Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość avoavokado

AVOKADO jak to jeść?

Polecane posty

Gość avoavokado

jak to przygotować, zeby bylo smaczne? dodalam do salatki skropione cytryną ale nadal jest syfne. Jak to zjesc zeby bylo smaczmaczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ma byc miekkie. wtedy wiadomo, ze jest dojrzale. ostatnio jadlam takie z ciemnobrazowa skorka. niedojrzale awokado jest zielone, chociaz tez nie kazde, niektore gatunki pozostaja zielone caly czas. najlepiej kieruj sie miekkoscia. jesli bedzie twarde, mozesz je w domu owinac w gazete i polozyc obok bananow. szybko ci dojrzeje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goskaja
a mi najbardziej przeszkadza w zjedzeniu avocado jego zapach. smak zresztą też jakiś taki nieokreślony, taki mdły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goskaja
spróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś jadłam jakiś deser z avocado w knajpce Le Scandale na Kazimierzu w Krakowie, nie pamiętam już dokładnie jak byl zrobiony ale poprostu rozpływał się w ustach, pycha. Szukałam potem podobnego przepisu na necie,niby znalazlam i zrobilam ale ani trochę w smaku nie przypominal tego co jadlam tam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Awokado jest w kuchni rewelacyjne, polecam sałatkę z awokado i słonecznikiem lub pastę z jajkiem i awokado - pychota - przepisy są dostępne na www.bestlunch.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwielbiam avokado - najbardziej z dodatkiem sosów chińskich łagodnych na bazie sosu sojowego (taki sos można kupić w lidlu w tygodniu chińskim - słodko-kwaśny żółta etykieta) spróbujcie to się sami przekonacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapiekane z jajkiem

Polecam awokado z jajkiem. Przekroić na pół , wyjąć pestkę, posolić,  popieprzyć, w każdą dziurę po pestce wbić jajko, ponownie posolić. Można owinąć plastrami boczku i zapiekać w piekarniku kilkanaście minut. Najlepsze jest , kiedy jeszcze  żółtko się nie zetnie.

Pozdrawiam i smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×