Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Princpolo

Sałatka CEZAR

Polecane posty

z gory zaznaczam, ze salatka rozni sie od oryginalu :) składniki na 4 osoby - główka sałaty rzymskiej, - 2 pomidory, - ogórek, - 40 gram parmezanu, - 2 kromki bialego chleba (na grzanki), sos: - 4 lyzki majonezu - 1 limonka - puszka anchios - zabek czosnku - sol, pieprz opcjonalnie: jajko na twardo pomidorki cherry zamiast zwyklych pomidorow wedzony kurczak przygotowanie: - salate porwac na kawalki, pomidor i ogorek pokroic - posypac parmezanem - przygotowac sos (utrzec anchois z czosnkiem, dodac majonez, doprawic sokiem z limonki, czasem wystarcza sok z polowy owocu) - delikatnie wymieszac z reszta skladnikow - posypac grzankami i ew. jeszcze raz serem do sosu mozna dodac lyzeczke gotowego sosu Worcestershire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak fajnie że ktoś mi odp :D A czy może być to np sałata lodowa? -cięzko u mnie dostać rzymską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje masłową :)a i jeszcze dodaje do sałatki małe paluszki z piersi kurczaka -panierowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalea
salata najlepiej rzymska, albo jakas o zielonych lisciach, nie zwykla lodowa. sos: surowe zoltko, rozgnieciony zabek czosnku, jeden filecik anchois rozdrobniony, sos worceshire, gorczyca w proszku, oliwa, swiezo mielony pieprz, sol jak trzeba. niestety nie pamietam dokladnych proporcji, ale to jest sos cesarski. sos powyzej z tego co wyglada calkiem niezle nasladuje smakowo cesarski, na pewno jest pyszny, jedyny skladnik jak dla mnie frapujacy to majonez, bo czesto majonezy sa takie biale, kremowate, nie ze to sama oliwa i jajo ... czasem tez w salatce cesarskiej sa tez rzucone anchois na salate, pomidor i ogorek to juz raczej dodatek nie-cesarki, ale nie dziwie sie, osobiscie przepis powyzej wyglada mi nawet smaczniejszy niz oryginalny cezar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalea
i jeszcze mozna na wierzch dac grilowane krewetki lub kawalki kurczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azalea
i w sosie jest parmezan, a na salatce cienko skrojone jak papier pasma parmezanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zrobiłam!. Smakowało nam. Dałam na wierzch panierowane,pokrojone w paseczki piersi kurczaka. Gdzieś na innym forum przeczytałam że dają też boczek ale tak usmażony że jest chrupiąc-zaryzykowałam i bomba! :D Dlatego dziękuje za wszystkie rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabello
Szukając przepisu na sałatkę Cezar przypadkowo trafiłam na ta stronkę. Sałatkę zrobiłam według podanego tu przepisu:) I wyszła znakomita:) Nie ma w niej nic ciężkiego, jest lekka i pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×