Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaakkaka

jakie potrawy na wiligii bedziecie miec-bez sciemy

Polecane posty

Gość jaakkaka

u mne zero tradycji... zupa rybna karp mazony pierog z kpusta ze sklepu salatka z kurczakiem (to dla mne bo zawsze glodna jetem przy takim "menu") makielki chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wigilijne potrawy
Zupa grzybowa i barszcz czerwony z uszkami ziemniaki i filet kapusta z grzybkami makowki i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barszcz uszka pierogi grzyby w ciescie kompot z suszu groch karp jakies inne ryby i jeszcze kilka innych, teraz nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaakkaka
a i barszcz, ktorego nie pije, tez z paczki nie wiem co ci ludze jedza, pzrychodza do pracy po wetach i jak ja przytylam... siedza i jedza??? ja zawsze glodna jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie mało dań podaje
bo i tak nikt tego wszystkiego nie zje a więc: barszcz ryba z sałatką krokiety śledzie jakieś ciasto :-) może jeszcze zrobie kapuste z grzybami jak mi sie bedzie chciało :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaakkaka
czyli nie tak jak wzedzie ie mowi, 12potraw to minimum, niektorzy tez gadaja ile to robia a pewne puty tol maja, i po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na bank bedzie min 12, a i tak wieczorem wydaje mi sie ze nie am co jesc :D no i oczywiscie doliczyc chleb wino,oplatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta z grochem i grzybami pierogi z kapusta i grzybami barszcz i krokiety jakas ryba i ziemniaki dla szwagra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosieńkaaa
u mnie: - kilka rodzajow filetow smazonych - sledzie w smietanie - salatka sledziowa na ostro - zupa grzybowa - kapusta z grochem - czerwony barszczyk, i tu jest problem bo nie chce mi sie juz robic uszek ani pasztecikow, a tu gdzie jestem nie moge ich dostac w sklepach - pierogi z grzybami - kompot z suszu -ryba po grecku - sos grzybowy z ryzem - salatka przekladana z tunczykiem przydaloby sie z 1 potrawe jeszcze wymyslic jakies, gdybym byla w polsce to na pewno bylyby makielki i karp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andassdas
barszcz z uszkami własnej roboty karp smażony Karp w galarecie sałatka kutia/ew. kluski zmakiem śledź w śmietanie śledź w oleju śledzie korzenne i na kwaśno pierogi z kapustą i grzybami kompot z suszu kilka rodzajów ciast A wszystko naprawdę własnej roboty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U MNIE TEŻ DOMOWE
raz do roku można sioe wysilić: karp w galarecie śledzie w słodkiej paście pomidorowej z rodzynkami śledzie w oleju z korniszonami śledzie korzenne śledzie w śmietanie zupa grzybowa z suszonych grzybów, z makaronem\ karp smażony kapusta z grochem pierogi z kapustą i grzybami grzyby z zupy w mące- smazone na chrupiąco - mniam makowiec sernik kompot z suszu narobię się po pachy ale trudno-uwielbiam wszystkie wigilijne potrawy i robię je tak jak moja babcia, nie dopuszczam żadnych odstępstw :p i żadnych nowości. Ma być tak jak za czasó babci :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaka smietana
a jak robisz zupe grzybowa i kompot z suszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka z kurczakiem na Wigili
???? herezja totalna. Ktoś ma zdrowo nawalone we łbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez będzie mięso na Wigilię i nikomu nic do tego :P Jak ktoś nie chce to niech nie je, nikomu na siłę nie pcham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sritnej birs
-barszcz czerwony z uszkami (nic z paczki, barszcz a koncentratu, uszka sama wczoraj lepiłam z mamą - ponad 120 a to z uwagi na to, że to ulubiona potrawa mojej rodziny) -śledzie w śmietanie i w oleju -karp -ryba po grecku -kompot ze sliwek -groch z kapustą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1-1
a u mnie -uszka z barszczem -pierogi z kapusta -pierogi ze sliwkami -pierogi z pisczarkami -gumisie(tzn. ciaasto takie jak na kluski tylko rzycane na olej maja smieszny ksztal dlatego gumisie) do tego karp smazony -groch z kapusta -ryz ze sliwkami(nienawidze);p -zupa grzybowa -ruba po turecku i kompot ze sliwek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VT
hmm dokładnie jeszcze nie jestem pewna, ale na 100% : -pstrąg -grzyby w cieście -pierogi z kapustą i grzybami -pierogi ruskie [no co ; D lubie je] -barszcz czerwony z grzybami -kompot -zupa grzybowa -śledzie - bigooos :D albo kapusta z grochem i..grzybami - etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karp woda sledziowa z ziemniakami pierogi z kapusta i grzybami uszka kuione barszcz czerwony kapusta z grochem moze tez ryba po recku bigos ale na swieta ciasta z cukieni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za potrawa
''woda sledziowa z ziemniakami''? co to za woda,,,, z wymoczonych sledzi? fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jest potrawa regionalna chbya kaszubska;) roie sie ja z mleczakow czyli ikry sledzia:P badzo doa taka ozezwiajaca na pewno by Ci posmakowala chociaz ja osobiscie nie jem jej juz od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nadaje;) Barszcz czerwony z uszkami Karp smazony Karp w galarecie Ryba po grecku Sledzie z jabłkiem Sledzie z buraczkami Sałatka z tunczykiem Pierogi z kapusta i grzybami Karokiety z kapusta i grzybami Sos grzybowy Kompot z suszu sernik piernik makowiec Wszystko własnej roboty-nic kupnego!!Poza produktami;) U nas zawsze stół sie ugina i biesiadujemy ale dzielimy obowiazki na cała rodzinę i każdy, kto przychodzi na wigilię do moich rodziców-przynosi jedzonko;)Wczesniej ustalam z siostra, tesciami i rodzicami co kto robi i gra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iooupp
a ten barszcz z uszkami, to jak jadacie? zalewacie uszka w talerzu barszczem? czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinka Pepa
vodka soplica przewidziana po 24 :) a wczesniej: - rolmopsiki - kapusta z grochem -barszcz grzybowy - sledzie w oleju -sledzie w smietanie - losos smazony -karp tez sie usmazy - fasolka z buraczkami -salatka z krewetek -krokiety - pierogi z kapusta i grzybami - ogorki kiszone- bo zadnego posilku bez nich nie jem !!! potem prezenty !!! juz czekam na ta duzą rózgę !!! :) bo ja bardzo niegrzeczna bylam w tym roku, nie pralam skarpetek przyszlemu niedoszlemu mezowi i jesc mu nie gotowalam tylko chinczyka przez tel wzywalam , nie sprzatalam mu w szafach, piwka nie przynosilam gdy tv ogladal, taka ze mnie zla baba jest :) ale rozga tez dobra, przynajmniej bede miala czym go lac po dupie jak sie bedzie obijal :) P.s rybke po grecku bym zjadla, ale nie mam czasu jej robic.. trudno za rok tez jest wigilia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec u nas
barszcz z uszkami pierogi z kapusta i grzybyami postna kapusta z kminem i grzybami dorsz smazony ryba po grecku-narzeczony sie upiera,dla mnie to nie traducja-ale jak czlowiek dorasta to na wszystko oko przymruzy salatka warzywna-narzeczony sie upiera,i u niego taka tradycja,u nas zawsze salatka warzywna byla na sniadanie 1go dnia swiat sledzik w smietanie ziemniaczki moja mama zawsze ronila grzybki smazone,groch z kapusta,kutie,sledz z cebulka,i ciatsa-ja jakos nie robie tego jedzonka bo zwyczajne nie lubimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa rybna z groszkiem i marchwia Karp smazony Sledzie po litewsku Sledz pod pierzynka Kapusta z grzybami Papryka nadziewana marchwia z ryzem (na ostro) Pieczarki w ciescie Salatka jarzynowa Salatka makaronowa z tunczykiem Buraczki z ogorkiem kiszonym, czosnkiem i orzechami Krokiety Konserwowe pomidory, ogorki, baklazany Sernik na zimno, makowiec, pierniki (Jesli wszystko zdaze zrobic ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karp smażony ryba po grecku dorsz z pieczarkami sałatka śledziowa pierogi z grzybami kapustą krokiety z grzybami i kapusta uszka barszcz czerwony zupa grzybowa kompot z suszu ciasto: makowiec na kruchym spodzie,orzechowiec isernik przekładany masa oprzechową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda dziewczyna
U mnie to : - karp smażony -barszcz czerwony + uszka - pierogi z kapustą i grzybami - pierogi ruskie ( tylko dla mnie :D bo nikt nie lubi w domu) - ryba po grecku (konkretnie dorsz) - filety z pangi , mintaja w cieście a sosie paprykowo-pomidorowym podawane na zimno pyszneee - smażony pstrąg - sałatka warzywna z majonezem - pieczarki smażone - opłatek , chleb , masło , napoje i inne dodatki - z ciast to 2 pierniki , sernik , "pleśniak" z jabłkami i wiśniami , makowiec , "zebra" , sernik z kokosem , i takie ciasto z orzechami przekładane różnymi masami . - krokiety z grzybami i kapustą - może jeszcze śledź , albo jakaś inna sałatka zależy czy będzie mi się chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemelele
Roznorodnośc potraw wigilinych sprawdza sie przy duzej ilosci osob,bo jezeli wigilie spedza ze soba tylko 3 osobowa rodzina to idiotyzmem by było szykowac duzo potraw. U nas tylko czerwony barczyk z uszkami i ziemniaczki z esledzikiem,a na deser jak ktos bedzie chciał to ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×