Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wioletta./.

Work Service ---opinie

Polecane posty

Gość wioletta./.

Proszę o opinie na temat tej agencji.Zaproponowali mi stanowisko konsultanta telefonicznego w Lublinie.Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rb
Pracowałem za "pośrednictwem" agencji Work-Service w Czechach i pracę tę zapamiętałem, jako jedno wielkie pasmo skandali. Skandal dosłownie gonił skandal. To, co pięknie obiecywali nie zrealizowali, za wyjątkiem miejsca pracy przy "taśmie" produkcyjnej telewizorów. Pracowałem tam ciężko, tak samo, jak masy innych ludzi (a przynajmniej dużo, dużo ciężej niż sobie wcześniej tę pracę wyobrażałem oraz mogą sobie wyobrazić ludzie, którzy tej pracy nie doświadczyli). Umowa o pracę była na pół etatu, ale większość pracowników "W.-S." pracowała nawet po kilkanaście godzin dziennie oraz w weekendy i dni ustawowo w Czechach wolnych od pracy zachęceni do tego przez przedstawicieli agencji. Bardzo wiele osób (w tym i ja również) nie doczekało się ani wynagrodzenia proporcjonalnego do przepracowanego czasu ani obiecywanych premii. Work Service nie uwzględniała zapisu czasu pracy w systemie elektronicznej rejestracji pracy obowiązującego w tej fabryce (Panasonic)!!! Agentura płaciła za tyle godzin ile się jej "widziało" i chciało!!! Warunki mieszkaniowe Work Service "przygotowało i zapewniło" fatalne. Było to coś jakby przeludniona melina: smród, śmieci, alkoholizm dużej części mieszkańców, częste bójki, balangi, orgie, imprezy w nocy, nieprzyjemna obecność czworonożnych współlokatorów (szczurów). Częste awarie elektryczności. Brak ciepłej wody w ilości wystarczającej dla takiej dużej ilości ludzi, brak odpowiednich warunków do przyrządzania ciepłych posiłków (jedna maszynka elektryczna i jedna mikrofalówka dla wszystkich ludzi mieszkających na danym piętrze). Nie zorganizowano także wbrew obietnicom warunków do przechowywania żywności. Liczba lodówek równała się zero. Nie było to aż tak dokuczliwe w miesiącach zimnych, chłodnych, kiedy jedzenie można było przechowywać choćby na parapecie w reklamówkach, pudełkach, ale jak nadeszła wiosna i robiło się coraz bardziej ciepło niezbędne stały się oczywiście lodówki, które ludzie musieli z własnych zaoszczędzonych pieniędzy kupić. Zaoszczędzić trochę pieniędzy było trudno z tych marnych groszy otrzymywanych, jako zapłatę za pracę. Warunki mieszkaniowe były porównywalne do tych, jakie mają nielegalni imigranci, przesiedleńcy, jakie można czasem zobaczyć w reportażu telewizyjnym. Nigdy się nie spodziewałem, że sam będę przebywać w takich warunkach. Wytrzymałem tam przez dłuższy czas w nadziei, że jednak z czasem się poprawi, że zostanie wiele spraw uporządkowanych, zrealizowanych. Jakiż wtedy byłem naiwny, jeszcze bardziej o zgrozo niż przed przyjazdem tam. Nic się nie poprawiło. A nawet Work-Service jeszcze bardziej chciało przeciągać strunę. Work-service uważało się za "Pracodawcę", wobec którego trzeba było się upokarzać, bo oni dawali pracę! Ta agencja to zbieranina oszustów, bezczelnych, kłamliwych, pozbawionych skrupułów kombinatorów. Czy oni słyszą głos sumienia? WSZYSTKICH CZYTAJĄCYCH OSTRZEGAM PRZED WORK-SERVICE. Decyzja o pracy poprzez work-service oceniam, jako największy błąd w życiu! UWAGA!!! Oni zgłaszają swoje „oferty pracy oficjalnie w Urzędach Pracy w całej Polsce. Niech nikomu nie przyjdzie nawet na myśl, że to oznacza szansę pracy na w miarę uczciwych warunkach. Mało tego! „W-S zgłosiła do Urzędu Skarbowego kwotę, którą była mi winna za pracę, a której nie wypłaciła mi. Różnica pomiędzy kwotą otrzymaną a tą, która mi się po prostu uczciwie należała była dwukrotna. Urząd skarbowy chce zapłacenia podatku od de facto niezarobionych pieniędzy. Work-Service nie dała mi żadnego rozliczenia fiskalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dobrze wspominam prace przez WS. Pracowalam za ich posrednictwem na studiach dla pewnej firmy, ktora pozniej zaproponowala mi staly angaz juz bez posrednika. Wyplata byla na czas i naprawde nie moglam narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Work Serwis bezczelnie oszukało setki osób wysyłając je do pracy w Niemczech, a potem wyrzucając je z hotelu wieczorem do Polski. Obiecywano zapłatę na koniec okresu rozliczeniowego. Mi jak i prawie 200 innym osobą nie wypłacono zaległych pieniędzy. To był zaplanowany proceder, a nie przypadkowa wpadka tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×