Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce zrobic sos

Jak zrobic sos do kaszy gryczanej????

Polecane posty

Gość chce zrobic sos

ino najwazniejsze jakie konkretnie kupic mieso????? chce taki sosik, zeby byl do kaszy gryczanej ale i nie tylko taki tez co zarazem mozna polac ziemniaczki, tak jakby gulasz?? tak to chyba sie nazywa ale nie jestem pewna. poradzcie cos. chodzi mi o taki podstawowy jakby pyszny sosik, co mozna dodac tez koperek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic sos
no i co nikt mi nie pomoze?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszy typowy wo łowy gulasz albo sos , który powtaje po pieczeniu mięsa w całości tj w piekarniku albo ... kup karkówkę , rozbij kotlety , podsmaż z obu stron , wzuć obraną cebulę < ćwiartki > następnie zalej wszystko gorącą wodą . Wrzuć kostkę bulionową < wołową > pokrojoną w paseczki marchew oraz garść namoczonych grzybków < suszonych> duś calość na małym ogniu , dopraw pieprzem , czrwoną papryczką ,na koniec ,,aciągnj,, odrobną mąki życzę smacznego :))) sosik est idealny do gasz ajka również do kopytek czy klusek śląskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic sos
ooo dziekuje slicznie za bardzo dokladny przepis:):):) zaraz zabieram sie do roboty:D tylko jeszcze mam pytanie, w ktorym momencie dodac make? i czy do tej maki dodac smietany? (mam 22%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic sos
oj doczytam dopiero, ze na koniec dodaje sie ta make ale i tak mneij wiecej po ilu minutach "partolenia"? i czy dodac smietany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"na koniec\" czyli kilka minut przed końcem :) ja dodaję tylko śmietanę bez mąki, ale moja teściowa bierze słoik (taki po dżemie) do niego bulion zimny albo woda i mąka i potrząsa zamkniętym słoikiem, aż mąka z wodą dokładnie się połączy (nie będzie grudek) do tego dodaje śmietanę znowu rozmiesza i potem dodaje kilka łyżek sosu z gulaszu, żeby zahartować śmietanę mam nadzieję, że opisałam dokładnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic sos
dziekuje, bardzo dokladny, jeszcze nie dodalam tej maki, bo zawczesnie ale hmmm cos mi nie wyszlo:( tzn. sosoik chyba bedzie ok ale? to mieso karkoweczka.....hmm taka jakas twarda, gumowa? jak podeszwa:o cos nei tak zrobilam, moze zadlugo ja podsmazalam? nie wiem: czemu tak sie stalo? heh zeby przynajmniej ten soso byl zjadliwy eheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic sos
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce zrobic sos
pochwalle sie:D ze calkiem neizly wyszedl, i po dluzszym gotowaniu/duszeniu naewt miesko zmiekklo:D dzieki Wam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluszaq
ja tez mysle o takim sosie, tyle ze mam schabowe plastry. z karkowka to tak jest, ze trzeba ja duzo dluzej dusic, schabiki wystarczy pare min. i po robocie. a jak myslicie, czy bez bulionu tez by mozna? nie zalezy mi na duzej ilosci tego sosu, tak na 4 porcje, no i bede miala plyn z moczenia grzybow jako smak do sosu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×