Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia pomorz..

biustonosz do karmienia? czy warto? wypowiedzcie sie

Polecane posty

Gość kasia pomorz..

dziewczyny napewno mialyscie specjalne staniki do karminia z odpinana od gory miseczka. Powiedzcie jak one sie sprawdzaja i czy warto jest taki stanik kupic, bo moim zdaniem mozna roznie dobrze podniesc troche stanik do gory i wysunac piers i bedzie prawie to samo, a te staniki do karmienia wcale takie tanie nie sa. Poradzcie cos... aha i jeszcze jedno: od kiedy poszlyscie na macierzysnki? bo u mnie dzis 33tc+ 4dni i juz powoli zaczynam "niewyrabiac" :( najchetniej lezalabym cale dnie, miednica i spojenie lonowe strasznie mnie boli jak chodze, nie spominajac juz o spuchnietych stopach... kiedy Wy przestalyscie pracowac? dodam ze ja pracuje na pol etatu, mam stojaca prace 8godzin dziennie. buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOOONIA28
Taki stanik przyda sie napewno jest wygodny, bawelniany i przystosowany do tego typu sytuacji. Nie wyobrazam sobie karmic dziecko podnoszac i kombinujac ze stanikiem na fiszbinach.... Sama urodze za pare dni i juz zaopatrzylam sie w dwie szt takich stanikow - kupilam je za 30 zl ( szt ) ale wiem ze to koniecznosc! Co do ulopu to mysle ze juz powinnas sobie odpuscic ja tez dlugo pracowalam ale od 35 tygodnia ciazy siedze juz w domku i sie relaksuje ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto:)ale zbyt seksowne one nie są-za to naprawdę ułatwiają zycie.No i pizama do karmienia-taka z rozpinana górą-ja spałam w staniku bo wyciekał mi w nocy pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
no ja wlasnie po allegro buszuje i chyba kupie chociaz z jeden. A piżamke rozpinana juz mam spakowana w torbie do szpitala. Wolałam wczesnie spakowac, zeby potem w poplochu sie nie pakowac. Dziewczyny a czy przy koncowce ciazy tez Wam brzuch na gorze tak jakby dretwial? bo ja mam takie dziwne uczucie... i jak z roztepami, bo ja narazie nic nie mam, ale z moim szczesciem to niedlugo mi wyskocza ciemne i grubasne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam z tym brzuchem ale duzo roznych dziwnych odczuc mialam co do rozstepow to mialam tylko od kolczyka dwa do 9 miesiaca a w ostatnie 3 tygodnie wyskoczyly mi pod pepkiem od jednego biodra do drugiego. po porodzie bylam zalamana. ale wyjasnialy. teraz tylko mam pod samym pepkiem troszenke i nie widac tego prawie bo sa jasne wiec juz mnie to nie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....fasolka.........
kluska serowa to rozstepy ci zniknely????niemozliwe !!!!!! zdradz tajemnice:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mialam, bawelniany bez fiszbin typowy do karmienia. Spalam w nim, bo tez cieklo ( oczywiscie wkladki laktacyjne jak dla mnie sa niezbedne). Mialam drugi bawelniany bez fiszbin ale nie odpinany do karmienia i juz nie byl taki wygodny. Czesto trzeba sobie radzic jedna reka bo druga juz trzeba trzymac dzidzia. Nie da sie dolem po porstu wyjac piersi, bo po piwerwsze sa nabrzmiale i bola a drugie czasem ten cycus bedzie na wierchu nawet pol godziny - chyba troche niewygodnie. Ja polecam staniczek do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona droga
Ja na poczatku kupiłam 2, chyba z CANPOLU, ale były beznadziejne. Strasznie sie rozciągły, w ogóle nie podtrzymywały piersi, po kilku praniach wyglądały jak flaczki. A trzeba było je prac codziennie. Potem kupiłam z 2 z Triumpha, te były droższe, ale za sto swietnie się sprawdzały, ładnie dopasowane, super podtrzymywały i nic się z nimi nie działo po praniu. A taki stanik jest naprwdę wygodny do karmienia i zdecydowanie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilam, potem okazalo sie, ze pokarmu nie mam i tyle mi sie przydaly:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka nie zupelnie ze zniknely. ja mialam wieksze pod pepkiem i w kierunku bioder sie zmniejszaly i te ostatnie byly naprawde malenkie. te wszystkie ktore byly wlasnie pod pepkiem sa ale bardzo jasniutkie i nie widac tego prawie. te ktore byly malenkie sa niewidoczne. moze tam sa ale ja ich nie widze. a jak czegos nie widze to dla mnie tego nie ma :D smarowalam mustella chociaz nie bylam za bardzo systematyczna. w ciazy tez smarowalam codziennie wieczorem na noc brzuch ale to jak sie okazalo nie zapobieglo zupelnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie sie przydaje!!! Ja sama sie wachalam i na poczatku nie kupilam, podciagalam stanik i karmilam ale to jest takie niewygodne,ze koniec swiata!!! Wiec jak unormowal mi sie rozmiar piersi z mlekiem to kupilam trzy- jeden najzwyklejszy do spania bo bez stanika wszystko boli jak sie o koszulke ociera cialo a poza tym cieknie a dwa kupilam bardziej sexy- w H&M i goraco polecam!!! Sa super, bardzo wygodne, z fiszbinami i ladnie uszyte i nie rozciagaja sie po praniu :) Jeden mam z bawelny z koronka rozowy a drugi czarny ze sliskiego materialu zdobiony :) no i oba w komplecie z majtkami. To ze sie karmi nie znaczy ze trzeba zrezygnowac z sexy bielizny!!! Poza tym nie byly drogie-za jeden komplet zaplacilam 12 euro a za drugi 15 I chyba tylko w H&M maja takie fajne do karmienia bo nigdzie indziej nie znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam ich przeciwniczką, ale w koncu kupiłam, używam tylko i wyłącznie w domu, jak nie ma męża, nie pokazałabym mu się w czyms tak paskudnym. Ale do karmienia praktyczny. Jak wychodzę z domu zakładam zwykły ładny biustonosz odpinany z przodu, też się sprawdza i czuje się w nim jak kobieta a nie własna babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
czarne czarce O! I to jest mysl! Dobry pomysł mi podsunełaś z tym stanikiem rozpinanym z przodu. Jest to normalny stanik (moze byc nawet bardzo seksi) a zarazem praktyczny jak potrzebujesz gdzies nakarmic dzidziusia, bo te z odpinanymi miseczkami sa okropne, masz racje jak z babcinej kolekcji :O Nigdy takiego nie mialam rozpinanego z przodu i smiesznie bedzie sie go pewnie zakladac (jak pasy na bron hihi) ale jak z tylu zapinac umiem to zprzodu tym bardziej hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
Co to sa te fiszbiny w staniku? to koronki czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam takiego stanika i dalej nie mam a karmie już 8 miesięcy.Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby,bo świetnie można sobie poradzić nawet ze zwykłym to nic trudnego.Ważniejsza bluzka z dekoltem Żeby był lepszy dostęp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
ktos cos jeszcze ma do dodania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia fiszbiny to druciki w staniku. A tez wykorzystywalam takie staniki rozpinane z przodu czasami, mialam juz takie wczesniej sprzed ciazy. Ale przez dekolt w zyciu nie karmilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
no ja tez sobie nie wyobrarzam karmic przez dekold, bo jak duzy on musialby byc zeby swobodnie karmic? lepiej juz podwinac bluzke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko i córko i wszyscy święci! Dziewczyno kochana! Jeśli Ty masz taki stanik, w którym możesz podnieść miseczki i wyjąć do karmienia pierś dołem to Ty sobie robisz przeogromną krzywdę!!!! Obwód biustonosza ma być ścisły - inaczej nie podtrzymuje on biustu i piersi obwisają!! Potem kobiety płaczą że ciąża i karmienie zniszczyły im biust - figa prawda, piersi zniszczył brak odpowiedniego podtrzymania, które w okresie okołomaluchowym jest szczególnie ważne. Biegnij czym prędzej do wątku rozmiarowego na tym forum: www.biusciaste.prv.pl (zaznaczając przy podawaniu wymiarów, że jesteś przy nadziei i ile Ci tygodni zostało do rozwiązania) - doświadczone \"karmicielki\" Ci doradzą :) No i koniecznie przeczytaj artykuł Fundacji MaMa: http://tiny.pl/sg69 Ratuj swój biust, zanim nie jest za późno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie lepiej, z tym ze mi spadalo na dziecko. Nalepiej miec rozpinane rzeczy na ten czas. Jak dziewczyny pisaly na noc koszule rozpinane u gory, w dzien mozna juz kombinowac. Ja karmilam cale lato to nieraz w samym staniku po odmu chodzilam :) Wyjmowac cyce co poltora godziny trzeba bylo na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
best_bra jeśli Twoja wypowiedź dotyczy mnie to zapewniam Cię,że piersi wyciągam górą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wypowiedź dotyczy Kasi, autorki tego wątka (i tych, które myśląc podobnie robią sobie krzywdę jak ona) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
best_bra nie trzeba zadnych forów, sama znam najlepiej rozmiar swojego biustu :P ale dzieki anyway! a co myslisz ze rozpinany zprzodu nie bedzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
best_bra Nie robie sobie jeszcze krzywdy jak to stwierdziłas.Po to ten topik zeby sie zorientowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pisałaś o zamiarze robienia sobie krzywdy - na jedno wychodzi ;) A co do rozmiaru piersi: sprawdziłaś tutaj: http://www.bra-fitter.prv.pl/ ? Wiele z nas - większość znakomita - nosi staniki w złym rozmiarze, i to na co dzień. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki "karmnik" jest najlepszy to poczytaj ten wątek http://tiny.pl/sg62 Dziewczyny recenzują tam różne marki i modele - powinnaś znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania. A jeśli coś będzie niejasne - zapytaj tam. Ja niestety ekspertką od rodzajów karmników mienić się nie mogę - doradzam jedynie w temacie rozmiarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
czy ktos mi powie co to jest w tym linku co podalam piętro wyżej? to po angilesku wiec nie dziwie sie ze malo osob moze wiedziec :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za forum dla mam chustowych (www.chusty.info): "wkładka jednorazowa biodegradowalna (flushable nappy liner) Dodatkową pomocą w użytkowaniu pieluch do prania są wkładki jednorazowe biodegradowalne. Są to "listki" celulozowe lub wiskozowe wkładane na między pieluszkę a pupę dziecka. Jeśli ulegną zanieczyszczeniu należy je wyrzucić do toalety, jeśli są tylko zmoczone można je uprać razem z pieluchami i użyć jeszcze raz lub dwa. Jest to wygodne rozwiązanie, eliminujące konieczność wstępnego oczyszczania pieluszek, również tetrowych. Używanie takich wkładek jest również wskazane w przypadku pieluch jednorazowych - przynajmniej część zanieczyszczeń trafi do kanalizacji, a nie na wysypisko." Te w Twoim linku są "zmywalne" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pomorz..
cheers bra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×