Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bleble ble

nie warto studiować??

Polecane posty

Gość bleble ble

Powiem szczerze, że często nachodzi mnie to pytanie. Studiów jeszcze nie skończyłem, studiuję jeden z tych dobrych przyszłościowych kierunków (czyt. są jakieś oferty pracy). Jednak wielu znajomych już skończyło studia różnej maści i generalnie jest beznadziejnie... Wielu przede wszystkim po kierunkach humanistycznych już dawno pojechało na Wyspy no chyba, że ktoś miał kontakty i wkręcił się gdzieś cudem do szkoły. Po technicznych też wcale nie tak różowo jak to jest przedstawiane, no chyba, że ktoś jest informatykiem czy budowlańcem (tylko tutaj trudno o uprawnienia) - pozostałe kierunki, ogromne trudności z pracą, praktyki często znajomi nie umieli ich znaleźć - ofert zero, no chyba, że masz 10 lat doświadczenia - a i tak to w niektórych branżach to nie pomoże. No i wreszcie moja działka - studia ekonomiczne - ofert sporo - jednak nie wiedzieć czemu znajomi jeśli znajdowali pracę to głównie poprzez kontakty - podobno na oferty ludziom po studich mało kto odpowiada...Wolą osoby z wykształceniem średnim i minimalnym dośw. niż kogoś po studiach - paranoja - tak jakby 5 lat studiów nie miało żądnego znaczenia...szkoda, że w oczach pracodawców wykształcenie już nic nie znaczy... Tak więc moim zdaniem nie warto studiować - lepiej skończyć jakąś szkołę zawodową mieć fach w ręku (oczywiście konkretny - nie zawodówki w stylu handlowiec czy sprzedawca). Inaczej LO = stres, matura = stres, studia = stres i zarwane noce - i po co ? Jak pracodawcy mają to generalnie w... szkoda zdrowia i nerwów... Co do tego czy studia rozwijają hmm to na pewno, tylko, że później, gdy nie znajdziesz pracy zgodnej z wykztałceniem frustracja będzie rosła... Aha i tak na koniec, moi najzdolniejsi znajomi z najwyższej półki niestety dawno stąd już wyjechali, przeraziły ich perspektywy, podobno na zachodzie znacznie łatwiej o pracę niefizyczną niż tutaj, podobno nie trzeba mieć takich znajomości..podobno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klkjdsa
ale pieprzysz:O kogo ci teraz wezmą bez studiów? ze studiami cięzko, a bez to myslisz ze łatwiej?:O żałosna i naiwna jestes dziewczynko:O akurat prowadze swoja firme, i ktos kto nie ma studiów i ang przynajmniej w podstawowym nie ma rzadnych szans:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do klkjdsa
ang w podtswowym?? ja myślałem, że są przedziały B1; C2 itd... jaki pracodawca - taka firma heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komendante fidelo i gabo
jak jestes sprytna i nie masz wody w glowie to bez studiow sobie poradzisz. sam musze od lutego chyba zaczac kolejne i wreszcie jakies skonczyc, ale cos mi sie nie chce bo na chuja mi sa potrzebne szczerze powiedziawszy. tyle, ze jak sama wspomnialas w informatyce jest niezle, a w tym akurat siedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki1006
coz tez mialam watpliwosci ukonczyla peagogike ale jestem dumna z mojego mgr bo reszta kolezanek za granica siedzi a ja zalapalam sie do szkoly ale zamierzam zmienic na dom dzecka i powiem tak JAK UPARCIE DAZYSZ DO CELU TO DASZ SOBIE RADE inie ma co sie uzalac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assssa
Wg mniew warto. ale to zalezy jakie masz ambicje co do pracy i czy uwazasz, ze studia cie rozwina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komendante fidelo i gabo
eheehe tez zaczynalem na pedagogice, na cale szczescie ucieklem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dziś przeczytałam pewien artykuł,gdzie było napisane,że dziś to lepiej mieć pracę i nie być magistrem niż mieć dyplom wyższej uczelni i czyścić toalety w UK..Taka smutna prawda,że Polska jest po brzegi wypełniona bezrobotnymi humanistami,a brakuje konkretnych fachowców.Problem w tym,że gimnazjaliści do zawodówek iść nie chcą,bo uważają taką szkołę za porażkę życiową.Niestety,wśród rodziców wciąż panuje przekonanie,że to studia zapewniają cudowne życie,bogactwa i luksusy.I jak tu ma się coś na lepsze zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ble - jestes kolejnym/a narzekaczem;-) wszyscy sa winni dookola tylko nie - winni sa ci z 10-let doswiadczeniem, zlosliwi pracodawcy i ludzie z podtswowym wyksztalceniem;-) wszyscy tylko nie ja - jestem odpowiedzialny/ane wybory! " nie skończyłem, studiuję jeden z tych dobrych przyszłościowych kierunków" jesli studiujesz ekonomie/marketuing/zarzadzabie itp. - to nie studiujesz kierunku przyszlosciwoego;) tylko poszedles/as na latwizne - od lat trabia ze "ekonomom" mowimy juz stop! potzreba nam inzynierow, architektow itp. + niedlugo bedzie potrzeba ludzi do opieki nad osobami starszymi "Wolą osoby z wykształceniem średnim i minimalnym dośw. niż kogoś po studiach - paranoja -" to nie paranoja a zycie + selekcja rynku sie nazywa - z jakichs nieznanych powodow wybrales sobie nieprzyszlosciowy kierunek studiow a teraz narzekasz - an rynku pracy liczy sie doswiadczenie + umiejetnosci a nie dyplomy i dyplomiki (wiem bo taka droge , z dyplomem niestety, sama przeszlam) co innego gdybys studiowal/a nanotechnologie czy chirurgie albo stomatologie - ale ty wybrales/as ekonomie to masz co chciales/as " tak jakby 5 lat studiów nie miało żądnego znaczenia..." masz racje 5 lat jakichkolwiek studiow nic albo niewiele znaczy dla pracodawcy, skonczyly sie czasy pt "jestem mgr wszystko mi sie nalezy" "szkoda, że w oczach pracodawców wykształcenie już nic nie znaczy..." ale ja sie ciesze, pomimo posiadanai "zacnego" tytulu mgr, ze pracodawcy wybieraja wedlug realnych umiejetnosci a ni papierkow;-) "Tak więc moim zdaniem nie warto studiować - lepiej skończyć jakąś szkołę zawodową mieć fach w ręku (oczywiście konkretny - nie zawodówki w stylu handlowiec czy sprzedawca)" masz racje, zgadzam sie w 100%, "Aha i tak na koniec, moi najzdolniejsi znajomi z najwyższej półki niestety dawno stąd już wyjechali, przeraziły ich perspektywy, podobno na zachodzie znacznie łatwiej o pracę niefizyczną niż tutaj" masz racje - zachod europy jest znacznie bardziej wyzwolony pod kazdym wzgledem - i tylko w biednych nadal gospodarczo krajach jak np. polska jest taka walka o prace, sama znam dwoje "nieudacznikow" po studiach humanistycznych zrobionych na UW w warszawie ktorzy najzwyczajniej w sweicie zaaplikowali przez internet do firm w londynie i dostali prace - odpowiednio, jedna osoba jest dziennikarzem biznesowym, druga pracuje w marketingu w globalnej firmie - wiec jest to mozliwe, obydwie osoby wyslaly ok 20-30 cv - z czego dostali ok. 10 odp w tym - jedna osoba dostawal;a dwie oferty pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki - to dobrze ze sam magister z pedagogiki cie wprawia w dume;-) a powaznie to milo czytac ze ktos jest zadowolony z wlasnego wyboru " bo reszta kolezanek za granica siedzi a ja zalapalam sie do szkoly" wiesz moja wiekszosc kolezanek i kolegow - tych ktorych pozanlam w polsce tez mieszka w doroslym zyciu poza nia, ale kazdy pracuje w swoim zawodzie i tez nie narzekaja;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Taka smutna prawda,że Polska jest po brzegi wypełniona bezrobotnymi humanistami,a brakuje konkretnych fachowcó" dokladnie tak jest, nikt ludzi nie zmusza - sami sie pchaja na takie studia a potem skomla na forach, ja rozumiem ze przyjemniej jest studiowac rekreacje i zarzadzanie niz np. fizyke ale potem jest jak jest;-) "Niestety,wśród rodziców wciąż panuje przekonanie,że to studia zapewniają cudowne życie,bogactwa i luksusy.I jak tu ma się coś na lepsze zmienić?" a to juz kwestia rodzicow - nie wszyscy tak uwazaja moge cie zapewnic, to raczej zlowieszcze sluchanie "co ludzie mowia" - a z pradem to wiadomo - plyna glownie smieci, taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie warto studiować na kierunkach rolniczych, biotechnologia, zootechnika, technologia żywności czy inżynieria środowiska to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego twierdzisz, że nie warto studiować na rolniczych kierunkach? Niech każdy robi to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brizu
Powiem tak... koleżanka poszła na kosmetologię, a ja robiłam szkolenia w new nails. Minęło 7 lat. Ona... pracuje w moim salonie, ja mam już własny biznes, ona dopiero zaczyna pracę, a na pracę jako kosmetolog w okolicy nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinasa
Nie warto, nie daje to wielkich perspektyw, zdecydowanie więcej można się nauczyć poprzez szkolenia. Mówi wam coś new nails? To u nich poznawałam zawód, a jednak poświęcenie kilku lat na studia to strata czasu - sama teoria, minimum praktyki. Po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zrezygnowałam z dziennych studiów i poszłam do Policealnej Szkoły dla Dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory. Jestem bardzo zadowolona bo po 2 latach nauki zaocznie mam tytuł technika i pracuję w zawodzie. Świetna szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×