Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

Wow, ale to ładne jest , o9o9 dzieki. Co pradwa za wiele nie zobaczylam , ale sam pomysł juz jest i spróbuje moze zrobic takie koszyczki. Musze tylko dokupic wstazek :) I poszukam na mieście WENY . Mogłabyś mi jeszcze dokładnie napisac jaki to numer jest ? Bo moze mąz jak bedzie wracal z pracy to wstąpi do mpiku , a jemu to trzeba wsjo dokladnie powiedziec :O :P Paulina chetnie obejrzałabym Twoje prace, ale mam same żaby ;) Zle powklejałaś linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
To ostania wena nr 2/2011. Najtrudniejsze będą kwiatki, żeby je ładnie zwinąć. Możesz sobie zdjęcie przybliżyć (chyba można?) żebyś lepiej widziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze znów to samo ale wiecie co raz wychodzi raz nie ;/ dziwne to wrzucam jeszcze raz ... ale teraz na speedyshare Kartka + http://www15.speedyshare.com/files/27467856/download/000%200003.jpg + http://www11.speedyshare.com/files/27467832/download/000%200002.jpg Etui: + http://www14.speedyshare.com/files/27467864/download/000%200009.jpg + http://www13.speedyshare.com/files/27467916/download/000%200006.jpg Wazonik: + http://www12.speedyshare.com/files/27467904/download/000%200010.jpg + http://www13.speedyshare.com/files/27467921/download/000%200012.jpg Licze ze teraz zadzialaja jak nie to sie poddaje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Paulina niestety dalej nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działa tylko że trzeba kliknąc na te numerki obok obrazka skrzynki z zieloną strałką i otworzy sie w oknie zdjecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Przepraszam za moją ciemnotę. :) Rzeczywiście działa i oglądnęłam. Wszystko ładne a serca walentynkowego trochę się nawycinałaś, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina936, śliczne prace. Butelka pomysłowa, pokazałaś że wszytko można wykorzystać aby zrobić coś nieszablonowego, nawet zwykłe ściereczki. Kartka prześliczna, etui też, przydało by mi się takie.:) I jeszcze o jednym muszę wspomnieć, o tle Twoich prac, czyli o otwartej stronie naszego tematu w laptopie:) :) super. Nawet swój nik dojrzałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landrynka, ale jesteś pracowita dziewczyna :) ile już prac porobiłaś. Robiłam jajka podobne jak Twoje w zeszłym roku, ale poszłam na łatwiznę i nie są tak dopracowane jak Twoje. W każdej pracy widać Wasze serce którą w nie wkładacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom dość się nawycinałam odradzam nożyczki chyba z 6 razy probowałam i nie szkło więc wziełam nożyk do tapet ale na cienkiej kartce tez sie rwało i bylo nie ładne wiec wybrałam techniczny papier co więcej hmmm użyłam pióra z czarnym nabojem do nadania koloru wycince + zarazem zatuszowania nierowności :P etui z kolei wykonałam inne najpierw ale doszłam do wniosku ze nie było za sztywne wiec zrobilam od nowa pomiedzy material a material wymierzony kartonik został umieszczony przyznam troche roboty było bo wszystko recznie stad moze drobne nie doskonalowsci w zszyciu ale coz oczekiwac nie było jak igły przebic :P a wazonik hmmm czytalam wasze wypowiedzi i zawsze ktos mowil o malowaniu na szkle a przeciez nie kazdy lubi farby i malowanie :P (osobiscie lubie ) wiec postanowilam zrobic cos zeby pokazac opcje dla anty malujących :P pozdrawiam jak skoncze kolejne rzeczy to wstawię :) swoją drogą macie pomysł na tworzenie zakładek ? no i nie tylko :P chodzi o to ze zabieram się za otwarcie sklepu online (mieszkam w ES dlatego na tym terenie) i narazie szukam pomyslow na wykonanie roznych ciekawych rzeczy ktore moga ludzi skusic do zakupu :P takie mini dorabianie sobie robiac cos co sie lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja kocia wielbicielka
hej dziewczyny wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a ja nie mam pomysłu ani na dekoracje, ani na prezenty. proszę o pomoc. z góry dziękuję! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki0408
Witajcie dziewczyny. Jestem nowa na tym forum i mile zaskoczona, bo tyle tu świetnych pomysłów na dekoracje wielkanocne. Chciałabym zrobić takie jajka jak robiła Landrynka, nazwała je "gniazda". Są bardzo śliczne. Byłabym wdzięczna za dokładną instrukcję wykonania, czyli: czym owijać balonik, jaki klej itd. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Kocia Wielbicielka wystarczy przejrzeć kilka stron wstecz , poogladac dokładnie linki, ktore dziwewczyny wklejają , a z pewnoscią znajdziesz inspiracje na wykonanie pieknych ozdób wielkanocnych i pomysly na prezenty . Najważniejsza kreatywnośc i trochę chęci :) Kuki bardszo proszę , spróbuje się to opisac w mairę przejrzyście :) Zrob sobie kilka balonów , wilekosc zalezy od Ciebie. Następnie owijam taki balon np. kordonkiem i w miedzyczasie nakladam na to klej Wikol. Jest biały, ale jak wyschnie staje się przezroczysty.Ilosc warstw kordonka tezz alezy od Ciebie. Mozna dac mniej , wtedy to gnizadko bedzie bardziej "koronkowe". Jka jzu owiniesz kordonkiem balon , to naloz jescze raz warstwe kleju i dobrze wszystko "uklep". Odwies do wyschniecia . Musi byc to po dobrze wysuszone. Ja susze tak okolo 2 dni kolo kaloryfera . Następnie przekłuj balon i wyciagnij go penseta przez jakis wiekszy otwór .Ja to robie od góry . Potem rysuję sobie otwór w tej kuli i wycinam takimi specjalnymi cążkami. Ot cala filozofia ;) Podstawki to jak jzu pisalam obręcze styropianowe owiniete rafia , lub sama rafia zwinieta ( cos takiego jak postawki pod jajka ) . Ozdobienie tego to już Twoja inewencja. W ktoryms z ostatnich linków Madziorka na youtubie mozna podpatrzec kilka sposobów na ozdobę takiego jaja-gniazda ;) Mam nadzieje ,z e dobrze wytłumaczylam :) o19o19 juz rozgryzlam te koszyczki karczochowe , troche mam jednak kłopotu z odczytaniem instrukcji na kwiatki. Ale zawsze mozna zrobic inne przeciez i innym sposobem;) Weny nigdzie nie znalazłam u mnie, albo już nie było, albo jeszcze nie bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki, tu masz pokazane jak takie jajka zrobić: http://xxxxkasi.blox.pl/2009/03/Jajko-na-balonie.html Od siebie dodam, że jak nadmuchasz balon, to posmaruj go czymś tłustym. Może to być krem, oliwka lub zwykły nawet olej. Klej, najlepszy będzie Wikol, tak jak pisała Landrynka. Warto go czymś rozdrobnić: wodą, lub krochmalem. Możesz też wikol rozmieszać z płynem "Ługa" Jak będziesz przebijać balon, zrób to delikatnie. Inaczej jajko możesz zepsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja kocia wielbicielka
dzięki za rade. miałaś racje Landrynka, wystarczy tylko poszukać. mam takie małe pytanko do Was. czy któraś z was ma może książkę pdt. Cuda z modeliny? jeśli tak to możecie dać znać bo poszukuję takiej książki chociaż do skserowania, bo chyba wszędzie nakład się skończył. z gory dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki0408
Bardzo dziękuję "madziorek32"jasno mi wyjaśniłaś i na pewno je zrobię. Mam jeszcze takie pytanie, czy któraś z was wie jak zrobić jajka origami? wiem jak robić poszczególne elementy, tylko nie mam pojęcia ile ich trzeba na takie jajko i jak kolejno dodawać kolory, bo chciałabym robić kolorowe. I chcę zrobić takie jajko do zawieszenia, a znalazłam wylko takie stojące, czyli płaskie z jednej strony, a gdybym takie zawiesiła to nie wyglądało by to ładnie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczny wpadlo mi do głowy zrobienie czegoś takiego http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSC-rbaj9FjMYd8FXVjU3XGoI9lsJWcVRJGuIpfu3NPmAE69qKSBw&t=1 macie może jakiś szablon lub wskazówki jak to zrobić :P? tylko plis nic ze stolarki bo w domu ciecie drewna sklejek itp odpada mam dosc gruby karton jest dosyć sztywny myślę ze się nada może sama na coś wpadne ale czekam na wasze pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landrynka, wypróbowałam sposób na usztywnienie cukrem na małym szydełkowym kwiatku i nie jest dość sztywny, do tego łatwo go rozkruszyć. Inny kwiatek potraktowałam lakierem do paznokci, w sumie sześć warstw lakieru nałożyłam i dalej jest miękki, więc chyba się poddam. Paulina936 od jakiegoś czasu planuję zrobić podobną komódkę (ale raczej mniejszą) na biżuterię. Wymyśliłam to tak, że muszę najpierw nazbierać kilka opakowań po galaretkach mella bo one mają taką osłonkę na wierzchu i tą osłonkę okleję papierem marche z zewnątrz i dolną część pudełka po galaretkach od środka i jedną warstwę z zewnątrz. Tak żeby wyszła sztywna szufladka, potem kilka takich szufladek skleję ze sobą i zostanie jeszcze oklejenie wszystkiego razem, zrobienie pleców, uchwytów i malowanie. W przypadku twojej komody oklejenie tapetą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtam, a jaką proporcję miałas ? Ja zawsze daję 1:1, 1 szklanka cukru na 1 szklankę wody, musisz to zagotowac, moment odczekać iw takim bardzo gorącym roztworze dobrze wykrochmalic. Ja robilam sporo juz prac szydełkowych na taki krochm,al i nic mi się nie kruszylo i wszystko bylo sztywne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak właśnie zrobiłam z tą różnicą że jedynie zanużyłam kwiatka i wyciągłam, ale zdążył mocno nasiąknąć, więc to raczej nie to. Może dlatego że kwiatek był z wełny, a nie z kordonka. Myślałam że taki będzie mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to być może , ze to jest powodem. Spróbuj zrobic może jakiegos kwiatka na szydełku i wykrochmal. Ja robiłam Aniolki, i bombki . Te większe bombki właśnie w cukrze usztywniałam i już mam 3 lata z rzędu i nadal są sztywne i mocne. I to bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tamtamtam podjelam probe zrobienia takiej na bizuterie z szufladkami mam w domu dosc mocny karton po biórku :P wymiary 18 wysokosci 15szerokosci gora i dol sa kwadratem 15 na 15 wycielam to w calosci z tektury w formie siatki (tak jak kiedys nas uczyli na matematyce xD jednak czasem matematyka sie przydaje xD)pomalowalam plakatowkami gestymi kilka razy skleilam dodatkowo pomogly szpilki jestem na etapie robienia 2 szufladek takich glebszych mysle o zrobieniu takich specjalnych w srodku miejsc na pierscionki np. zobaczymy co z tego wyjdzie jak skoncze wrzuce zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie macie może jakieś instrukcje do stworzenia notesu na spirali nie interesuje mnie kupno i ozdobienie tylko zrobienie go od zera :P plis czekam na info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proste 1. jakie rozmiary chcesz zeby mial notes + papier + ilosc stron = docinasz 2. okladki albo tej samej wielkosci albo ciut wieksze albo takie z zakladka do wiazania czy zapinania na guzik 3. albo masz maszynke do zakladania spirali albo idziesz do punktu gdzie oprawiaja prace dyplomowe, kopie, no sklep z uslugami papierniczymi nie wiem jak to w polsce wyglada - tam masz i wybor wieklosci i kolorow spirali - nie martw sie jej dlugoscia bo spirale tnie sie do dlugosci twojego brzegu notesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja kocia wielbicielka
hej dziewczyny! wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. mam tu parę pomysłów na ozdoby i prezenty wielkanocne: notesik kulinarny (idealny dla mam) http://www.inspirander.pl/zrob-sama/notes-kulinarny-krok-po-kroku-0 a tu możecie znaleźć MNÓSTWO SUPER "przepisów" jak zrobić przeróżne cuda super stronka:-) http://www.inspirander.pl/zrob-sama tu też do wyboru do koloru: http://czterykaty.pl/czterykaty/0,57581.html?adw=1&gclid=CKaz24GM_qcCFck03wodUH6GqQ i to by było na tyle (na razie...) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×