Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dudziaczka

Niania - legalna praca?

Polecane posty

Gość dudziaczka

Gdzieś wyczytałam ostatnio, że można założyc własną działalność gosp. jako niania, zaplacic 750 zł,a potem co miesiac 300 zl do zusu i bedziemy taką jednoosobowa firma...czy może sie wypowiedziec ktos, kto sie na tym zna? I jeszcze jedno pytanie - czy rodzina u której ja pracuje moze mnie przyjac na staz albo przysposobienie zawodowe przez urzad pracy? czy musi tez byc jakąś firma, nie moze byc osoba prywatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffddsdsdfdf
oczywiscie ze nie jest to legalna praca, podobnie jak udzielanie korkow na przyklad , to chyba oczywiste. ale nie wszystkie osoby zakladają swoja dzialanosc bo to sie po prostu nie oplaca, oddawac co miesiac 300 zl do zus plus podatki :o do tego 300 zl to sie placi sle chyba tylko przez pierwsze 2 lata, potem placi sie jeszcze wiecej. ja osobiscie nie zakladalabym dzialanosci tylko robila na czarno. i tak malo prawdopodobne ze ktos cie zlapie. poza tym sporo ludzi tak robi i jakos zyją. no chyba ze masz co miesiac sporo kasy np. te 1500, wtedy jak oddasz 300 zusowi to duzo na tym nie stracisz. ale ludzie ktorzy zarabiaj np. 600 zl, potem polowe z tego oddac zusowi, to sie nie oplaca zakladac dzialnosci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dudziaczka
Wiem ze jest to nielegalne, nie o to pytałam. Aha, czyli płacę 300 zł co miesiąc PLUS podatki??!! Będę zarabiac wlasnie 1500 a chciałabym żeby lata mi sie liczyły do emerytury więc 300 złotych mogłabym spokojnie oddawac,a pracowac chce z pół roku gdzies, w2iec podniesienie podatków po 2 latach mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfv
up bo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×