Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mika2345

zmiana stylu -prosze o rady

Polecane posty

Gość Mika2345

Witam! przez 17 lat poruszałm się wyłącznie w adasiach, a później były tylko trampy (ahh moje kochane !) i glany.. ostatnio doszłam do wniosku, że czas dorosnąć i zacząć wyglądać jak.. człowiek;) a przynajmniej czasami... 90% zawartości mojej szafy to ciuchy metalowo-sportowo-wojskowe;) I tu mam problem;) chciałabym zmienic ciuchy na bardziej eleganckie.. powiedzcie jaki fason spódnicy wybrać i jakie buty do tego.... jestem dość niska i szczupła i prosze ogólnie o rady jak dobrać zwyczajne ciuchu (lub co do nich) by dobrze wyglądać dodam, że nienawidze kolorowych ubrań więc w gre wchodzi: czarny, szary, czerwony, filoetowy, ciemna zieleń i granat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolory które lubisz są bardzo modne:) miałam do niedawna podobny problem. No i stwierdziłam, że czas coś z tym zrobić. Na początku mojej przygody było pare wpadek zakupowych. Nowa rzecz okazywała się niewypałem i trafiała na dno szafy, bo nie pasowała do reszty.... No ale pooglądałam sobie różne programy o modzie, gazety. Podpatrzyłam co z czym łączyć i uważam, że wyglądam nienajgorzej. Bardzo ważna jest świadomość własnego ciała i jego proporcji. Teraz każdy mój zakup jest przemyślany i wyobrażam sobie, jak dana rzecz współgrałaby z resztą mojej garderoby. Powodzenia! na pewno Ci się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Kupując musisz zadać sobie trzy pytania: 1. Do czego to będzie pasować z mojej garderoby? (np. wyciągasz czerwoną elegancką bluzkę i wymyśliłaś, ze idealnie pasuje do twoich ciemnych jeansów i czarnych też dość elegackich rurek). 2. Czy ja będę w tym dobrze wyglądać?(czasami przed przymiarką lub zakupem widzisz, że np. ten dekold jest o wiele za duży, albo nie podobają Ci się zakończenia rękawów, a dekold tak - nie kupuj). 3. Kupuj ubrania w takich kolorach, których się nie boisz, które lubisz:) Jaki nosisz rozmiar? Poszukam jakiś fajnych ubrań i powlejam linki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
thx za odpwiedzi:) staram sie myśleć co kupuje albo jak juz kupie to wymyśleć z czym łączyć ale np buty to kompletna porażka;) zwykle nic mi sie nie podoba... a jak juz jakieś to jak patrze na obcas to odrazu odkładam;) bluzki ok "S" (zależy od rozmiarówek producentów) spodnie 36-38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Co do ubrań na Twój wiek to może wybierz się do Hausa, Diversa, Deepa, Butik, Orsay, New Yorker, Puma, napewno H&M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
aaa ale tam mi sie większość nie podoba;/ albo przeraża mnie cena.. zresztą nienawidze masowego ubierania się... kupujesz coś wychodzisz ze sklepu i widzisz 5 dziewczyn mających to samo.. bleh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Lumpeksy? Allegro? Sklepy internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
yhym to owszem, dlatego prosze o pomysły łączenia ubrań;) no i propozycje na jakies fajne kiecki bo ost jak oglądałam nic mi sie nie podobało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Jakiej kiecki szukasz? Na określoną uroczystość, randkę, letnią czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanko, mamy taki sam rozmiar :D jeszcze mi powiedz, że masz ok. 163 cm wzrostu :p No to ja Ci podam kilka moich przykładowych ubrań na co dzień: 1) Czarne rurki, czarne zamszowe płaskie kozaki z zaokrąglonymi czubkami i marszczoną holewką, czarna bluzka z rękawami 3/4 no i na to brązowa tunika bez rękawów, odcinana pod biustemi rozszerzająca się. Sięga ok. połowy tyłka. Czasem kozaki zamszowe zamieniam na botki brązowe na obcasie. O takie: http://www.bata.pl/artykul/72394 2) Czarne lub jeansowe ciemne rurki, buty takie jak wyżej, czarny cieniutki golf z białymi groszkami z rękawami 3/4, do tego jakiś pasek w kolorze zależnie od butów. Czasami na to jak jest zimno gruby szary golf z krótkim rękawem o długości do połowy tyłka. 3) Jeansy zwykłe proste cygaretki bez kieszeni z tyłu, botki brązowe ale już pod spodniami ( w tamtych przypadkach na wierzchu) brązowa lub szara tunika i pod tuniką biała albo czarna bluzka z długim rękawem. 4) Bardziej na luzie- czarne lub szare płaskie trampki typu cropp, diverse, rurki, koszulka, np. moja ulubiona w garfielda albo z wielorybami ;p i na to szara bluza z kapturem. Jeśli chodzi o taką pogodę jak teraz, na spacer, do miasta zakładam na wierzch szary ciemny płaszczyk wiązany wysoko w talii, baaardzo gruby i długi szalik w różne odcienie brązu którego czasem nie przewiązuję wokół szyi- majta się luźno albo jest tylko przerzucony przez ramię, do tego brązowa duża czapa tylu krasnal. Mam nadzieję, że dałam Ci chociaż troszkę inspiracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tak jak ja
Zmieniłam bojówki, glany, czarne swetry na dżinsy - dzwony albo zwykłe z kilkoma ćwiekami przy kieszeniach, bluzki obcisłe, czarne, w poziome paski, hippisowskie tuniki, skórzane, zamszowe kurteczki, etniczna biżuteria, skórzane torby, buty na koturnie... Albo czarne spódnice do kolan, do ziemi, wiktoriańskie bluzeczki ze stójką, gorsety, aksamitne żakieciki, trzewiki. Oczywiście bez przegięć. Ale najlepiej poszukaj własnego stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
bardzo fajny zestaw Kasia, ale ja pozmieniałabym w nim trochę kolorki :) np. zamiast brązowych wysokich butów- krótkie czarne botki. Fajnie by współgrały z tą czarną torbą. I jeśli czarny sweterek/tunika- korale białe albo kremowe :) Ale wiem wiem, to tylko przykładowy zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Dobrze myślisz, mogły by być korale kremowe, ecru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo rurek- bo są bardzo wygodne i pasujące do wielu zestawów: świetne modele ma LEE. Dzisiaj w sklepie nie mogłam się napatrzeć na nową kolekcję. Szczególnie takie do kostek z krótkimi zamkami po bokach nogawek, bez kieszeni z tyłu. I w ogóle ten tył był tak wyprofilowany.... MASAKRA! Ubrałam je i powiem wam, że jeszcze nigdy nie miałam na sobie tak wygodnych spodni. No i cena też adekwatna: ok 380 zł........;/ Ale jeśli będą na allegro albo gdziekolwiek tańsze to na pewno się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
wilekie dzięki dziewczyny:) to teraz tak: kasia2020 -powiedzmy tak szukam kilku różnych kiecek;) na różne okazje -nigdy ich nie nosiłam bo wydawały mi się taakie niepraktyczne;p;p -więc posiadam jedynie krótką, czarną prostą mini i długą gotycką do kostek;) i chciałabym kupić jakąs na co dzień (myśle o jakiejś w stylu hipi, ale jak narazie nie spotkałam nic ciekawego) i jakiejś na bardziej wyszukane okazje-i na tą niemam wogóle pomysłu (tzn na krój) hałabałakrasnal-tak mam ok 163 wzrostu;) niewiem ile dokładnie ale jakoś tak:D:D propozycja nr 3 bardzo mi sie spodobała;) apropos spaceru-mam czarny płaszczyk i również baaardzo gruby i długi szalik ale... czarny;D i czape krasnala:D:D to tak jak ja - powiedzmy tak.. szukam inspiracji i porad bo swój styl to ja już mam i niektórych rzeczy nie założe i juz;) a ciuchy które wymieniłaś akurat leżą w kręgu moich zainteresowań i są na liście "zakupowej" xD i jeszcze 2 pytania:) do czego gorsety i jakie -bo strasznie mi sie podobają:D i jak dobrać sukiene do figury tzn na co zwaracać uwagę, żeby nie wygladac jak klops;p pozdr :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Według mnie gorset powinien ładnie podkreślać piersi oraz talię, a brzuch powinien wydawać się płaski :D Chcesz jeszcze jeden zestaw? Mam pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Może coś takiego, na co dzień: http://www.allegro.pl/item511134720_tunika_sukienka_japan_style_zima_2009.html do tego jakiś długi srebrny wisiorek, srebrna widoczna bransoletka lub zegarek, na nogi rajstopki pasujące pod kolor sukienki, na biora pasek cienki lub w tali duży, gruby pasek jakiś żakiet możesz ubrać i na nogi proste botki, takie na cholewce pomarszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no , to skoro już wiemy że jesteśmy niemal identycznych wymiarów, powiem Ci w czym mi jest dobrze i w czym się dobrze czuję. Sukienki- typu rockabilly, pinup. Czyli mocno dopasowane w talii i rozszerzające się na dole, sięgające nieco poniżej kolan. Do tego buciki peep toe. No mniej więcej coś takiego: http://www.swakdesigns.com/images/PRODUCT/medium/Vivian.jpg Możesz także założyć np. spódnicę ołówkową, do niej jakąś białą bluzeczkę ze stójką i na to czarny gorset. Również zestawienie, które lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Nie podoba mi się taki zestaw. Jak dla mnie za dużo czerwonego. Taki misz-masz, trochę nieprzemyślany. Ale mimo to, jestem ciekawa, jak to by współgrało razem, bo mogę się mylić :) Jak dla mnie- czarny + biały rządzi. Ponadczasowe zestawienie, pasujące do strojów eleganckich i na luzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
Jak mi ktoś zaproponował takie coś to myślałam, że będę wyglądać glupio, mimo to po jakimś czasie spróbowałam te wszystkie ubrania na siebie ubrać i wygląda to naprawdę bardzo ciekawie ,a czerwieni nawet nie jest za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
dzis zakupiłam takie buty... wpadły mi w oko w tamtym tygodniu i wreszcie zdecydowałam sie je kupic;) wklejam bo chce wiedziec co Wy na nie;) http://www.sendspace.com/file/iaj0fc podoba mi sie wizja gorsetu i te cos (tzn sukienka:D) z linku od kasi2020 hałabałakrasnal-żebym mogła rozszyfrowac nazwy typów sukienek musiałam pogrzebac na allegro xD strasznie podobają mi sie te kiece ale boje sie, że mogłabym w tym głupio wyglądać;): http://www.allegro.pl/item504222743_sliczna_mini_sukienka_koronki_japan_style_s_m.html http://www.allegro.pl/item507698773_przesliczna_sukienka_japan_style.html http://www.allegro.pl/item510146689_japan_style_czarna_sukienka_karnawal_09.html pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tak jak ja
Z własnym stylem miałam na myśli, ze sama musisz określić czy spódnice, sukienki, rurki, dzwony, stonowany punk, gothic, hippie itp. :) Bo, że masz własny styl to nie wątpię - tylko właśnie zbyt własny (czy może raczej zbyt alternatywny ;)) Sukienki są super, zawsze mi się takie podobały ale do mojej figury beznadziejne (mam mały biust ale wąską talię więc wybieram dopasowane do bioder). Buty mi się nie otwierają więc nie skomentuję. A co do gorsetów (w zasadzie wolę pół-gorsety kończące się pod biustem) to noszę je na bluzki koszulowe albo zwykłe z długim rękawem i do spódnic, tylko nie wygląda to zbyt.. "normalnie". A moja znajoma fajnie połączyła czarny gorsecik z czerwonym golfem i ciemnoszarymi spodniami - nawet do pracy mogłaby tak iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buciczki bardzo fajne :) do czarnych rurek byłyby super. Z sukienek najbardziej podoba mi się ostatnia bo mam niemalże taką samą :D tylko dół jest bez tej koronki czy czegośtam ozdobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika, te nazwy typów sukienek to nie są typowe nazwy określające krój, fason. To są nazwy styli (stylów?) w jakich ubierali się ludzie za czasów Elvisa. Tym samym nazwa muzyki- rockabilly. Czyli rock n' roll itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
hałabałarasnal-ahaaaaaaaa!!:D:D reszta za chwilke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2345
to powiedzcie mi jaka kieca do jakiej figury bo sie nie połapie sama;) nieiwem jaką mam figure;) więc ew Wam podam wymiary albo cus właśnie kupiłam taki dziwny kolor z myślą o czarnych rurkach, nie chciałam czarnych butow bo by się zlewało zabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja noszę kiecki takie właśnie jak podałaś w linku. W stylu tej ostatniej. Nigdy połączenie sukienka+płaskie buty. Zawsze jakiś obcas, jako że jestem dość niska i mam krótkie nogi. Na lato lubię szmizjerki, czyli sukienki zapinane z góry na dół na guziki z jakimś paskiem w talii. Generalnie albo mocno podkreślona talia, albo sukienka odcinana pod biustem. No ale skoro piszesz że masz rozmiar na górze 36 a na dole 36-38, to jesteś w miarę proporcjonalna, tak więc możesz ubierać to, w czym Ci wygodnie. Jeśli stwierdzisz patrząc na siebie w lustrze, że wyglądasz dobrze, to tak właśnie wyglądasz i już! Własne oko jest najbardziej krytyczne. Ja nie ufam w tej kwestii nikomu tak jak sobie. No i jeszcze troszkę mojemu osobistemu styliście, czyli chłopakowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×