przeżyjemy lato:) ja na obiad robie zupke pomidorową z ryzem Iza 339musze wypróbować ten magnez z witamina B6 chyba nic mi sie nie stanie jak wezmę codziennie po 1 tabletce. Ja mam dobry przepis na sernik tylko z prawdziwego sera nie tego z wiadereczka na ciemnym spodzie naprawde pyszny jutro sama bede go robić podam przepis Z moim kochanym meżem znam sie już prawie 7 lat a małzenstwem jesteśmy 11 miesiecy :)a nasza chistorie opisałam na stronie 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa140283: ja biore magnez z witB6. bralam jeszcze przed ciaza a teraz lekarz powiedzial zebym brala jak lapia mnei skurcze i profilaktycznie 1 tabletke dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate przepraszam za pomylke:) Figo koniecznie daj znac co u gina bo widze ze mamy ten sam problem Justa ja tez jezdze autkiem bez klimy(bo sama ja zepsulam:)) i jak sie nagrzeje na sloncu to nic nie pomaga zeby go ochlodzic, az sie slabo robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam 2 razy dziennie magnez a teraz biore magnez plus potas (Aspargin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
cześć dziewczynki! ja tez w Anglii i już się nie mogę doczekać kiedy stąd wyjadę..koszmar w firmie coraz gorzej, jakieś dupki na górze postanowiły ukrócić etaty i usunęli moje siedzące stanowisko i kazali pracować jak pozostali.I nie docierają argumenty że ja jetem w ciąży i po godzinie chodzenia boli mnie brzuch...Wracam do domu i płacze.Macie racje obcokrajowcy traktowani są strasznie, a w naszej pracy nienawidzą polaków... Dziewczyny czy wy już dostałyście swój certyfikat Mab1? Ja myślałam że mogę go dostać po 20tc, okazało się ze nie.Dostane dopiero ok 25tc..jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) wystalam dzis godzine przed przychodnia Gp i niestety zeby dostac sie do innego lekarza po zwolnienie musialam naklamac :( wstyd mi ale nie mam wyjscia.jesli do wtorku nie zalatwie sobie zwolnienia czeka mnie powrot do rzeczywistosci ktora nie jest bynajmniej rozowa :( :( :( ja rowniez slyszalam wiele roznych opinii na temat traktowania ciezarnych w londynie.pozytywnych i tych negatywnych(niestety z przewaga).ja trafilam do tej gorszej grupy :( ale nie poddalam sie.dzis wystalam swoje,powiedzialam ze musze sie zobaczyc z lekarzem bo sie przewrocilam i bolimnie kregoslup.moj partner dostal na to 6 tyg zwolnienia.moze i mi sie uda.i wtedy juz na macierzynski pojde.nie mam wyjscia.byleby dotrwac te 6 tygodni. wizyte mam w piatek o 9.10.strasznie sie denerwuje czy tym razem sie uda.ta wizyta na szczescie juz nie u ginekologa tylko ogolnego lekarza.wiec bede musiala udawac ze po uderzeniu boli mnie kregoslup.jestem juz cholernie zestresowana tym ze musze tak kombinowac.przez to moje skurcze staja sie coraz czestsze i bolesne,a nie o to tu przeciez chodzi. w dodatku moja szefowa przyslala mi wiadomosc ze nie chce mnie narazie widziec w pracy i nie interesuja jej moje zwolnienia.mam jej tylko dac znac 24 h wczesniej zanim do pracy wroce.a ja juz mam drgawki na sama mysl o tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniabuu ja nadal nie dostalam a juz 25 tydzien w sobote zaczne :( nie uwierzycie w to co wam napisze.dostalam list ze szpitala i okazalo sie ze kolejna wizyte mam wyznaczona dopiero na 12 sierpnia!!!!!!!!! szok normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate wiec niemam sie czego obawiać moge spokojnie brac magnez z wit B6 bez konsultacji z gin. basia 19g najgorzej beda miały nasze maleństwa jak będa musiały jezdzić samochodami z nami ,niemoga byc otwarte okna zeby nie owiało naszych małych skarbków- miejmy nadzieje że wrzesień nie bedzie miesiacem upalnym . Przyszła mi juz posciel która zamawiałam na allegro troche sie obawiałam ale jest naprawde śliczna nahttp://www.allegro.pl/item627355424_super_komplet_poscieli_bez_wypelnienia_363932.html podaje przepis na sernik IZAURA CIASTO 1,5 szklanki maki,1,5 szkl cukru ,3 łyżki kakao ,kostka margaryny ,3 łyżeczki proszku do pieczenia ,torebka cukru waniliowego,4 jaja ,5 łyżek wody MASA SEROWA 60-80 dkg sera białego ,6 jaj,1 szkl cukru ,1/2 kostki masła wiórki kokosowe do posypania Margaryne ,cukier ,kakao ,wodę i cukier waniliowy gotować 5 min .Po ostudzeniu dodać 4 zółtka i wymieszać na jednolitą mase .odlać pół szklanki masy do reszty dodać mąke ,proszek do pieczenia i piane z białek .wlać do formy. Zmielić ser w maszynce .połaczyć z pozostałymi składnikami ,utrezć lub zmiksować na jednolita gładka mase wyłożyć na ciasto piec godzin w piekarniku 200C.Po upieczeniu polać odlaną do szklanki masą ciasto i posypac wiórkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto- normalnie szok!!!! I co?? Pójdziesz do innego lekarza??? Nie wyobrażam sobie, jakbym miła isć na następna wizytę w sierpniu... Ich tam chyba popierdoliło..... U mnie też gorąco... Od rana trochę posprzątałam, a potem znowu dostałam skurczy... poleżałam trochę i już lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutne co piszecie o tej pracy...ja ze swojej zostalam zwolniona przez ciaze - nie było to mile, ale coz tak tez bywa... wlasnie dostalam smsa ze z projektu ktory zrobilam dostalam 5 i nie musze juz pisac egzamnu :D :D :D :D :D hm... ale i tak czekaja mnie jeszcze 2 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko,niestety nie mam wyjscia.upieralam sie przy pracowaniu do konca ciazy przez 24 tygodnie,ale po ostatnich dojazdach do pracy kiedy to 2 razy zemdlalam w pociagu i tylko raz jedna osoba sie mna zainteresowala i pomogla sie podniesc jak doszlam dosiebie-stwierdzam ze nie ma sensu!!!! na poczatku ciazy plamilam to po 6godzinach oczekiwania w szpitalu zmierzyli mi cisnienie i pobrali mocz.zaraz potem odeslali do domu!!! nie bede juz dluzej ryzykowac zyciem mojego dziecka.koniec!!! pojde w piatek do tego innego lekarza i bede udawac jak tylko sie da ze boli mnie kregoslup.zrobie wsyztsko zeby dostac zwolnienie. a jesli chodzi o kolejna wizyte z badaniem to niestety chyba nie mam na to wplywu-musze czekac do sierpnia :( ale na szczescie jesli tylko uda mi sie dostac zwolnienie to jade do polski na 3 tyg i odwiedze lekarza-normalnego wreszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto: masakra jakaś.... kombinuj jak możesz. Spróbuj poszukać polskiego gina. Słyszałam, że to sporo kosztuje, ale może warto spróbować. Basia: dam znać, bo sama się trochę boję. Jestem raczej pozytywnie nastawiona:-) Pamietam, że ostatnio jak miałam takie twardnięcia i się do tego denerwowałam to było tylko gorzej... Dlatego staram się myśleć pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto,aniabuu: ja takze nie mam jeszcze matb1 ale dzisiaj ide do midwife wiec sie dowiem co i jak i kiedy to dostane. ja sie uparlam pracowac do 7 sierpnia a termin mam na 17 wrzesnia ale sama nie wiem jak to bedzie.musze jeszcze wszystko przemyslec. po co mam sie meczyc i narazac na wczesniejszy porod. mam tylko nadzieje ze wszystko bedzie ok. dzisiaj dzwonilam do mojego gina w poslce i kazal mi brac cordafen na te skurcze. moj gin nie bagatelizuje ani twardnienia brzucha ani nawet najmniejszych skurczy. szkoda tylko ze nie jest tu w anglii. dalabym wtedy wszystkie pieniadze zeby tu prowadzil moja ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate,a czy moze wiesz dokladnie do czego zobowiazuje nas ten dokument??? i czy zyskujemy cokolwiek posadajac go??? dlaczego wsyzstkim zalezy by go dostac jak najwczesniej??? daj znac prosze jak go dostaniesz lub spytasz polozna ok?/ dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa dzięki za przepis zrobię na pewno...:):) dziewczyny to co piszecie to koszmar, ale to prawda, że za granic~ą jesteśmy różnie traktowani... sama pracowałam parę lat w Niemczech i mam mieszane uczucia. jak zerwałam ścięgno to musiałam wrócić do polski, bo tam nawet prześwietlenia nie zrobili a ja ręk~ą nie mogłam ruszyć. dopiero tu lekarz dał skierowanie na prześwietlenie i później na rehabilitację. także uważam, że jeśli chodzi o leczenie to u nas jest super.... teraz też chodzę do państwowej przychodni ginekologicznej i jestem b zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto ten dokument stwierdza ze mozesz isc na macierzynki ale nie wczesniej niz na iles tam tygodni przed porodem. http://tiger.direct.gov.uk/cgi-bin/maternity.cgi?nodeid=Q1&clickback=2&navlist=Q1:Q2:Q3:Q5:S5a:S6&nodelist=Q1:Q2:Q3:Q5:S5a:S6&prevworkstatus=Employed&prevworkstatus2=Employed&dueDateOfBirth=17%20Sep%202009&dta=28%20Jun%202009&prevmq3a=yes&prevmq3b=yes&prevmq3c=yes&prevsmpyesno=yes&prevaverageearnings=250&entitledFromDate=27%20May%202009&ni=0&additional=1 to jest link do strony na ktorej mozesz sobie popatrzec kiedy musisz zglosic swoj maciezynski i ile dostaniesz pieniazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto- kombinuj jak możesz!!!!! Piasałyście o ciastach, i taka mnie naszła ochota, że tez zrobiłam... Ale ja mam przepis na takie, które pieczę się 7 minut... Tylko do tego potrzebn jest silikonowa foremka z Taperware... Więc jeśli ktoś ma i jest zainteresowany to mogę podać przepis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczyny piszecie o tych ciastach że aż mi ślinka cieknie i sama bym coś zjadła.Niestety jest jeden mały problem: mam lewe ręce do ciast, nigdy mi nic nie wychodzi i nie lubię się grzebać w cieście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
Ale postaram się zapamiętać gdzie pisałyście przepisy i może jak już będę na macierzyńskim to z nudów będę coś próbować robić.. Uciekam do mojego horroru tzn do pracy, ciekawe co dzisiaj się wydarzy. Wiecie co wczoraj wymyślili ci debile: bilety do toalety!! Jak nie zasłużysz na bilet to nici z ubikacji bo ochrona cię nie wypuści do toalety. Ciekawe czy są dwa rodzaje biletów: jeden na kupę, drugi na siku? mowie Wam koszmar, jak w obozie koncentracyjnym.. Do wieczorka,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu23 ja robie ciasto to z jablkami (przepis na poprzedniej stronie) wszystko wrzucam do miski mieszam i juz :) nie trzeba sie bardzo starac i zawsze wychodzi lekkie i pyszne... a blache wykladam specjalnym papierem do pieczenia i nic nie przywiera i nie trzeba bawic sie w smarowanie blachy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate-dziekuje za ten link,wychodzi na to ze moge wziac urlop macierzynski od 21go czerwca.czyli potrzebuje zwolnienie na min 4tyg.i na tyle postaram sobie wlasnie zalatwic w GP. dziekuje wam za wsparcie dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×