Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nadlkaa

Reklamacja na Allegro- pytanie

Polecane posty

Gość Nadlkaa

Reklamowałam towar na Allegro ,sprzedający zwrócił mi pieniążki. Jednak to ja pokrywałam koszty przesyłki w jedną jak i drugą stronę. Czy mam prawo wymagać od sprzedawcy ,aby zwrócił mi za chociaż jedną z wysyłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okrąglinek
Niestety nie ma takiej opcji.To Ty reklamowałaś towar więc to w Twoim interesie było,żeby odesłac towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to była reklamacja czy zwrot? Robi to dużą różnicę. Odesłałaś towar ze względu na wadę/usterkę, towar był niezgodny z opisem na aukcji? Wtedy jest to reklamacja i jeżeli sprzedawca ją uwzględnił i oddał pieniądze za towar, powinien zwrócić wszelkie koszta przesyłki, jakie poniosłaś. Jeżeli oddałaś towar bo Ci się nie spodobał, rozmyśliłaś się, nie spełnił oczekiwań - należy Ci się jedynie wartość towar, bez kosztów przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wypowiedzi Okrąglinek - jesteś w dużym błędzie, no chyba, że pomyliłeś pojęcia. To nie jest tak, że reklamacja jest w moim interesie. Jeżeli towar, który mi dostarczono jest wadliwy to sprzedawca ma problem, nie ja. To on się nie wywiązał z umowy (tzw. odpowiedzialność kontraktowa ujęta w KC). Co innego zwykły zwrot ale to inna bajka, opisana wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×