Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość powiedzcie mi dziewczyny

Jaka datura lepsza-wieloletnia czy jednoroczna?

Polecane posty

Gość powiedzcie mi dziewczyny

Myślałam,że wszytskie są wieloletnie,ale na all są raczej tylko jedno-dwu-roczne.Przeczytałam w necie,że maja mniejsze kwiaty,ale pewnie za to szybciej rosną i kwtna.Nie wiem na którą sie zdecydować,zreszta nie wem tez gdzie można dostac wieloletnia,chyba że jeszcze sie pojawia na all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jakim sensie lepsza? :D Zależy co chcesz. Jesli nie masz chłodnego ale jasnego miejsca (piwnica lub weranda z oknem, jasny garaż itp) to lepiej nie \"pakuj się\" w wieloletnią - bo będziesz mieć problem, gdzie ją przechować przez kolejne zimy, kiedy będzie się robiła większa i większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi dziewczyny
Lepsza w sensie ładniejsza.No i czy jednoroczną da sie wysiać z jej własnych nasion,czy będę musiała co roku kupować?To jak rozumiem,jednoroczna nie urosnie za duża?I boję sie,że szybko będzie umierać i już latem zacznie brzydko wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo taka prawda...
jednoroczna bedzie miala do 1m wysokosci...a wieloletnia sporo takie pseudo drzewo..ale jest ladniejsze...jedno ma biale kwiaty a wielo ma zolte...nie wymaga nawet specjalnego dbania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi dziewczyny
Czytałam,że jednoroczna ma mniejsze kwiaty i skierowane do góry,a wieloletnia większe,zwisające.Czyli chyba ta druga jest ładniejsza,ale trudniej dostępna no i chyba miałabym problem z miejscem do zimowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi dziewczyny
Doczytałam,że ta o która mi chodzi to drzewiasta.Ale ona chyba strasznie wolno rosnie.Sama już nie wiem na którą sie zdecydować,ta mała to chyba będzie wyglądać jak zwykły kwiat doniczkowy.Może odezwie sie jakiś hodowca datur i mi poradzi co wybrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiveeee
ja mam kilka datur tych wieloletnich. Wcale nie rosną tak wolno i trzeba, a w ręcz nalezy o nią bardzo dbać wbrew pozorom. Nawożenie to priorytet, do tego opryskiwanie, bo łatwo łapie wszelkie syfy z powietrza. Podlewać trzeba codziennie!!! Po sezonie przycinam i wstawiam do piwnicy. Łatwo ją rozmnażać z sadzonki, pędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi dziewczyny
Ale skąd wziąć sadzonki lub pędy?W necie nie widziałam,a nie mam w poblizu żadnego miejsca gdzie mogłabym kupić.Chyba musze poprzestać na tych małych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiveeee
gotową sadzonkę można kupić na targach, bazarach tam gdzie kupuje się sadzonki innych kwiatów, czy warzyw np. na wiosnę. Pęd mozna uszczknąć z jakiejkolwiek datury ;) może sąsiadka Twoja ma albo jakiś znajomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi dziewczyny
No właśnie nie,w całym moim miasteczku ma tylko jedna osoba,niestety nie znam jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×