Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość A CO POWIECIE NA TAKIE

Czy do krokietów pasuje jakaś sałatka? Jeśli tak to jaka?

Polecane posty

Gość A CO POWIECIE NA TAKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie nie.Krokiety np z kapustą i grzybami nie potrzebują do towarzystwa sałatki bo same w sobie są smaczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barszczu potrzeba do krokieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jak zrobić dobry barszcz
?? czy jakiś paczkowany będzie smaczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barszczyk.....
... to tylko w torebce z winiar ;) nawet na święta go podaję do uszek. Szkoda czasu, żeby samemu go robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona droga
a torebki barszcz- bleeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barszczu potrzeba do krokieta
żadne torebki z namiastką barszczu, wszystkie są paskudne :P domowy barszcz jest bardzo łatwo ugotować i żaden barszcz z torebki czy kartonu sie do niego nie umywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te torebkowe sa okropne
a winiary od kiedy przeszło pod nestle to juz całkiem do niczego:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze napiszie jak szybko
i smacznie zrobic domowy barszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj te torebkowe sa okropne
to ja poproszę o przepis na domowy barszczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszy jest w butelce koncentrat buraczany, w garnku lub kubku rozpuszczasz kostę rosołowa ( odpowiednia ilość do pojemności ) wlewasz trochę koncentratu i pieprz. pycha i szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona droga
Do gotowego rosołku ( wczesniej trzeba ugotowac oczywiście) wrzcam ziele angielskie, listek laurowy, czosnek i gotuje. Jak nie mam czasu to wlewam gotowy koncentrat z buraków ( krakus) i przyprawiam . A jak mam czas to gotuje buraczki, troche cytryny, octu lub kwasku cytryn- co kto lubi, do tego ziele, listek laurowy i czosnek , potem wlewam do rosołku i przyprawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha....czyli jak wezmiesz kostke,ktora rowna sie torebce i sloik z koncetratem,ktory dla mnie tez rowna sie torebce,to juz jest domowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja podam przepis na 100 % zdrowy barszcz czerwony :D Bywało że zakwas buraczany robie sama.Nic trudnego.Od tego zaczynamy nasz barszczyk ZAKWAS BURACZANY 1,5 kg buraków 1 kromka chleba razowego przegotowana woda - 2 litry 4żabki czosnku sól można dodać również pół łyżeczki kminku jak ktoś lubi Buraki kroje na bardzo cienkie plasterki,układam w garnku lub w dużym słoju i zalewam letnią wodą.Dodaje posiekany i utarty z odrobiną soli czosnek.A na wierzch buraków kładę kromkę chleba.słój obwiązuje gazą i stawiam w chłodnym miejscu na 5-7 dni.Po tym czasie usuwam chleb i pianę z powierzchni i dokładnie przecedzam przez wielokrotnie złożoną gazę.A potem tylko przelać do butelek. Albo jak kto woli kupuje w sepie :) BARSZCZ 1,5 l esencjonalnego wywaru warzywnego(czasami robie na grzybowym) - oczywiście wywar robie sama,nie z kostki! 4 buraki 500 ml zakwasu buraczanego troszkę grzybków do jaką robie z gazy wkładam 6 ziarenek pieprzu,4ziela angielskiego,liść laurowy) sól,pieprz,cukier sok z cytryny Mocze najpierw grzyby przez 2 godziny (lub zostawiam na całą noc),potem gotuje do miękkości.Buraki piekę w piekarniku,obieram,ucieram na tarce o dużych oczkach.Do wywaru warzywnego daje saszetkę z przyprawami i buraki chwilę razem gotuje.Po koniec wyjmuje saszetkę z przyprawami..Wywar przecedzam i dolewam do niego wywar z grzybów oraz zakwas buraczany.Barszcz podgrzewam do momentu wrzenia ale nie gotuje by nie stracił swojego ładnego koloru.Doprawiam do smaku solą,pieprzem,szczyptą cukru,ew.sokiem z cytryny a jak ktoś lubi majeranek można trochę wsypać. A jeśli chodzi o buraki można je również ugotować,ja jednak wole pieczone wydaje mi się że są lepsze w smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×