Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Tomek29_ze_stolicy

Pytanie do żon mundurowych wojsko/policja w Warszawie

Polecane posty

Gość Tomek29_ze_stolicy

Mam pytanie do wszystkich żon/dziewczyn panów którzy pracują w służbach mundurowych (dokładnie wojsko) w Warszawie. Mianowicie : Obecnie pracuję w firmie "cywilnej/komercyjnej" :). Praca całkiem fajna o ile tak można powiedzieć o pracy z komputerami. Ale jest ok. Zarobki mam chyba w miarę ok. 8k brutto na miesiąc. Chciałbym kupić jakieś mieszkanie, założyć rodzinę - jednak tu blokuje mnie trochę kwestia ekonomiczna, oraz tzw. drugi problem. Mianowicie to siedzenie za biurkami non-stop trochę mnie... zaczyna mnie nosić. Zawsze miałem trochę aktywniejszy tryb życia, survival, treningi sztuk walki itp. , a odkąd zostałem "komputerowcem" na poważniej po studiach to mam trochę mniejsze możliwości "ruchowe". No i mnie nos - brakuje mi możliwości robienia czegoś bardziej typowo "męskiego". Myślę dość poważnie o służbie w wojsku lub policji. Jednak... No i tu pojawia się problem na które poszukuję odpowiedzi. Skontaktowałem się z WKU i KGP/KWP w Warszawie i co się okazało ? A no to, że wojskowy zarabia jakieś 2200 zł brutto , a policjant... hm jeszcze trochę mniej. Czyli ok. 1500 zł na miesiąc. Co ciekawsze przez pierwszy rok policjant dostaje 8-| - ok. 500 zł (służba kandydacka program rekrut/kadet). Tak popatrzyłem na te stawki i interesuje mnie jak do jacka placka ci wojskowi czy policjanci, którzy nie są oficerami wysokiego szczebla są w stanie utrzymać siebie , a co ciekawsze rodzinę w Warszawie (i to w stylu : mieszkanie,dom, samochód, utrzymanie itd.) ???? Jak spytałem Panią w Policji w kadrach to stwierdziła, że to nie jej problem. A w wojsku ... usłyszałem podobnie 8-| I teraz trochę jestem zdezorientowany. Zrezygnuję z obecnych stawek , zostanę policjantem czy wojskowym w stolicy i... i jak mam utrzymać siebie i rodzinę jeśli takową bym chciał założyć ? Dodam jeszcze dwie kwestie. Obecnie wynajmuję mieszkanie w Warszawie i płacę za sam wynajem ok.1300 zł miesięcznie z mediami (a to i tak po znajomości - bo normalnie jakieś 1,5-2 tys za 1 pokojowe chodzą stawki). Trochę aż mi głupio wspominać - tak z innej beczki - przepraszam nie chcę nikogo urazić - ale dziewczyny na telefon biorą 200-400 za godzinę średnio, 2-3 tys za noc - nie żebym korzystał - po prostu znam stawki. Więc pytanie do wszystkich Pań wojskowych/ policjantów. Czy mogłybyście podać w miarę możliwości szczerze w jaki sposób wojskowy czy policjant (przy założeniu że nie jest oficerem wysokiego szczebla) może w Warszawie utrzymać siebie i rodzinę ? (kupić mieszkanie czy dom, jakiś samochód i utrzymać to wszystko i rodzinę) ??? Pytam całkiem poważnie, prywatnie i szczerze. To nie żaden żart czy podchwytliwe pytani. Jeśli nie chcecie napisać niczego na forum może być na mój adres email. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. PS: Proszę nie bluzgajcie mnie - to naprawdę poważne pytanie. Zależy mi na służbie i ciekawej pracy, ale również jeśli nie bardziej zależy mi na miłości, poważnym związku i rodzinie - a poważny mężczyzna powinien móc choć w miarę przyzwoicie utrzymać swoją kobietę - chyba że się mylę. Pytam też bo obecnie nawet z moimi zarobkami - i panującym kryzysie oraz Warszawskich cenach - to zakup mieszkania takiego które może służyć za podstawę związku, rodziny i ewentualnego powiększenia się rodziny w Warszawie jest dość trudny. Chyba że rozważać zakup mieszkania w miejscowościach poza Warszawą kawałek. Wiem jestem trochę idealistycznie staromodny - jeśli tak przepraszam tych których razi czy śmieszy moja postawa, że to mężczyzna zapewnia pewne rzeczy kobiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×