Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ejbisi

Jak uratowac mase kajmakową?

Polecane posty

Gość ejbisi

Jak przeczytalam, mleko zageszczone trzeba gotowac 2,5-3 h zeby zgestnialo na mase kajmakowa. Ja gotowalam 2,5. Robie malą dziurke w puszcze a tu wypływa prawie zupełnie rzadkie mleko :( Teraz gotuję jeszcze raz otwarta puszke ale nie wiem czy to cos pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy warto teraz gotować takie mleko w puszce na kajmak ,bo w sklepach jest już masa kajmakowa w puszkach tzw;krówka:) Tej samej firmy co mleko :) A z tym mlekiem to niestety nie wiem jak ci pomóc ,gotuj jeszcze najwyżej :D albo wyjdzie albo nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie masz to mleko? słodzone czy nie? bo niesłodzone to mozesz gotowac i gotowac a i tak nie zgęstnieje! musi być słodzone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Mam słodzoną, gotuje ją juz z 40 minut (nie liczac tamtych 2,5 h) i ledwo zmienila kolor z bialej na zółtą :( a powinna byc taka w kolorze karmelu prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałaś cały czas podczas gotowania puszkę zakrytą wodą? i gotowałaś na małym ogniu?? hmmm nie wiem co może być jeszcze powodem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pozatym to po tych 2,5-3 h dobrze puszkę zostawić w spokoju aż ostygnie! nie otwierać od razu,wyjąć tylko z wody i zostawić na 2 godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Nie, nie byla cala zakryta wodą, kawalątek odstawal :P A trzeba ją odstawic chyba po to zeby nie wybuchla przy otwieraniu... chociaz moze wtedy to mleko też tężeje sama nie wiem. Ale odstawilam ją na 45 minut wiec to powinno wystarczyc. No nic, kiepska kucharka ze mnie :P Ostatnio nie udalo mi sie nawet ciasto gotowe z torebki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie każdy rodzi się ze zdolnościami kulinarnymi ;) ale nie przejmuj się! Znajdz faceta kucharza a z głodu nie zginiesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi
Już mam faceta i on nawet kanapki masłem nie umie posmarowac :/ Takze jestem skazana na wlasne zdolnosci kulinarne ;) A mleko chyba w koncu gestnieje, dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde,to rzeczywiście od dziś Twoją biblią powinna być książka kucharska :P Bo inaczej czeka Was oboje śmierć głodowa ;) Powodzenia życzę w .......................... kuchni ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×