Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzika_kotka

Przemoc psychiczna

Polecane posty

Dziwnie to brzmi, nie wiem co moge zrobić. Wspieram swojego chłopaka, ale nie wiele mu to daje. Chodzi o to, że w domu rodzice traktują go nie jak \"człowieka\". Nazywają go szmata, kurwa, oraz pare innych nie przyjemnych rzeczy. Mówią że dom to nie hotel i musi sobie zapracować, więc sprząta za matke i naprawia za ojca, a jak cos powie to słyszy \"wypierdalaj do pokoju bo Ci wpier***\". Musi im gotować obiady a oni mu nawet kasy nie zostawiają na jedzenie. Co moge w takiej sytuacji zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby powinnismy zamieszkac gdzies dalej od jego rodzicow, ale rodzice nie chca mu placic za studia wiec musi pracowac i studiowac zaocznie i niestety tam mieszkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety z pracy bedzie go stac tylko na studia ;/ mamy plan zeby za 3 on na zaoczne, ja chyba na dzienne i jakoś sobie poradzimy, ale nie wiem czy on psychicznie tyle wtytrzyma, boje sie ze wkoncu cos w nim peknie i zrobi sobie krzywde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz widze jak matka bedzie placic za jedna osobe wiecej, ma na utrzymaniu 2 studentów, rachunki itd... raczej to nie ujdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawia sie problem, bo wywiad rodzinny byłby idealny, udaja cudownych rodziców przy obcych czy sąsiadach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sage
Dzika kotko. Mam kolegę, który był w podobnej sytuacji jak Twój chłopak. Ojca nie miał wprawdzie, ale matka nie dawała mu żyć - wyzwiska, pieniądze na jedzenie, koszmar. Mój kolega jako że był niezły ze spraw technicznych, pozakładał w domu mikrofony, dyktafony, minikamerki, wszystko, żeby udowodnić co się dzieje w zamkniętym domu. Po kilku tygodniach nagrań wniósł przeciw matce sprawę do sądu i wygrał alimenty. Miał już wtedy skończone 18 lat. Co do Was, to widzę jeszcze jedno wyjście - kredyt studencki. Co prawda nie każdy go chyba dostaje, ale mozna się dowiedzieć jakie warunki trzeba spełnić. Wtedy możesz dostać 10 - 30 tysięcy zł na czas studiów. Potem masz chyba z 10 lat na spłatę. Nie trzeba spłacać natychmiast po obronie magisterki, można odroczyć np na 2 lata do czasu wyrobienia się, znalezienia lepszej stałej pracy itp. Serdecznie Was pozdrawiam. Matka mojego faceta też nie ułatwia nam życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×