Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

MDream ale chodzi mi o to czy Ty juz chcesz wozic w parasolce w pozycji siedzacej? Akno co do krotkiego jedzenia to czytalam ze dzieci sa teraz bardziej ciekawe swiata i ciezko im sie skupic na jedzeniu, wiec warto karmic w zaciszonym miesjcu, po drugie teraz szybciej sie najadaja no i po trzecie coraz mniej potrzebuja ,, lezenia" przy cycku wola ogladac swiat:) moj synus tez robi kupki takie ze czaem pampers nie starcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka a jak czesto karmisz mala? u nas tez czasem sie zdarza (zwlaszcza rano) ze majka possie 3 min i koniec. No i zapytaj sie meza w jakim czasie wypija butelke, bo moze ona sie najada, nasza np 100 wypija w 4 min i to z odbiciem w polowie. No i jeszcze kwestie czy dobrze przybiera na wadze....u nas niestety slabo :/ Hmmm a moze jak sie zaczyna wiercic to sprobuj ja przystawic do drugiej piersi. Nio i jeszcze z ta twoja szkola....moze sprobujcie jakos inaczej podawac mleczko pod twoja nieobecnosc zeby sie do butli nie przyzwyczajala...np lyzeczka albo kubeczkiem, medela ma taki do karmienia http://www.allegro.pl/item849805282_medela_kubeczek_do_karmienia_niemowlat.html tylko nie wiem jak to w praktyce wyglada. Wytrwałości zycze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o czas karmienia to tez kiedys jadla 30 min i ja sama odstawialam zeby skonczyla a teraz 10 min to max absolutny. Co do kupek to moja zazwyczaj robi co 3 albo 4 dzien ale zdarza sie ze i 2 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
to w wieku 4mc-y mozna juz po troszku podawac jabuszko?bo sama nie wiem troche sie boje zeby nie zaszkodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu - w pozycji leżącej :) dodatkowo pewnie kupie ciepły owczy śpiworek. Witaminke K już nie daje :) mały dostaje co 2 dzień dicoflor oraz codziennie witaminke D w postaci Vigantolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też korci aby zacząć podawać coś innego poza piersią - jutro samuel zaczyna 5 miesiąc - jednak po rozmowie z Zyrafka oraz poczytaniu neta dochodzę do wniosku, że jeszcze zaczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe i stare dziewczyny piszące na naszym topiku . U mnie w domu w swieta B N zapanowała grypa jelitowa dzien przed sylwestrem rozłożtyło mojego m i niestety sylwestra z dawidkiem spedzałam u mojej mamy bez m .Dopiero wczoraj wróciliśmy do domu 28 grudnia byliśmy na szczepieniu i mały wazy 9,3kg i 69 dł a dzisiakj kończy 4 miesiace . Pediatra kazała powoli wprowadzac marchewke morele ze słoiczka dla dzieci jabłuszo i ziemniaka bo moze mi zabraknac pokarmu. Narazie ciułam od karmienia do karmienia :) :) ) My też kupiliśmy spacerówke na allegro przyszła nam nawet wczoraj kurierem http://www.allegro.pl/item876326565_wozek_spacerowka_fuzzion_z_przekladana_raczka.html Długo sie zastaniawał czy ja kupić .Pierwsze wrazenie super mam nadzieje ze sprawdzi sie w terenie.Mam kolor żółty. Tak naprawde to u nas każdy dzien wygląda róznie staram sie go unormować ale jakoś sie nieda jedynie co to kapiel jest około19 codziennie . Dawidek przewraca sie na bok sam i wigyna bardzo główke do tyłu przeważnie jak zmieniam pieluszke .Bardzo lubi leżec na brzuszku na moim brzuchu .samolot kierowany w strone m to też jego jedna z ulubionuch zabaw .Nie bardzo lubi leżec na macie moze dlatego że nie jest tak bardzo wypiasiona .Wczoraj jak podawaliśmy mu marchewke i załozyłąmnowy sliniak ze słoniem który siegał mu do stupek nie mógł sie na niego napatrzec była tak nim zainteresowany:) Ostatnio pcha jednego paluszka do buzi i jeżdzi nim po dziąsełkach ,gryzakiem nie jest wogóle zainteresowany. PUCHATKU ZYRAFKO CO WAS CZEMU SIE NIC NIE ODZYWACIE NA TOPIKU ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goge79 dzięki :) Karmie ją co 3 h.... Przedtem jadła co 2,5 h..... A co do tych kubeczków to bym sie chyba bała... No nie wiem... Zobacze co Toska bedzie wyrabiała po tym weekendzie...... A co do czasu opróżniania butli to kurcze nie wiem, bo ostatnio butle dostła 1,5 miesiąca temu.... Ale dowiem sie :) A co do przybierania na wadze to dokładnie dowiem się po 13-stym bo czeka nas szczepienie. Ale jak byłam doradzic sie w wigielie w sprawiem mleka modyfikowanego do dr stwierdziła "na oko" ze ona dobrze wygląda.... Ja podaje wit K- dlatego ze chce wykończyc opakowanie.... ale nastepnego juz nie kupie. A zostało mi na tak na 3-4 dni.... A wit D do kiedy sie podaje?? Basiu tez slyszałam o tej ciekawosci dzieci. Ale moja laktacja nie ma sie jak unormować przez to..... Juz raz miałam prze to kryzys pokarmowy.... No ale nic nie zrobie. Poki co mam jeszcze sile zeby z nią "walczyc" :) Mdream a co takiego wyczytałaś ze wstrzymalaś sie z podawaniem innych pokarmów poza piersią?? Bo mi jak juz pisałam wcześniej pediatra poleciła by podawać powoli inne pokarmy. Zacząć oczywiscie od jablka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) W skrócie: Spacerówek jeszcze nie oglądam:-) Kupki 1-2 dziennie, czasem co drugi dzień (dzieć piersiowy). Smoka próbuję oduczyć, choć mi to ciężko idzie, bo podaję jak jestem zdenerwowana (wtedy mała płacze i mamy błędne koło). Poza takimi sytuacjami smoka nie używamy. Mała w dzień na piersi wisi po 2-3 min, za to w nocy... szkoda gadać 40 min i ryk jak uciekam... A pokarmy stałe po skończonym 6 miesiącu, zgodnie z schematem żywienia niemowląt - w końću ktoś go po coś opracował:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i widze,ze tylko moj malec robi kupy jak szalony,bo tak jak pisałam to z 8 sie nawet zdarzy,ale to chyba nie ma znaczenia czy mniej czy wiecej nie? wit K do 3 msc ja tez koncze opakowanie i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny... Nam polecila pediatra wprowadzanie stalych pokarmow-zaczyna sie tutaj od ziemniakow mieszanych z innymi warzywami...1/3 ziemniakow reszta warzyw...owoce wprowadza sie po 5 miesiacu... Polozna polecila takze zaczac nauke picia z kubka,a ten z medeli jest chyba do takiej nauki stworzony(tutaj widzialam innej firmy) Mala cos dzis marudna,zmierzylam jej temp.miala 37,4 pewnie na skutek wczorajszego szczepienia... Zauwazylam,ze zaczyna zmieniac sobie rytm rowniez w ciagu dnia-wydluza swoje przerwy miedzy posilkami do 4-5 godz. No wlasnie Puchatku,Zyrafko,Magdakate-co z Wami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ten link do spacerówki - ja natomiast szukam typowej parasolki ot coś takiego : http://www.allegro.pl/item867434055_wozek_spacerowy_venus_buggy_spacerowka_parasolka.html Mój mały jest tylko na piersi i zgodnie ze schematem zaczniemy coś podawać pod koniec 6 miesiąca - no chyba,że nie wytrzymam bo tak bym chciała dać już inne papu :) KUPKI - jedna na 2 dni :D Nadal śpię z nim w łóżku - papu robi o 22:00 o 3:00 i po 6:00 :) Zamówiłam dziś laktator z avent isis bo wracam na fitness i Mąż musi mieć papu dla małego :)) Z Zyrafką rozmawiam na N-K ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej, jestem :) Podczytuję Was codziennie, ale jakoś tak zbieram się żeby coś napisać i nie wychodzi ;) W ogóle to witam nowe mamy :) U nas ... hm... mordujemy się ze skórą Basi, ledwo ją zaleczymy a zaraz znowu wszystko wyłazi i swędzi... Mówię Wam, masakra. Chyba muszę zrobić jej badanie na obecność lamblii bo czytałam że to też może być przyczyną wysypek. Powiem Wam że już sama nie wiem co jej nie uczula, bo podejrzewam dosłownie wszystko. No i wpadłam w chustowanie ;) Mam już 2 chusty wiązane, sprzedałam swoją kółkową Hamalu i jestem na razie chusto-spełniona :P Jedną chustę już widziałyście na n-k, drugą mam od dwóch dni, jak zrobię zdjęcia to wrzucę. Mówię Wam, jest piękna, różowo brązowa Vatanai Maruyama (kupiłam używaną, bo nowe są potwornie drogie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu sie dzieje, nie nadazam czytac :) ewelinkaaa widocznie olafek jest dluzszy i dlatego drobniej wyglada a roza od poczatku byla mala i pulchna :) a jak pierwszy raz mi siadla to tez bylam w szoku ledwo zdazylam ja zlapac, bo byla na moich kolanach w pozycji pollezacej i nagle fyrtnela do przodu. ja jej nie pozwalam za dlugo siedziec bo sie boje ze za wczesnie ale ona juz nie chce lezec :( skonczylo sie dobre. kupki robi 1 lub 2 razy dziennie i czasem tez cale plecy do wymiany :D wozek gleboki jak najdluzej sie da bo mi spi na spacerze i potem jeszcze w domu :) zyrafa z tymi alergiami to jest horror jakis, rozy sie poprawilo po odstawieniu kurczaka ale kupy nadal sa brzydkie :( a jakie masz mleko? akna, goge ja stwiedzilam ze roza chyba sie po prostu najada tak szybko, ona zawsze krotko jadla a jak wisiala na cycu na poczatku po 45 minut to tak naprawde spala albo ciumkala a nie jadla basiu nie ucz spania w twoim lozku bo bedziesz miala niepotrzebnie klopot. ja tak roze nauczylam i teraz ona absolutnie beze mnie nie zasnie, w dzien normalnie - wkladam ja do lozeczka i spi po 3 minutach a w nocy absolutnie a wogole to od 4, 5 dni roza jest tak marudn ze wykonczona jestem nic jej nie pasuje, placze ciagle i niczym ja na dluzej niz na 5 minut nie mozna zajac a w nocy mi sie budzi co godzine co dwie a ja nie spie prawie wcale :( a spala juz prawie cala noc. myslalam ze to jakis kryzys laktacyjny ale zwykle mijaly w 2 dni a teraz co noc to gorzej. obawiam sie ze to ten skok rozwojowy najdluzszy juz sie zaczal ale jesli tak ma byc do 19 tygodnia to ja w wariatkowie wyladuje :( i mam juz dosyc tej zimy a tu znowu od piatku mrozy ida :( ech... sory ze tak marudze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Zyrafka...nareszcie jestes...:) Oj znam to uczucie chustomanii(my mamy 3 sztuki,a moglabym ich miec i ze 100!!!)Cholernie wciaga...;) Wspolczuje tych wysypek u Zyrafiatka...chyba na tym etapie to troszke przypomina walke z wiatrakami... Duzo sil dla Was Dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdream a twojemu m nie przeszkadza ze spicie z dzieckiem? i do kiedy zamierzasz spac z samuelem? bo ja mialam zamiar po 3 miesiacu oduczyc ale w tej sytuacji jak ona je w nocy po 6 razy nie ma to sensu, wole cyca wywalic bez wstawania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, my mamy Nutramigen. To co się dzieje jest paskudne, po prostu brak mi siły w wymyślaniu kolejnych alergenów. Poczytałam trochę i chyba trzeba będzie porobić badania na pasożyty, bo one mają ogromną rolę w powstawaniu alergii, a po ich wyleczeniu alergie ustępują. Byłoby fajnie gdyby to było to. Tylko przekonać pediatrę... Mamabelgie, a jakie masz chusty? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitko próbowałaś płatki śniadaniowe z mlekiem w jakimś odjazdowym kubku? moja córka je uwielbia odkąd dostała nowy kubek z miśkiem zyrafka zycze szybkiego uporania sie z alergia, starsza córka jak miała roczek to dostala alergię i pół roku walczyliśmy, a na buzi to miała aż strupki, bałam się że nie zagją sie ale na szczęście ślad nie został, 2 tyg. temu młodsza córka dostała uczulenie i też kombinuje z czego to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka..jestem szczesliwa posiadaczka Babyloni elastycznej,tkanej i kolkowej...elastycznej juz nie uzywam ale szkoda mi sie jej pozbywac(bedzie dla Lenkowego rodzenstwa ;)) W tkanej zakochalysmy sie od pierwszego wejzenia obydwie... A kolkowa mamy jak gdzies idziemy z wozkiem i biore chuste tak na wszelki wypadek,bo zajmuje malo miejsca w torbie... Kocham moje chusty bo kocham moje Dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka..wlasnie znalazlam w necie Twoja...och...cudna jest...kolorki piekne... Ja elastyczna i kolkowa tez kupilam uzywana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie dziecko chetnie w tym lezy?tzn w tej chuscie ?Bo ja sie tez zastanawiam ale pojecia nie mam zielonego o jej wiazaniu no i ktora by byla fajna taka w rozsadnych pieniadzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinkaaa... Jezeli chodzi o wzgledy zdrowotne i emocjonalne to jest najlepsze co moze byc...taki dziec zachustowany nie moze juz byc blizej Ciebie...a nozki rozlozone w pozycji zabki odpowiadaja fizjologicznemu ulozeniu... Lenka bardzo lubi byc motana,czasem az sie smieje jak biore chuste,mysle,ze to dlatego,ze wie,ze mamusia bedzie blisko Niej... Jesli chcesz to wejdz sobie na forum www.chustoforum.pl Tam jest wiecej fachowych informacji,doswiadczen innych chustomaniakow :) A chuste mozesz kupic nawet uzywana,tylko wybierz jaka chcesz, czy elastyk czy tkana do motania czy tkana kolkowa...mysle,ze tkana bedzie najlepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No okej ale która bedzie najodpowiedniejsza na juz? Mały ma 3,5 msc. A czy to nie jest tak,ze dziecko takze sie przyzwyczaja do noszenia w niej? Tak jak na rękach? Wejde na tą stronke pozniej bo wybieramy sie z małym na szczepienie,ale tam widze dziewczyny juz sa obyte z tematem a ja jestem zielona :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko 3maj się dzielnie z ta alergią Basi - jej mały organizm musi w końcu zwalczyć to paskudztwo i będzie wszystko dobrze :) ANDZIA - dziś Samuel zaczyna 5 miesiąc i nadal sobie śpimy razem tzn. ja śpię z Samuelem w jednym łózko a mąż spał w drugim pokoju ale ostatnio zrobił mi niespodziankę i przeniósł swoje łóżko do nas i teraz śpi obok cały w skowronkach :) ja niestety zacisnęłam zęby bo teraz jeden pokój wygląda jak sypialnia a w drugim nie ma gdzie siąść :( byle do wiosny ...... 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
witam wszystkie mamy. wczoraj bylam pierwszy raz po porodzie u gina powiedzialam ze 2 dni spoznia mi sie okres a w tamtym mies.mialam 2 razy zrobil mi usg i stwierdzil ze albo to pecherzyk z krwia albo bartdzo wczesna ciaza az sie nogi pode mna ugiely ale zrobilam test i wyszedl negatywnie. co o tym myslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×