Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Ewelko wczoraj zaczelam 32 tydzien... moj maluszek byl od poltora miesiaca glowka w dol i sie teraz przekrecil i sie boje ze juz nie zmieni pozycji:( ale dziewczyny mnie dzis pocieszyly ze cesarka nie jest taka tragiczna... Asiu ja juz mam gdzies jak ktos cos gada wczesniej sie przejmowalam a teraz interesuje mnie tylko zdanie mojego meza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu. Ewela- u mojej kumpeli malec ułożony był główką do góry do 38 tygodnia, a potem sie okręcił. więc głowa do góry- nic nie jest jeszcze przesądzone.... Ja dzisiejszą noc tez zniosłam źle... Nie było burzy, ale za to ciągłe chodzenie do ubikacji mnie dobija... No i dziś było bardzo duszno... ie mogłam spać.... Ja zaraz będę jeść obiad z mężem, a potem jedziemy do mojej babci na działkę po morele.... miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem Asiu:) a ja wlasnie jak maly byl glowka w dol czesto chodzilam do wc a teraz mam jakos spokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek9 ,mamabelgie dzienio za mile slowa o Borysku :-) a imie wybral moj malozonek .Ja nie bylam przekonana do konca, chcaialm jakies orginalne typy Teo, Leo ale teraz juz tak sie przyzywczajilam ze inego sobie nie wyobrazam . A Dziewczyny nie ma co panikowac urodzimy czy to przez ceserke czy naturalnie najwazniejsze zeby dzieci byly zdrowe .Damy rade :-) Ja porodu sie nie boje ale tego ze nie rozpoznam kiedy to sie zacznie .Albo ze wody odejda mi w sklepie .Jeszcze troche a bedziemy sie smiac z tego co pisalysmy .ja ogolnie naleze do tych co panikuja hehhehe . Basia ja urodzilam sie posladkowo ale naturalnie i jestem cala i zdrowa .A twoj synek napewno sie odwroci . A moj tak szalal wczoraj w nocy i tez nie wiem czy czasem sie nie przekrecil .Niech sie wierci jak lubi ale do porodu niech ustwi sie tak jak trzeba .hehhehe ps.Ja juz dobrze sie czuje lezenie i nospa pomogly ;Ale objadu nie robie ani nie sprzatam jak trolowac to trolowac caly dzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! wróciłam z miasta, koszmar.Przywieźli mi dziś łóżeczko, ale jak na razie stoi przed bramą bo nie ma go kto wnieść do domu, ja nie dam rady.Wiec później napisze jak wygląda. Wczoraj zamówiłam sobie pościel na allegro, za ok 110zł.Mam nadzieję że będzie ok. Dziewczyny przerażacie mnie tymi opisami stanu po porodzie, mi na samą myśl o tym wszystkim robi się słabo. mam nadzieję że w czasie porodu nie będę widzieć krwi, bo jeśli tak to jeszcze mnie będą cucić,tak się tego boję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie że musicie leżeć i wypoczywać a ja nie mogę tak. na początku ciąży musiałam leżeć i odpoczywać a teraz muszę coś robić chociaż potem źle się czuję. od 3 godzin robię obiad i stwierdziłam że zrobię go na raty. usiadłam na chwilę i już bym coś robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie potrafie wysiedziec jak widze ile do roboty ale musze dla dobra maluszka... bo jesli przesadze to moge wywolac porod bo skurcze mam mocne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie wiem co się ze mną dzieje:( jak musiałam chodzić do pracy to miałam skurcze bardzo silne a teraz jak już jestem na macierzyńskim skurczy brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze czytam o tej glowce i wpadlam na forum gdzie dziewczyna opisuje ze lekarz jej powiedzial ze moze to swiadczyc o jakiejs wadzie nawet o zespole Downa:( Zyrafko albo ktos inny jesli wie o czym moze swiadczyc wieksze BPD niz powinno prosze o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi i martwi mnie ejszcze jedna rzecz . Jetsem w tygodniu 32 a na usg srednica glowki dziecka wykazywala na 30 tydzien. Czy to normalne? jets cos nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu ja wiem tylko o fałdzie karkowym że jak jest większy to może wskazywać na Downa. ewela: niestety nie wiem też nic na temat za małej główki ale wydaje mi się że to uroda dziecka. bądźcie dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pomogę. Ani gdy jest mniejsza ani większa, nie wiem czy to coś musi oznaczać. Mam tylko nadzieję, że to normalne odchylenia lub błąd aparatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela,Basia...nie nakrecajcie sie tymi wymiarami...jesli Wasi lekarze nic nie sugerowali,ze sa powody do niepokoju to po co sie martwic???? Dziewczyny wszystko jest w porzadku!!!!I tej wersji sie trzymajcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu... A Twoj wozek podoba mi sie w wersji turkusowej.... :) no ale to Ty decydujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja też nie pomogę bo się nie znam ale wydaje mi się, że na razie nie ma się czym martwić. Będzie dobrze! skoro ginekolog nic nie mówił to ja na siłe bym się nie dołowała i szukała przyczyny. a zwłaszcza przeszukiwała różne fora... Magdakate ja też ciągle coś robię, nawet jeżdżę trochę rowerkiem stacjonarnym. wcześniej plewiłam chwasty w ogrodzie ale teraz nie daję juz rady. ale za to codziennie robię świeże obiady, częściej piekę ciasto, bardziej dbam o domek. dobrze się czuję i nie uważam żeby to szkodziło Dziecku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, lekarz mowil ze wewnatrz jest ok wiec zebym sie nie martwila no ale... mi tez sie podoba turkusowy ale maz chcial zielony to zrobilam mu ta przyjemnosc, fotelik zamowilam turkusowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż właśnie ogląda "Bruno" i tak się śmieje że aż mnie to wkurza. ja nie oglądam bo jest po angielsku a ja nie zawsze wszystko rozumiem. poczekam na polska wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po obiadku. Meza wysłalam po zakupy bo mam braki w prowiancie. Najedzona, ale z dziwnym samopoczuciem...... Wszytsko mnie drazni, chce mi sie ryczeć i w ogóle..... Chyba przydałoby mi sie gdzies wyjść albo cosik takiego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno mi na takie samopoczucie pomaga wyjscie z domu:) a ja siedze i sie objadam batonikami az mi niedobrze, mam straszna ochote na slodkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno mi na takie samopoczucie pomaga wyjscie z domu:) a ja siedze i sie objadam batonikami az mi niedobrze, mam straszna ochote na slodkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu i Ewela, nie przejmujcie się, taka jest uroda Waszych maluchów. 2 tygodnie różnicy to jeszcze nie jest dużo, tak może być bo każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Co z tego że wymienię choroby albo zaburzenia które można kojarzyć z za dużą lub z za małą głową - wasze niewielkie odchylenia całe szczęście się na to nie łapią. Już mi lepiej :) Leżąc tak z tymi skurczami zdałam sobie sprawę z tego, jak wielu rzeczy dla dziecka jeszcze nie mam. A jeśli do końca ciąży nie będę już mogła iść na duże zakupy? Zasiadłam na allegro i znalazłam sprzedawcę u którego kupię jak najwięcej przedmiotów płacąc za jedną przesyłkę. I tym sposobem zamówiłam pieluchy tetrowe i flanelowe, termometry (dla dziecka i do wody), smoczek uspokajacz i łańcuszek do smoczka na wszelki wypadek ;) i myjki do kąpieli. Muszę wyciągnąć swoją listę i zobaczyć czego jeszcze nie mam. I zrobić miejsce w pozostałych szufladach w sypialni... Jeżeli nie załatwię tego sama, jeżeli trafię do szpitala to mąż niestety nie kupi tego co trzeba, tylko zwali to na którąś mamę. I znowu jest gorąco.... Wyciągnęłam z zamrażarki zmiksowane truskawki. Taki sorbet jest zdrowszy od lodów a chłodzi znacznie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno teraz jem chrupki orzechowe:) Zyrafko u mnie jest 4 tyg roznicy :( kurcze chyba odetne ten internet bo czytam o tym i sie tylko nakrecam. Ja tez duzo rzeczy nie mam dzis zamowilam wozek tylko, Zyrafko jak mozesz daj linka tego sprzedawcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Zyrafko, wiesz ja sie boje ze lekarz moze sie mylic ze jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie myśl tak. Twój lekarz prowadził tysiące ciąż i z pewnością nie raz widział takie obrazy na USG - na podstawie swojego doświadczenia powiedział że jest w porządku, więc nie powinnaś się tak martwić. Z drugiej strony widziałam inne przypadki: gdy lekarz zobaczył coś podejrzanego, nastraszył rodziców że to może świadczyć o wadach genetycznych, a na następnym badaniu okazało się że to co zobaczył się wyrównało i jest wszystko normalnie. Wyobraź sobie, co Ci biedni rodzice musieli przeżywać przez 2 tygodnie - i to niepotrzebnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko jest na glowie lekarza a my mamy sie nie zadreczac tylko odpoczywac. Stres tez dziecku szkodzi takze nei panikujmy aj sie juz uspokoilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrako masz pewnie racje moj lekarz jest bardzo chwalony i doswiadczenie ma chyba porzadne bo pracuje juz jako lekarz ok 25 lat. wczoraj mi bardzo dlugo tlumaczyl zebym sie nie martwila. mowil ze ja mam BPD powyzej normy a jego corka miala wszystkie wymiary glowki powyzej normy a wnuk urodzil sie zdrowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×