Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość toraja

JAKI LAKTATOR WYBRAc??

Polecane posty

Gość toraja

witajcie dziewczyny mam pytanie ktory laktator polecACIE elektryczny czy reczny???slyszalam rozne opienie i chcialabym sie poradzic i jakiej firmy najlepiej sie sprawdzily????jestem w 37tygodniu ciazy i nieiwem czy juz jakis kupowac czy dopiero jak urodze i pokarm mi sie troche unormuje????prosze o rady;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator to bardzo potrzebna rzecz przynajmniej dla mnie.Miałam taki nawał pokarmu w pierwszych dniach że bez tego moje dziecko nie było w stanie uchwycić piersi , a i później miałam tyle mleka że aby nakarmić dziecko musiałam trochę odciągnąć bo dziecko dławiło się mleczkiem Miałam taki najzwyklejszy ręczny jego wadą było trudne mycie ale mi on nie służył do odciągania mleka na później więc w zupełności wystarczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toraja
wlasnie zastanawiam sie tez nad recznym bo jest tanszy..dzieki za rade;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
toraja mam do sprzedania ręczny avent jak będziesz zainteresowana podaj maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zdecydowanie polecam ręczny. Sama posiadam Govi bodajrze (chyba tak nazywa się ta firma) i jestem bardzo zadowolona. O wiele tańszy niż avent i myje się bardzo łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toraja
uppp witaj podaje ci mojego maila ciastkareczka@interia.pl czekam na wiecej info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoloty w głowie
zapytam jeszcze tu czy mając butelki Tomee musze kupic laktator tez z Tommee? czy jak kupie inny to moze nie pasowac do moich butelek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno tylko medela
Znajome które rodziły i położne na szkole rodzenia polecały mi tylko i wyłącznie medele. Jeżeli tylko na początek to mówiły ze ręczna wystarczy ale jeżeli ktos planuje powrót do pracy szybki, czy odciąganie dość częste i zostawianie dziecka czasem pod opieka kogoś innego to najlepszy jest swing lub ciut gorszy ale tańszy mini-electric. Elektryczne sa podobno tez niezastąpione do rozbudzania laktacji podczas kryzysu. Mini electric mozna kupic za 250-300 a medele swinga za 460 nowe a używane jeszcze taniej wiec moim zdaniem sie oplaca zainwestować. Ja planuje odciągać sporo wiec kupiłam swinga. Podobno avent jest gorszy i częściej sie psuje a cena podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laktator
Jak kupujesz ręczny to sobie kup taki z gruszką zebyś nie musiała ręki bezpośrednio przy piersi trzymać ( większość tak ma) bo nie wiem mi ręka wysiadała a tak sobie możesz normalnie ręke ustawić i tylko zaciskać dłoń :) a i butelki z reguły muszą byc tej samej firmy co laktator zeby pasowały :) - u mnie zbędny wydatek przydał sie 2 razy przy krysie laktacyjnym( po połotra miesiąca od porodu) dla pobudzenia i tyle :P :) więc wstrzymaj sie będzie potrzebny to kupisz po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmdmj
Wiem ze temat dawno nie aktywny ale może się przyda komuś informacja ze jest teraz nowy tez fajny laktator który dobrze ściąga, szybko, bez boleśnie i bez nadmiernego chalasu. To LOVI prolaktis . Jest odrazu z opcja zmiany na ręczny jakby prądu nie było ale troszkę słabiej ciągnie. Tak czy siak lepszy od medeli mini Elektrik która chodzi jak traktor :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy nawale mlecznym dziecko nie da rady ściągnąć pokarmu. Mnie w nocy zalewało, więc laktator uratował mi tyłek. Elektrycznego nie miałam, więc nie wiem. Miałam ręczny "AKUKU" i był ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, to zależy jak długo chces karmić, ile razy dziennie ściągać itp. Ogólnie lepiej mieć elektryczny, jest bardziej efektywny. Czasami można kupić elektryczny w niskiej cenie. Ja na przykład używałam SisiBabyCare (kupiłam przypadkiem, bo droższy markowy model odmówił nagle współpracy, a ten był jedynym dostępnym w mojej aptece). Byłam bardzo zadowolona, tani, szybki, o dobrej sile ssania. W 15 minut opróżniał piersi, a ściągałam kilka razy dziennie w pracy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepiej kupić laktator przed rozwiązaniem niż potem się martwić i zastanawiać jaki model, który rodzaj ręczny czy elektryczny. Moim zdaniem elektryczne lepiej pobudzają laktację, ponieważ w pierwszej fazie stymulują pierś z szybszym tempem pracy, a następnie miarowo odciągają pokarm, np. Chicco Naturaly Me. Zaletą jest tez to, że ręka Ci się nie zmęczy od zaciskania pompki w odciągaczu manualnym. U mnie laktator był niezastąpiony od drugiej doby życia dziecka do ok. 3-4 mies. ponieważ laktacja nie była jeszcze wyregulowana i początkowa faza szybko wypływającego mleczka, powodowała, że malec połykał powietrze nie nadążając z ssaniem - tu wspierałam się laktatorem. A w kolejne miesiące używałam laktatora, gdy potrzebowałam zostawić mleko w domu-mleka modyfikowanego córka nie zaakceptowała w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przez pierwszy miesiąc sciagalam mleko laktatorem i karmilam małego z butelki. U mnie sprawdził się laktator ręczny z Canpola. Codziennie przez miesiąc co trzy godziny sciagalam pokarm. Trwalo to szybciej niż przy użyciu elektrycznego (kilka dni lezalam w szpitalu przy synku, gdzie inne mamy korzystały z elektrycznych). Sama nawet pożyczyłam od szwagierki elektryczny żeby spróbować niestety mleko nie chciało lecieć chociaż piersi były pełne że dosłownie same tryskaly mlekiem:) więc ja polecam ręczny. Wiadomo że ręce troszkę bolą ale u mnie ściągnięcie mleka z obu piersi trwało max 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam elektryczny Medela mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taksiezastanawiam12345
A ja mam pytanie, czy przy karmieniu piersią laktator nie wpłynie negatywnie na laktację? Moja znajoma mówiła mi, że używając laktatora prawie straciła pokarm:/ Jakie macie z tym doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam takie, że niedługo będę musiała sie podłączyć do dojarki chyba, tyle pokarmu. A odpowiadając na pytanie- najpierw kupiłam laktator ręczny, ale mam taka ilośc mleka, ża po 10 dniach kupiłam laktator elektryczny, bo ręcznym to było ponad godzinę ściągania, a teraz ok. 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamiko123
A ja mam bardzo mało pokarmu, nieraz muszę namęczyć się przez dłuższy czas, aby cokolwiek ściągnąć. Dlatego mam pytanie, czy w przypadku laktatora elektrycznego polepszę sobie laktację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laktacyjnanana
W moim przypadku laktator pomógł, ale ten elektryczny. Przystawiałam częściej dziecko do piersi i później ściągałam mleko laktatorem. Brałam też środki na laktację i to razem mi super pomogło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniomisio
W moim przypadku też mi pomógł laktator w poprawie laktacji:) bierz środki na laktację + laktator i szybko poprawisz laktację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialamtaksamo
Kiedyś jak mialam problemy z laktacją, to stosowałam laktator i preparaty na laktację. Dało to świetną poprawę, tak więc polecam, szczególnie dla tych mam, których dzieci grymaszą przy piersi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka

Od mniej więcej dwóch tygodni mam Fifi od Lionelo. Wymęczyłam się niemiłosiernie z ręcznym lakatorem, ale ja ogólnie mam problemy z pokarmem. Bywało, że przez kilkadziesiąt minut z ręcznym ściągałam dosłownie kilka kropel, a ile się przy tym umęczyłam, to szkoda gadać. Przy elektrycznym pokarm idzie zdecydowanie łatwiej, a przede wszystkim nie wymaga to z mojej strony aż takiego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×