Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krejzi

Pomocy - potrzebuję sprawdzony przepis na pyyyyyszną sałatkę

Polecane posty

Gość krejzi

Chcę olśnić gości w sylwestra ;) tysiące są przepisów ale jak z tego wybrac cos naprawdę rewelacyjnego? Podrzućcie, jeśli macie taką swoją ulubioną, może wykwintną, sprzawdzoną sałatkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generał von klinkerhoffen
moja ulubiona- nie jest wykwintna, ale prosta i jadalna :) 1 brokuł ugotowany al dente 3 pomidory- bez skórek, pokrojone w kostkę 3 jajka ugotowane na twardo cebula dymka- pęczek, lub- 1 czerwona cebula pokrojona w kosteczkę, lub 1 biała- cukrowa pokrojona w kosteczkę świeża bazylia porwana sos: majonez plus śmierana, sól, pieprz, jeśli goście lubią- można dodać zmiażdżone 3 ząbki czosnku, można dodać ostrą paprykę, albo kurkumę dla koloru Wszystko układa się warstwowo w misie, polewajac co którąś warstwę sosem, opruszając solą i pieprzem (brokuły, jajka, pomidory, sos, brokuły, jajka....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generał von klinkerhoffen
a i jeszcze jedna- wziętya z neta, ale sprawdzona na imprezach- pyszna jest Składniki: 1 papryka zielona, 1 papryka czerwona, pęczek zielonej pietruszki, pęczek drobnego szczypiorku, puszka kukurydzy, puszka groszku, małe op. słonecznika łuskanego, garść rodzynków (sparzonych), majonez 2 duże łyżki Jak przyrządzić? Kukurydza i groszek - wsypać do miski. Drobno siekamy zieleninę, papryki też (drobna kostka). Dodajemy rodzynki, słonecznik i maziamy całość majonezem, można posolić delikatnie... i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjjjjaaaaaaaaaaajjjjeeeeeeeee
generał dał/a super przepis - to jest bardzo smaczna sałatka ja ja mieszam od razu, nie klade warstw czasem mozna dac ser potarty - dobrze zlepia calość, ale dodaje kalorii........wiadomo inne sałatki ktore ja lubie to: - z makaronem i kabanosami - na słodko: ananas, szynka, rodzynki itd. - z kurczakiem gyros - z ryżem i gotowanym kurczakiem - z tuńczykiem - z feta, oliwkami - z selerem ze sloika, kukurydzą, szynka czasem robie niby pasta do kanapek: groszek, czosnek, majonez i natka, sol, pieprz, dobrze schlodzone mniam itd moim zdaniem sałatki nie musza byc wykonywane wg precyzyjnych przepisów - mozna czasem improwizowac :-) p.s. czosnek super pasuje do wiekszosci sałatek jesli nie chcesz dawac go bezposrednio do sosu potrzyj nim miskę, bedzie fajny posmak, ale nie bedzie go czuc jesli ktoras z salatek cie interesuje to pisz - podam ci przepis pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjjjjaaaaaaaaaaajjjjeeeeeeeee
o matko - nie doczytałam ze to ma byc wykwintna salatka sorrki.... :-) moze cos z owocami morza jesli ma byc wykwintnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniKaczorek
ta sałatka powali wszystkich- O B IEU J E 4 woreczki ugotowanego ryżu (ten co się nie klei) 3 piersi z kurczaaka w kostkę i ugotowac papryka czerwona, zielona i zółta puszka ananasa 4 pomidory kukurydza w puszce duuuuuużo szczypiorku duuuuuuużo zielonej piertuszki pieprz sól połączenie tych składników daje rewelacyjny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniKaczorek
acha i m a j o n e z!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!baaardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.makaron kokardki, tuńczyk w kawałkach w sosie własnym, ogórek korniszon lub kiszony, ser, szynka, jajko na twardo, majonez, pieprz, sól Makaron ugotować, składniki krajalne pokroić w drobną kostkę, dodać tuńczyka, ser zetrzeć na tarce. Dodać majonez, przyprawy, wymieszać, schłodzić, jeść:) 2. Ryż, tuńczyk w kawałkach w sosie własnym, fasola czerwona, majonez, sól, pieprz. Ryż ugotować, ostudzić, dodać tuńczyka, fasolę, majonez, wymieszać, schłodzić, jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×