Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

hej,hej i znów pełno śniegu... mam pyt. dla mamusiek które karmią sztuczną mieszanką bo my od początku ze względu na mały przyrost masy ciała musimy się dokarmiać. ile wypijają wam dziennie maluszki i ile robią kupek? moja córcia herbatki ani nic poza mlekiem nie chce. lekarka stwierdziła, że to co pociągnie z piersi wystarczy zamiast herbatki i nie męczyć ją jak nie chce. kupki ma takie zielonkawe i to mnie martwi. zazwyczaj po 60 ml kopie nóżkami i wypycha smoka językiem może to wina mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxilalka
wklej moze linka z jakąs podobną kiecką to cośdoradzimy, fiolet potrafi byc piękny ale tez tandetny przy kiepskim materiale albo kroju fajna fioletowa kiecka z szarymi dodatkami jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maxilalka
sooory to nie tutaj miało byc:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, bylam wczoraj z adasiem w osrodku zeby sie na szczepienie umowic, a pani pielegniarka mowi ze mozna odrazu, stwierdzilam ze juz lepiej zeby bylo po no i dalismy sie pokluc, bylo troche placzu ale zaraz jak do wozka wlozylam adasia to zasnol jak suselek :) no i zmierzylismy i zwazyklismy adasia ponownie, chociaz 2 tygodnie temu byl mierzony i wyszlo ze wazy 8200 i mierzy 67 cm. wiec ostatnio chyba zle byl zmierzony bo wtedy bylo 65 cm, a teraz mocno wyprostowala mu nozki i wyszlo 67cm . czyli urosl 10 cm od urodzenia no i wage podwoil heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smal size to tak jak mój 10cm więcej wzrostu i waga podwójna a kończymy dopiero 4 miesiąc :) a co płaczu to im starszy tym bardziej go boli :( buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figus - te sanki rewelacja :) sprawdzałam na allegro - no i wypadałoby kupic tez dla mojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my mamy już 6kg. Wczoraj byłyśmy w przychodni. Czyli od 15.12 dodało się nam 500g:-/ Co tu tak cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Melduję się po świętach!!!! Było trochę szumu ale nawet nawet dało się przeżyć. Dziś byłam u mojego szefa bo kończy mi się macierzyński i przedłużam go jeszcze o 2 tyg- dziewczyny skorzystajcie z tego bo teraz weszła taka nowa ustawa. tylko trzeba 7dni przed zakończeniem zwykłego macierzyńskiego złożyć pisemny wniosek u pracodawcy. Potem chce iść na wychowawczy na 6miesięcy-no i tu się zaczynają schody bo szef powoedział że ma już mnie dość, chce rozwiązać umowę o pracę bo ja go tylko wykorzystuje-a dokładnie to wykorzystuję sytuację że mam dziecko i korzystam z wszelkich świadczeń. No ale skoro mi się należy to czemu mam nie skorzystać zwłaszcza że jego to nic nie kosztuje.... Na dodatek ja i tak z wychowawczego zasiłku nie dostanę bo mamy za wysokie dochody, mi chodzi tylko o ciągłość pracy, więc raczej go nie wykorzystuje aż tak. A jeśli chodzi o mojego synka to wazy juz ponad 7kg, i mierzy około 65cm, czyli przybrał ponad 5kg (2,5 razy jest już cięższy) i urósł jakieś 14cm, a tak wogóle to nie wiem czy już wam pisałam, ale pediatra na szczepieniu powoiedziała że on za szybko rośnie i ma przez to miekką czaszkę, zwiększyłam dawkę wit D. Może przez to ma taką niekształtną główkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Small size, ja dawałam po jednej bo tak mi doktorka kazała. a teraz daje po dwie. A mój dzidziuś ostatnio coraz ładniej śpi w nocy. Jak zje koło 20, potem zaśnie to budzi się o 4rano a potem do 7 śpi, on działa jak zegarek, zawsze o tych samych porach je, śpi, budzi się, ja go kąpie zawsze o tej samej godzinie. Już ma swój rozkład dnia, dzięki czemu ja też mogę coś robić albo gdzieś wyskoczyć bo wiem co będzie robił. Jakie macie plany na sylwestra???? My chyba pojedziemy do moich rodziców, bo całe moje rodzeństwo ma być. Impreza rodzinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny nie odzywalam sie bo cos czasu brak. czy wam tez tak szybko tygodnie uciekaja jakby ich nie bylo? nika ten twoj szef to jakis chory na glowe, jakie swiadczenia??? po 1 to nie on placi, a po drugie to co on sobie wyobraza ze mialas z macierzynskiego zrezygnowac?? nawet nie mozna a wychowawczy tak samo sie nalezy i nie jest to zaden luksus bo kasy nie ma. wogole slow brak, a rozwiazac umowy nie moze, duren. jak ja slysze o takich pracodawcach to sie nerwowa robie :) figa kubeczek przyszedl, zamowilam czarny z kulka, chyba bede na "sucho" cwiczyc bo mi sie to troche skaplikowane wydaje, pewnie trzeba do wprawy dojsc. a kiedy @ wroci to nie wiem bo ja biore Azalie. aniabuuu ja juz dawno stracilam kontakty ze studiow, mysle ze musialabys na miejscu poszukac bo tak to ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole to moja Roza chyba najmniejsza jak tak czytam bo ma 5.5kg dopiero i ostatnio slabo przybiera, moze przez ta alergie, a moze przez to ze jest bardzo ruchliwa ostatnio. teraz brzuszki cwiczy tzn probuje podnosic sie do siedzenia i jest w tym tak wytrwala ze az sie dziwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellusia
dziewczyny witajcie urodziłam w połowie wrześnie 2009, nie czytam Was, bo nie mam czasu niestety, tylko kilka wpisów raz na tydzień, mam pytanie, ostatnie ważanie i miezenie mnie zdziwiło córcia urodziła się 3750 i 54, a teraz w wieku 3,5 mca, ma 6300 wagę i aż 68 cm, czy nie za szybko rośnie? jak uważacie, coś tam z miękką główką któraś z Was pisała, pediatra nic nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bellusia, myślę że jest ok, to ja pisałam o miękkiej głowce. Ale mój synek ma 4miesiące, jak się urodził ważył 1980g i miał 51cm, a teraz waży 7kg i ma jakieś 65cm jak nie więcej. Więc dlatego pisałam że za szybko rośnie, on już praktycznie dopgonił rówieśników którzy jak się urodzili ważyli ponad 3kg. Dziewczyny gdzie jesteście? Czyżby to był już koniec naszego topiku?? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,czy mozna sie przyłaczyć???Czasem zagladam tu do Was,ale nigdy nie pisałam,urodziłam we wrzesniu,a niczym urodziłam siedziałam na topicu "odliczanie do porodu" wiem,ze bylo tam pare dziewczyn z wrzesnia.Jesli mnie pamietaja to witam serdecznie :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w Nowym Roku Andzia moja córka ma 4miesiące i 1 dzień.Urodziła się w 35 tyg. Waży ok 5,3kg ostatnio w ośrodku nas nie ważyli a domowymi sposobami to trochę niedokładnie Ile Roza wypija mleka? Karmisz piersią czy sztuczną mieszanką(jaką?) Nika P jaki koniec??? Teraz jak wchodzę co parę dni to nie mam problemów z nadrobieniem czytania. Mam nadzieję że z biegiem czasu troche znów się tu rozkręci Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellusia
NikaP dziękuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia ćwicz:-) Ja mam popmarańczową z patyczkiem i czekam na @. Mi się to nie wydaje zbytnio skomplikowane, choć do wprawy trzeba będzie dojść:-) A Różę sprawdź na siatkach centylowych, ale z tego co sobie przypominam (jak ostatnio małą sprawdzałam) to jest ok. Póki pediatra nic nie mówi, a dziecko przybiera to jest ok. Ewelinkaaa witaj:-) Tylko u nas tu ostatnio coś kiepsko idzie pisanie:-/ ale to przez święta:-) Moja mata dotarła. Świetna jest. I mała ją lubi, choć na początku była mocno zdziwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah jak byłam z małą w ośrodku to była dziewczybka, która też ważyła 6kg a miała już 4 miesiące i 3 tygodnie:-) Tak wiec każde dziecko inaczej rośnie. Kuzynka Jagusi już ją goni. Na 3 tygodnie przybyło jej ponad 800gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) wszystkiego dobrego w Nowym Roku:) u nas sylwester dzieciaty bo byla 4 malych dzieci ale bylo super:) Ewelinka witaj i pisz z nami:) Nika a o co chodzi z ta miekka glowka bo niedoczytalam... mojemu synkowi bardzo wolno zarasta ciemiaczko i lekarz kazal brac 3 kropelki wit D. Mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje... ja dzis jade na zakupy mam nadzieje ze moj synus bedzie grzeczny:) ja wczoraj zaczelam trzeci okres od porodu a ciagle karmie tylko piersia ale co jest najfajniejsze to ze nie mam tak bolesnych okresow jak przed ciaza bo wtedy byla dla mnie tragedia 2 dni w miesiacu wyjete z zyciorysu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie czy to normalne,moj syn obudzil sie dzis o 7 rano i jak do tej pory nie spał wogole,miał jedna 15 minutowa drzemke...nigdy wczesniej nic takiego sie nie zdarzało,dodam ze jest spokojny nie marudzi.opowiada i piszczy po swojemu.Czy to koniec tego dobrego?Czy to znaczy,ze moje 2 h drzemki w ciagu dnia odeszły w niepamięć ? :) Cały dzien mu dzis poswiecilam i musze przyznac ze padam na pysk ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Basiu nie bój się, ja nie chcialam Was wystraszyć. Mojemu synkowi też się wolno ciemiączko zarasta i ma też z tyłu miękką główkę i doktorkaa powiedziała że może to być spowodowane zbyt szybkim wzrostem, ale może nie do końca tak jest. Ewelinkaaaaa mój synuś ostatnio też mało co śpi w dzień. tak jakoś od 3 dni ma. Wstaje o 7, o 9 kładzie się i jak się uda to do 11 dośpi i tyle. Potem po poludniu koło 15 spi i około 17 pobudka, i zasypia między 22 a 23. A już kiedyś myślałam że mu się unormował plan dnia.... Widocznie maluszki tak mają, raz potrzebują więcej snu a raz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dziewczyny jak to jest z tym spaniem Waszych pociech? A szczegolnie chodzi mi o noc. Moj maly nadal budzi sie co dwie godziny na butelke, ale nie wypija zbyt duzo mleka i idzie spac dalej. Ja juz nie daje rade bo ile mozna tak zyc i co 2 godz na bacznosc?? Ostatnio nawet chcielismy go nauczyc i dostawal mleko tylko co 4 godz w nocy, ale tak bardzo plakal w miedzyczasie ze ja nie mam sumienia dalej go "szkolic" i sie poddalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
wiitam.czy moge do was dolaczyc?jestem mama z wrzesnia po raz drugi starszy syn ma 2 lata chetnie sie wymienie doswiadczeniami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
w kwietniu tutaj troche bywalam ale pozniej jakos nie bylo czasu i nawet nie zagladalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA*
IDZ GDZIE INDZIEJ!!!!!!!!!!!!!TU NIE MA MIEJSCA NA TWOJE MADROSCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANITKA300
to ty tak sadzisz wlasnie chyba po to takie fora sa aby porozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×