Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka_

Śluby - październik 2009

Polecane posty

Cześć, dziewczynki :) Widzę, że wątek o rodzicach się rozwinął. Chciałam dorzucić swoje trzy grosze, ale.. No właśnie, ale nie mam póki co żadnych problemów. Może to tylko cisza przed burzą? ;) Wszystko idzie zgodnie z planem i powoli odhaczamy kolejne punkty organizacyjne. Wczoraj załatwiliśmy dekoracje kościoła. Koszt 250zł, czyli zmieściliśmy się w Waszych widełkach :) Dekoracje z białych storczyków. Do tego jakieś świeczki i wstążki... powinno wystarczyć ;) Mam pytanko, kiedy z organistą załatwialiście sprawę grania na ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiSia_000
jesli chodzi o organiste to u nas placi sie razem z oplata za slub. ja teraz jesten na etapie poszukiwania jakiegos skrzypka, bo tego juz nie bylo niestety w pakiecie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos skrzypka ostatnio byłam na ślubie koleżanki i tam miejscami tak facet fałszował, że aż taki uśmieszek błąkał się na twarzach gości. Także różnie można trafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
Hej czy jeśli mam ślub o 15tej a umówiłam się na 8mą u fryzjerki to nie za wcześnie?? ostatnio czesała mnie 2godz Z drugiej strony zastanawiam się kiedy wziąść kąpiel o 7rano to i tak się zdąże zmachać do ślubu Nie wiem czy uda mi sie wykąpać i fryzruy nie popsuc...niby nic a jednak problem...a wy jak jesteście umowione...A ile próbnych fryzur miałyście?? ja jedną i mam uwagi co do zmian ale na drugą się nie umówiłam moze powinnam ale nie mam kasy...serio mamy powazne nie przewidziane problemy finansowe i musze pilnować kasy...Mam nadzieje że nie będę miała tragedii na głowie ;) no tak sie chciałam pożalić Co do rodziców to moi angażują się czasem za bardzo a PM za mało ;) ale ogólnie jest ok Właśnie musimy jeszcze im kupić album na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam jedną fryzurę próbną i byłam zachwycona, dlatego będę ją chciała jedynie w październiku odtworzyć ;) Umówiona jestem na 10.00 i będzie to trwało mniej więcej 2h. Dla przypomnienia ślub mam o 17.00 :) Z tą kąpielą po zrobionej fryzurze bym nie ryzykowała. Trochę wilgoci, pary, a nóż widelec zagalopujesz się ze strumieniem wody i wpadka przedślubna murowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubeeka24
my powiedzieliśmy sobie że nie chcemy ślubu ale żadne nie ma odwagi by dzwonić i wszystko odmawiać... co robić????? poleciały takie słowa....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sci6237 Śliczne ta piosenka dla rodziców:) meg85 to faktycznie ojciec sobie wybrał moment....:( współczuję i mam nadzieje że wszystko pomyślnie się ułoży... Madeleine_85 no a ten dyplom dla wzorowego świadka i świadkowej ci się nie podoba?może do tego jakieś winko... mmonnikka80 spróbuj szczerze porozmawiać z narzeczonym i doprowadźcie do wspólnej rozmowy z jego rodzicami tylko żeby przyszły PM stanął oczywiście po twojej stronie i niczym się nie denerwuj:) Aicha86 o takie szczegóły się kłócą??? niezły numer u mnie na całe szczęście nasi rodzice tylko nas wspierają w wszystko wybieramy sami:) i tak jest najlepiej z tego co czytam:) ViVieen dobrej zabawy jutro życzę i podglądajcie podglądajcie:) mam nadzieję że podzielisz się swoimi spostrzeżeniami:) Mla-mla rodziców widzę mamy podobnych ale zobaczymy jeszcze co się ewentualnie będzie działo potem:) a co do dekoracji Kościoła to na pewno będzie przepięknie:) my jeszcze u organisty nie byliśmy ale będzie u mnie grała i śpiewała koleżanka i dziewczyny z kapeli góralskiej tak że i moje ukochane skrzypce będą:) zatem co do organisty nie mam szczególnych oczekiwań tylko części stale Mszy.. też Pażdziernikowa co do kąpieli to faktycznie może po niej być krucho z fryzura ale to jeszcze zależy od fryzury i utrwalenia...ja tez jestem umówiona na 8...a co do próbnej to myślę że jak zabierzesz zdjęcie o jaka Ci chodzi to będzie w porządku nawet bez próbnej:) dziubeeka24 ale co się stało? może to tylko chwilowa kłótnia? Ty sama musisz sobie odpowiedzieć czy naprawdę nie chcesz ślubu?...:( A przed nami kolejny weekend zapraszania i spotkania w naszej beznadziejnej poradni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
Co do odwoływania ślubu zgadzam się z maggi ze jesli sie pokłóciliscie to i tak musicie się spotkać porozmawiać o tym jeszcze raz na spokojnie i podjąć decyzję czy na pewno ślubu nie chcecie Nie wiem o co poszło ale może was poniosło po prostu przez stresującą sytuację a teraz tego żałujecie Jeśli jednak nie chcecie ślubu to po prostu podzielcie się obowiązkiem dzwonienia ustalcie kto u kogo odwołuje. Co do kąpieli to właśnie wiem ze to raczej niewykonalne a szkoda. A co do próbnej to bede robić właściwą u tej samej kobiety tyle że miałam małe zastrzeżenia jak się już sobie poprzyglądałam i na zdjeciach widziałam Dlatego się zastanawiam czy muszę robić próbną raz jeszcze.... A chodzicie juz na solarium? ja się już chyba wybiorę Aha dalej nie mam bielizny ale bedę miała do odebrania biżuterie na dniach A dzisiaj odebraliśmy obrączki!!! Są super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
Maggi Powodzenia w poradni Dacie radę i miłego zapraszania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogini_atena
Witajcie Drogie Panny. Dołanczam sie do grona, musze sie wyzalic. Zaczynam powoli Panikowac :/ NIe mam jeszcze butów, macie moze jakies propozycje?? jakies linki? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
Witam Cię serdecznie co do butów to ja kupowałam na aleji kasztanowej mają też swoją stronkę http://www.butyslubne.com.pl/ Nie wiem jeszcze jak się sprawdzą na weselu ale jestem zadowolona poki co w fazie rozchodzenia ;) Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesss841
Witam, ja już jestem po:) . Jeżeli chcecie miec spokój z wyglądem to gorąco polecam Centrum urody butterfly w katowicach. Zabiegi próbne , w dniu wesela usługi w domu rewelacja jakosć i obsługa na super poziomie. www.centrumbutterfly.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Dziewczyny ale się porobiło... :( strasznie mi przykro że macie takie problemy na 3 tygodnie przed ślubem :( Jeśli chodzi o kłótnie i odwoływanie ślubu to zależy tylko od Was czy się kochacie i czy chcecie spędzić z sobą resztę życia-jeśli tak to myślę że nie ma sensu odwoływać.. Widzę że rodzice szaleją-udzieliła im się nerwówka przed ślubna :) ja już kłótnie organizacyjne z rodzicami mam za sobą ale myślę że jeszcze coś się będzie działo bo mają trochę odmienne zdanie co do organizacji niż my. Jeśli chodzi o fryzurę i kąpiel to nie polecam! :) Podpatrzyłam ostatnio na allegro dyplomy dla świadków (wspominałyście coś o tym) i bardzo mi się spodobały i zrobiłam sama :D wyszło całkiem całkiem :) Zawieszki na butelki też zrobiłam :) Ozdabianie butelek mam już praktycznie za sobą:) Zapowiedzi ostatnio odebrałam ze swojego Kościoła i nie uwierzycie jak mnie Ksiądz zaskoczył! nie chciał w ogóle ŻADNEJ kasy za zapowiedzi!! Bukiet ślubny zamówiony:) Mam pytanko do Was może mi coś poradzicie-chcieliśmy dla rodziców kupić takie statuetki na allegro z podziękowaniem i do tego kwiaty i może jakieś winko, ale Mama PM zmarła nie dawno jak wiecie i nie wiem czy wypada dawać Tacie PM kwiaty czy lepiej coś innego wymyślić??? poradźcie coś... Jak tam stresik jakiś macie przedślubny? Mnie to już czasem żołądkiem przewraca :) cały czas boję się że zapomnę o czymś-PM stawia dla nas mieszkanko :) więc ślub jest na mojej głowie :( Jeszcze tylko 2o dni ......... :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tahitiana a czy mogłabyś gdzieś wkleić fotki tych dyplomów? bo ja też sama mam zamiar zrobić, tylko jeszcze koncepcji nie mam.... no i nie wiem czy włożę je w antyramy czy do ramek.... ostatnio zapłaciliśmy 10tys zł zaliczki, ustaliliśmy menu, wzieliśmy też stół wiejski i stół z winami....zastanawiam się też, czy sama nie zrobię przypadkiem stołu dla dzieci z różnymi łakociami...chlebek dostajemy gratis od właścicieli sali:) pytali, co chcemy w kieliszkach na przywitanie i staropolskim obyczajem wybraliśmy, że w jednym ma być wódka a w drugim woda:) zobaczymy, kto będzie rządził:D no i zamówiliśmy też tort, 4-piętrowy, z bitą śmietaną i owocami,każde piętro o innym smaku- śmietankowy, truskawkowy, brzoskwiniowy i czekoladowy:) mnia mniam. a jak tam u Was dziewczyneczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie! U nas weekend super, bo bawiliśmy się na weselu naszego Kolegi :) Pierwsze koty za płoty, chociaż coraz bardziej nie wyobrażam sobie naszego wesela.. A co do próbnej, to.. fryzur była może i ładna, ale odbiegała troszkę od moich oczekiwań, gdyż wyraźnie zaznaczyłam, że chcę, żeby włosy były troszku upięte na samej górze.. a że nie miałam to już o 22 trochę mi oklapły i wyglądały jak zwykła loki.. Więc zaczęłam dyskutować ze swoją fryzjerką, bo od tego właśnie są próbne.. ale ona strzelił focha, więc przez to "małe spięcie" teraz nie wiem co począć.. ;( A miało być tak pięknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też Pażdziernikowa w sprawie tej fryzury ślubnej to może wystarczy podzielić się zastrzeżeniami z fryzjerką zamiast robić znów fryzurę próbną...a do solarium mam zamiar twardo chodzić od początku października:) myślę że do 24 spokojnie zdążę się opalić:) no właśnie biżuterii i butów nadal nie mam:( za to PM ma już w końcu kupioną koszulę:) co do poradni to szczerze powiem jest tragicznie aż nas skręca z nudów ech ale jeszcze tylko raz za tydzień i za dwa ten cały dzień skupienia...wiecie co to może jest??? tez jakiś wykład??? zaś co do zapraszania to zostało jeszcze 40 zaproszeń ze 125:) tak że nie jest źle:) i póki co odmówiło nam coś koło 10-20 osób ale jeszcze trochę doprosimy i powinno być coś koło 190-200 na weselu tak że wszystko w porządku:) bogini_atena polecam http://www.butyslubne.com.pl/tak jak już pisała też Pażdziernikowa ja tam się wybieram po swoje buciki:) tahitiana ja tez robię sama dyplomy dla świadków tylko póki co to je tylko wydrukowałam...zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić czegoś podobnego dla rodziców chrzestnych ... a powiedz czy je jakoś ozdabiałaś??? gratuluję ozdobienia butelek:) a jak tam Twój PM się trzyma?>? co do podziękowań to pewno że wypada:) możecie najwyżej dać mu statuetkę i wino bez kwiatów:) a my w końcu wybraliśmy zdjęcie do podziękowań będziemy mieć coś podobnego do wzoru 28x z czerwonymi kwiatami innym tekstem i swoim zdjęciem:) http://www.allegro.pl/item731852259_podziekowania_wesele_urodziny_chrzest_chrzciny.html to teraz czekamy na paczkę:) sci6237 dyplomy możesz też zwinąć w rulon:) http://www.allegro.pl/item738771069_dyplom_podziekowania_dla_swiadka_polecam.html przykładowy dyplom:) ViVieen fajnie że się wybawiliście:) a co do fryzury to dziwie się fryzjerce przecież jesteś klientką i jej zadaniem jest zrobić fryzurę taką jak ty chcesz:) i tego się trzymaj:) dobrze że miałaś okazję sprawdzić ją na weselu:) a może wystarczy tylko mocniej ją utrwalić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Pażdziernikowa
ej dziewczynki a same farbujecie włosy sobie? jak tak to ile przed ślubem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
Ja tam włosów nie farbuję bo mam swój naturalny bardzo ładny miodowy blondzik i nie mam zamiaru zniszczyć sobie tego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Kochane:) nie miałam odtatnio neta:/ normalnie masakra, odcieta od swiata:( Własnie odebrałam maila, ze przesuneli nam termin lotu do Glasgow na 3 listopada, a od 3 rozpoczynamy prace. bilety na wyspe tez juz zakupione, i nie wiem co teraz:/ musze sie jakos skontakatowac z kumpela. Aha, maluszek którym sie opiekuje ma 2,5 roku:) Słodziak kochany:) Za wystroj koscioła płacimy lącznie 450 zł, czyli kazda para po 150zł. jeszcze nie ustaliliśmy kwiatów, ale chyba zostaniemy przy koreankach i moze białe goździki.ale to kwestia ustalenia. Bylismy ostatnio z kamerzyata na plenerzeprzedślubnym, takie scenki nagrywaliśmy. Nawet fajnie nam to wyszło:) Zakupiliśmy ksiege gości i kieliszka do stłuczenia, ale sa one tak ładne,ze zal mi bedzie je zbic:( W zeszłym tyg. moja kuzynka złamała noge:( jedyna osoba, która (z gosci) tak naprawde szykowała sie na nasze wesele! Włozyli jej noge na 6tyg w gips:( ehhh U nas na szczescie nie mamy, jak narazie zgrzytów z rodzicami. Moze dlatego ze wczesniej leciały pioruny:o Ja włosy sama bede farbowac, bo mam odrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubeeka24
ja na farbę jadę jutro :) u mnie już ok z moim .... wystarczyło pogadać... teraz się kuruje bo mnie grupa dopadła... i szykujemy się pomału ... we czwartek zaczynam w końcu suknie szyć... i nie przejmuje sie ty że nie rzuciłam zbędnych kilogramów ... ważne żebym sie dobrze czuła... i myślę że tak będzie ... boje sie tylko że będę mieć okres wtedy , w sumie na pewno będę mieć ... a ja mam raz tak bolesne o czasami tylko trochę poboli ... tego się boje... buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajbajka1986 ale nie rozumiem dlaczego wam tak przesunęli termin??? a maluszek faktycznie musi być kochany w takim wieku:) ja mam tylko trochę starszych 3-4lata na co dzień około 20:) za dekorację to faktycznie malutko:) nam pewno na jedną wypadnie 450zł... u nas nie ma czegoś takiego jak plener przedślubny a może i szkoda... dziubeeka24 ciesze się że udało się wam dogadać:) gratuluję i faktycznie rozmowa czasem czyni cuda:) a co do okresu to różnie może jeszcze być jak na pewno wiesz przez stres może się przyśpieszyć lub opóźnić a jeśli wypadnie na ten wielki dzień to polecam Ibuprom lub no spe:) dziewczyny a ja mam jeszcze pytanie o te papierkowe sprawy czy macie skrócony odpis aktu urodzenia-1 egzemplarz? a tego zaświadczenia trzeba aż trzy??? i jeszcze jedno nie wiecie przypadkiem czy do zmiany nazwiska trzeba jeszcze jeden akt urodzenia brać czy może być ten sam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogini_atena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogini_atena
Ja na farbowanie wybieram sie 2 tygodnie przed ślubem. Te buty ze strony www.butyslubne.pl zupelnie mi sie nie podobaja . Chcialabym cos bardziej modnego, a nie takie standardowe.... Teraz mysle nad zawieszkami na butelki z alkocholem, mysle za sama je wydrukuje i dokleje wstążki. A Wy dziewczyny macie jakies specjalne dekoracje na stół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubeeka
http://allegro.pl/item731094258_zawieszki_na_alkohol_krawaciki_podwiazki_muszki.html my mamy takie zawieszki na butelki , tylko beż krawatu. ja do urzędu gminy musiałam mieć akt urodzenia, i pytali czy zmieniam nazwisko... dali mi papiery które będę podpisywać w dniu ślubu w kościele.. mam je w domu , bo chyba wystarczy jak je zaniosę księdzu na drugie spotkanie tj. tydzień przed ślubem ??? a wy kiedy dajecie te papiery???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aicha86
Ja dałam papiery podczas spisywania protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubekaaa: jeśli chodzi o kolor włosów to ja również nie zamierzam używać farby; może jakiś delikatny szampon koloryzujący tydzień przed ślubem aby ożywić mój ciemny brąz:) ale mam już sprawdzony bo nie warto eksperymentować z kolorami na tak krótko przed ślubem... A jeśli chodzi o okres - to ja mam takie same obawy, ale pani z apteki poleciła mi Castagnus na zmniejszenie objawów napięcia przedmiesiączkowego, no i ketanol na bardzo silny ból. Jedna tabletka ketanolu załatwi wszystkie bóle - to silny lek przeciwbólowy, zastąpi nurofeny i ibupromy razem wzięte kilka razy dziennie :) Sprawdzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj znalazłam sobie innego fryzjera :) Będzie mnie czesał Koleś :) Trochę się boję, ale mam przeczucia, że będzie dobrze :D Kolejna próbna i makijaż w poniedziałek ;) Trzymajcie kciuki! Bukiecik wstępnie zamówiony :) Z pomarańczowo herbacianych różyczek :) Dzisiaj pracowity dzień, bo robiliśmy zawieszki na wódkę i winietki :) Juu.. Prawie skończone.. Poza tym.. kupiliśmy sobie taki ogromniasty parasol :D na wszelki wypadek jakby miało padać.. spokojnie się we dwójkę pod nim schronimy ;) A jak będziemy pod nim stać to na pewno uśmiech nam z twarzy nie będzie schodził ;) bo parasol znaleźliśmy po bardzo okazyjnej cenie.. o 40% taniej, niż w dużych centrach handlowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak szczerze mówiąc nigdy się nie farbowałam.. mam naturalne pasemka ;) A co d ookresu, to.. mnie również wypadałby w dniu ślubu.. dlatego odpowiednio wczesnie zareagowałam i przesunę go sobie tableteczkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×