Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam takie pytanko

Czy jest coś takiego jak ciasto biszkoptowe w proszku?

Polecane posty

Gość mam takie pytanko

W starej gazecie znalazłam przepis na tort i wśród składników było coś takiego,ale pierwszy raz o tym słyszę,czy to jeszcze jest w sprzedazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszek proszek
ciasto w proszku to ostateczność, zawiera dodatki chemiczne. Biszkopt nie jest trudnym ciastem do wykonania, nie lepiej upiec tradycyjny biszkopt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam proszek ciasto biszkoptowe (chyba z Delekty).Ale jak dla mnie strata czasu.Biszkopt nie wymaga dużo pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam takie pytanko
Ja też nie lubie ciast z proszku,ale do tego tortu potrzebne są 3 takie placki,a biszkopt mi zawsze słabo wyrasta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda jak słomka
ja używam biszkoptu z torebki dr Oetkera, bo niestety z przepisu jakoś mi zawsze opada, dlatego przestałam już walczyć i używam gotowca :) i zawsze mi ładnie wyrasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszek proszek
ja dodaję 2 łyżki mąki ziemniaczanej zamiast zwykłej mąki (np jak potrzeba na 6 jajek 6 łyżek cukru i 6 łyżek mąki to ja zastępuję 2 łyżki mąki pszennej ziemniaczaną - koniecznie przesiać przez sitko obie mąki i proszek) i do tego 1 - 2 łyżki oleju. Zawsze super wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby biszkopt nie opadał to po zrobieniu od razu trzeba włożyć do nagrzanego piekarnika i piec.Po upieczeniu zostawić w piekarniku i lekko uchylić drzwiczki. Również można kupić gotowe blaty biszkoptowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×