Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 3-latka

3-latek robi kupę w majtki - co robić?

Polecane posty

Gość mama 3-latka

Dzień dobry. Jestem mamą 3-letniego chłopczyka. Pół roku temu mój synek zaczął załatwiać się na nocnik ( zrówno kupa jak i siusiu ). Niestety od 3 miesięcy znów robi kupę w majtki, siusiu ładnie woła. Nie wiem już co robić, próbowałam wszystkich sposobów - nic nie skutkuje. Czy któras z mam ma ten sam problem? Może coś poradzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem za bardzo. Słyszałam, że już półroczne dzieci sadza się na nocnik i one, jako roczniaki pieluchy mają zakładane tylko na noc. Tymczasem moja 8-miesięczna córcia robi straszną histerię na nocniku... Kładzie się,płlacze, macha ze złości rączkami. Już nie wiem, co robić. Może poczekam jeszcze trochę i znów zacznę ją sadzać na nocniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoc sadzanie dziecka
na nocniku nim ukonczy rok mija sie z celem , jak dziecko zrobi do nocnika to tylko przez przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraj się przede wszystkim cierpliwie tłumaczyć- jak będziesz krzyczeć i karać będzie gorzej Mój siostrzeniec też tak miał tyle tylko, że robił nie w majtki a na dywan. Siostra już psychicznie nie dawała rady. Nagle nie wiadomo kiedy znów zaczął robić do nocniczka albo do ubikacji. Mój synek chodzi do 3 latków i też dzieci po tygodniu chodzenia zaczęły znów sikać w majtki i robić kupkę. Niektóre znów wróciły do pieluszek. Taka sytacja trwała chyba przez 2 tygodnie. Panie stwerdziły, ze zawsze tak jest. W domu przypomina mama, a w przedszkolu dzieci same muszą o tym pamiętać. Jeszcze raz radzę- nie załamuj się- bądź cierpliwa- to minie. Możesz dodatkowo zachęcić dziecko kupując mu np nową nakładkę na toaletę czy wprowadzić jakieć nagrody jak zrobi ładnie kupkę do nocniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 3-latka
Dzięuję za odpowiedzi. Ja właśnie nie krzyczę, kiedy zrobi kupę w majtki. Staram się, aby dawać synkowi pozytywne bodźce np. ma obiecany upragniony parking na auta jak tylko zrobi kupkę do nocniczka. Ale to niestety nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W podanej przeze mnie książce napisane jest, ze dzieci czasem wolą załatwiać się w pozycji stojącej, i zeby im to umozliwic, dajac np. miejsce w ubikacji, wylozone gazetami, gdzie dziecko moze sie wypróżnic. Dla mnie brzmi tragicznie, nie stosowałam, ale u nas był problem innego rodzaju, okropne zaparcia, lęk przed wypróżnianiem w ogóle...Moze warto spróbowac, potem podobno samo przechodzi..choc brzmi głupio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulenka78
myslałam, ze tylko u mnie ten kłopot. mój syn ma prawie 2 i pół roku, latem wołal siku, poitem znów zaczął w majtki. Potem chwile zaczął wołać, a za pare tygodni znów w majtki. Najpierw wołał jak zaczynał robić, troche zrobił, reszta na nocnik. Potem nie mówił nic, sikał do końca, terazna zmiane, chociaż czasem nawet nie powie, że zrobił. O robieniu kupki do nocnika nie wspomnę, nie pomaga nic, ani prośby, ani grożby, nic nic nic..... Wiem tylko jedno, żeby sadzać od ok roku na nocnik, jak dziecko nie wyraża sprzeciwu. Najpierw "łapiesz" kupke, dziecko uczy sie ze tam trzeba robić,a potem juz idzie. Córka od 8 miesiąca życia nie zrobiła kupki w majtki. A synuś - masakra. już mi cierpliwości brakuje!!!!! Piocieszam si eze nie tylko mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2,5 latki
witam ja mam ten sam problem moja córka zaczeła wołac siku i kupke do nocnika cos jej sie odwidziało i kupe robi w majtki a siku ładnie woła byłam u lekarza bo dl amnie to nie było normale dlatego ze ona nie wypróżnia sie w całości zrobi troszeczkę zmienie majki i znowu zrobi i nieraz tak nawet 5-8 razy naprawdę nieraz to az sił brakuje zeby co 30min zmieniać jej majtki. Lekarka powiedziała ze to mosi byc w jej psichice ponieważ mamy małe dziecko 8 miesięczne i ona chce aby sie nia tak zajmowac jak młodsza siostrą i tak juz to trwa od 2,5 miesiaca nieraz owszem uda mi sie ja nakłonic zeby zrobiła na nocnik bijemy brawo ale nastepna kupa znowu w majtkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko...........
zamiast sadzac dziecko na nocnik - kup deske na sedes moja corka odkad skonoczyla 2 lata - załatwia sie wlasnie do ubikacji na tej deseczce . idz z synkiem do sklepu i niech sam sobie taka deseczke wybierze - moze to pomoze . takiemu dziecku to kupa juz nie miesci sie do nocnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko...........
o nie zauwazylam ze to stary temat sprzed 2 lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze musisz byc cierpliwa. nie krzycz na niego (oj wiem..latwo powiedziec...) niedlugo powinno wszytko samo do normy wrocic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że temat stary, ale może przeczyta to mama która miała taki problem i on minął i mi podpowie jak to się stało. Synek siusiu woła ładnie ale niestety kupa tylko w majtki. Jestem przerażona, we wrześniu idzie do państwowego przedszkola, a tu niema żadnych oznak by coś się miało zmienić. Drogie mamy jak było u Waszych dzieci, przedszkole pomogło czy nic nie dało? pomóżcie radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poważnie Wasze dzieci
WOŁAJĄ, że maja potrzebę fizjologiczną? mój synek dosyć późno nauczył się korzystać z nocnika, bo w wieku 2 lat i 9 miesięcy, ale nauka trwałą 1 dzień i nigdy nie wołał, że chce się załatwić tylko sam chodził i siadał na nocnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klapa w d..,po kilku razach zapamięta,mam wnuczkę 3lata2m-ce od 3,4 m-cy znowu szczególnie obrzydliwą,dużą kupę do majt,czasami jest mi niedobrze,jak ją przebieram,ona sama,także się brzydzi,ale idzie w kącik i s.a,dlaczego nam ,/3 córki mam/po roku,dzieci nie wiedziały co to pielucha/na noc i owszem,tak do 2-2,5r,ale to był koniec.Problem leży w tym,ze teraz pieluchy kosztują,ale nie trzeba ich prać,no i niestety,moje miłe młode mamy idą na łatwiznę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka ma 2 lata i 2 miesiące. Od dwóch miesięcy przestała sikać do pieluch. Załatwia się na nocnik, ubikację, wysadzam ja tez na polu pod krzaczkiem. Z tym nie mamy żadnego problemu. Ale od jakiś 3 tygodni robi kupę tylko do majtek. Potrafi siedzieć na nocniku a po minucie od wstania z niego zrobić kupę w majtki. Zaparć nie miła chyba nigdy. Dodam, że potrafi robić 4 kupy dziennie (zwykle po południu w odstępie 30 min). To jest koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój Dominik ma prawie 7 i w dalszym ciągu robi w majtki niemam czasu się nim zajmować sama go wychowuje zaloze mu rano czystego pampersa i chodzi tak caly dzień dopiero wieczorem jak mam go polozyc spac zmieniam mu myje zakładam czystego pampersa na noc jeżeli w nocy niezrobi chodzi znowu z tym pampersem caly dzień ja do pracy a dzieciak sam miałam opiekunke do niego ale paniusia tylko paznokcie sobie malowala zaniedbala dzieciaka fakt ze i moja wina ze nieuczylam go siadac na nocnik ale wspomniałam sama wychowuje synka pracujedo wieczora żeby było na utrzymanie i na pampersy dobra muszego umys kolacyjke czystego pampersa i bajeczke na dobranoc bo jutro mam ciezki dzień Mlgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×