Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchareczka_23

Pytanie odnisnie sałatki gyros-proszę o odp.

Polecane posty

Gość kuchareczka_23

można zrobić mieszaną zamiast warstwową? i który sos bardziej polecacie: czosnkowy , czy ten z majonezu i keczupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się,ze z mieszanej zrobi się ciapa...nie wiem jakiego ogórka uzywasz-konserwowego czy swiezego,ale kurczak tez ma trochę swojego sosu i wszystko podejdzie cieczą...ja zawsze robię keczup plus majonez plus ew.zabek czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można wymieszać przed samym podaniem.Ja dodaję świeży ogórek-i sos czosnkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wole ogórka świezego :) a sos to majonez i keczup, a czasem do tego odrobnka czosnku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio robilam pyszną. na stole byly inne salatki a moja poprostu zniknela tak sie rodzina rzucila :) na sam spód kurczak ugotowany w wodzie potem podrobiony na malutkie kawalki i obsmazony w przyprawie gyros. potem keczup potem kapusta pekinska pokrojona cieniutko i zalana gorącą wodą z wegetą a potem odsączona na to pokrojone : papryka konserwowa papryka czerwona i żólta ogorki kiszone i konserwowe groszek kukurydza czerwona fasola pomidorki obrane ze skóry cebulka w drobna kosteczke i sparzona wrzątkiem na to starty ser zólty i na to majonez pyszne bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka_23
w sumie to i tak przeważnie każda sałatke sie miesza... także z tą chyba też nie powinno byc problemu. już zakupiłam piersi,sałatke grecką,przyprawe gyros z kamisa,szczypiorek,pekińską. dodam jeszcze cebulke,szczypiorek trochę kukurydzy z puszki. tylko nad tym sosem się ciagle zastanawiam... ale zrobie chyba ten z majonezu,smietany i czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka_23
no i może dodam jeszcze trochę startego sera;)tak jak koleżanka wyżej... znaczy się np na wierzchu posypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka_23
a i zrobie jeszcze tak. Własnie w internecie przeczytałam. po tym jak pokroje pekińską,posypie vegeta. Po 10 minutach wystarczy odcisnąc sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka_23
bez nazwy żadnej. sorrka nie zauważyłam ,że praktycznie to samo napisałaś;) no i jak trzeba to trzeba zrobie warstwową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna wymieszac, ale kapuste pekinska bez mieszania polozyc normalnie na gorze. wtedy jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zdecydowanie
majonez z keczupem,jest mase salatek "czosnkowych" a tylko do tej idzie taki "keczupowy " sos jest odmienny i bardzo smaczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem specjalnie mieszam i zawijam w tortille :) Pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka_23
Zrobiłam jednak mieszaną Mięsko zmarynowałam przez noc! wyszło pyszne. sos zrobiłam czosnkowy: smietana ,majonez,troszkę keczupu,trochę czosnku,troszkę czerwonej surowej papryki,troszkę pieprzu Składniki: piersi,jajka,sałatka szwedzka,ogórki konserwowe,cebula,sałata pekinska,kukurydza, paryka czerw wierzch posypałam startym żółtym serem - no i ładnie do wieczora się przegryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kładę warstwowo, później odkładam do \"przegryzienia się\" a przed podaniem mieszam. Bardzo często z tej wymieszanej robię farsz do naleśników albo tortilli:) i wychodzi pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka_23
mimo,że na stole było dużo jedzenia. Moja sałatka znikneła najprędzej:) nie zauważyłam nawet kiedy jak miska była pusta hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też ostatnio zrobyłam
gyros :-) Była pyszna, ja i chłopak zjedliśmy ją sami w 2 dni :-D A było jej sporo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×