Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucyjka

TRZYDNIOWKA BEZ WYSOKIEJ TEMPERATURY???

Polecane posty

Czy dziecko moze przejsc \"trzydniowke\" bez wyraznej goraczki? Moja lekarka stwierdzila trzydniowke u corki (15 mc) na podstawie wysypki. Corka miala lekki stan podgoraczkowy w zeszly poniedzialek/wtorek, ok. 37 mierzone na czole. A w piatek dostala wysypki na karku, plecach, buzi i brzuchu. W sobote juz byla cala wysypana mocno. Lek. na pogotowiu twierdzil, ze to poczatek ospy. Ale nie. Wysypka raczej przypominala rozyczke, rozowe plamki, zelwajace sie tam gdzie ich bylo duzo. Po 2 dniach wysypka zaczela blednac. Dzisiaj lek. rodzinny wykluczyl rozyczke i twierdzi, ze to trzydniowka. Czy tak moze byc? Bez goraczki? Z wysypka od stop do glow, doslownie??? Kiedy dziecko przestaje zarazac przy trzydniowce? Kiedy moze wrocic do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 miesiecy i chodzi do przedszkola?? Według mnie to nie była trzydniówka, ona sie charakteryzuje wysoką gorączką, a temp 37 to ledwo stan podgorączkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bree, przepraszam, chodzilo mi o zlobek. U mnie jest zlobek polaczony z przedszkolem - dzieci od 8mc do 5 lat. No wlasnie, ledwo 37. Moze to jednak byla rozyczka? Moja corka jeszcze nie byla szczepiona MMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka miała trzydniówkę. Najpierw 3 dni wysokiej temp. prawie 40 st. dopiero potem - jak gorączka spadła wystąpiła wysypka. Wysypka pojawiła się najpierw na brzuchu i nie była mocna, trwała ok 3 dni. Lekarz mówił, że jak wysypka zejdzie to można wyjś na dwór, więc to chyba koniec zarażania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×