Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość herbatka minutka

kredyt mieszkaniowy

Polecane posty

Gość herbatka minutka

będzięmy się starać o kredyt mieszkaniowy , jakie muszą byc minimalne zarobki żeby taki kredyt otrzymać , bardzo proszę podzielcie się swoim doświadczeniem w załatwianiu itd kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna Pochwa
tutaj same dzieciaki siedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzieś tam wyczytałam
że przy zarobkach 2000 netto możesz liczyć na 100 000. Plus do tego 20% wkładu własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaj szybko dochod netto (po podatku) jaki masz w rodzinie i ile osob ( ty maz dzieci)napisze jaka kwote mozesz dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
Dwie osoby w rodzinie 3400 zł miesięcznie na rekę! napisz proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
fantazja 86 możesz mi napisać ilę możemy dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu mowie , ze w obecnej sytuacji banki zaostrzyly kryteria przyznawania kredytow i zanizyly zdolności kredytowe. Jeszcze na wakacjach przy tym dochodzie mogłabyś się ubiegać spokojnie o jakieś 300 tyś zł, na tą chwilę jest to ok 200-210 tyś zł ( w PLN) w CHF ok 160tyś zł . Uznałam , że nie masz żadnych obciążen (raty/inne kredyty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
fantazjo nie mam żadnych kredytów a mniej więcej 200 tyś będzie mi potrzebne! Dziękuję bardzo! Znasz może jakieś banki w których za bardzo nie zdzierają? i co z wpłatą własną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są jeszcze banki , które kredytują w 100% czyli bez wkładu własnego. Ciężko powiedzieć, które banki "nie zdzierają" i który jest najlepszy. wszystko zależy od tego jaką macie formę zatrudnienia ( nie każdy bank np uznaje działalność gospodarczą) jaką nieruchomość chcesz kredytować. Tak się skłąda , że pracuję w doradztwie finansowym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak ktos tam wyzej pisal, musisz miec ok. 20% wkladu wlasnego. Ja mam kredyt w mBanku na prawie 900 tysiecy :o i jestem zadowolona, o ile majac taki kredyt na glowie mozna byc zadowolonym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
oboje jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, ja mam umowę na czas nieokreślony, mój narzeczony na trzy lata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
Ale słyszę głosy,że ceny mieszkań mają spaść więc może warto chwile poczekać! z tą wpłatą własną to może być cięzko jeśli to będzie 20% to będę potrzebować ok 40 tyś na dzień dzisiejszy mam tylko 5tys.. oj ciężko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
no i chyba istotne jest że chcę kupić mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość short pen
dziubus ale zaszalalas z tym kredytem, mozna wiedziec na co tyle pieniedzy potrzebowalas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza wojtasewska
fantazja a mój kolega wziął kredyt nie przyznając się do tego że ma dzieci i sie udało bo nie ma teraz w dowodzie zapisane czy są i mi to samo radzi nasz dochód netto na 4 osoby to 4 tys ale gdybyśmy nie przyznali sie że mamy dzieci ? kolega tak zrobił, jest zadowolony i dumny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potaniec maja glownie mieszkania w starym budownictwie, te w stanie deweloperskim moga spasc, ale odrobinke. Zalezy jeszcze w jakiej miejscowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej wpłaty własne- wkłądu, jak piszę jest jeszcze kilka bamnkuw , kjtore tego nie wymagają, ale brakujący wkłąd trzeba dodatkowo ubezpieczyc. co do nieprzyznawania sie do dzieci- no nie wiem czy to jest dobry pomysł, niektóre banki naprawdę weryfikują dane które podajesz i mozesz miec problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke sie nie zgodze co do tego ze to mieszkania z rynku wtornego stanieja. ze wzgledu na ciężką sytuację rynkową to właśnie developerzy obniżają ceny, i kuszą gratisami. Ktoś kto posiada już mieszkanie na rynku wtórnym i nie może go sprzedać zawsze może je wynająć i ma z tego dochów. Developer tak nie zrobi dlatego lepiej mu sprzedać za niższa cenę niż trzymać "zamrożone" pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andulcia
u mnie w mieście deweloperzy wykańczają i wynajmują nowe mieszkania . osoba wynajmująca mieszkanie ma potem prawo pierwokupu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza wojtasewska
a ja mam mieszkanie tylko chciałam większe kupić obecnie mieszkam 38 m2 mogłabym wziąć kredyt kupić większe a to sprzedać lub wynająć,obserwuję rynek wtórny mieszkań i jest coraz więcej okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... kredyt z dopłatami skarbu państwa Kto może ubiegać się o Kredyt Preferencyjny? 1. małżeństwo 2. osoba samotnie wychowująca przynajmniej jedno: * małoletnie dziecko, * dziecko, bez względu na jego wiek, na które pobierany jest zasiłek pielęgnacyjny, * dziecko uczące się, do ukończenia przez nie 25 roku życia. Kiedy Kredyt Preferencyjny nie może zostać zastosowany? 1. gdy ubiegający się o kredyt jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, 2. gdy wnioskodawcy przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, 3. gdy osobie ubiegającej się o kredyt przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, 4. gdy wnioskodawca jest najemcą lokalu mieszkalnego, 5. jeśli cena 1 m kw mieszkania (domu) przekracza określoną w ustawie cenę. Maksymalna cena wyliczana jest wg tzw. \"wskaźnika przeliczeniowego\", wartość wskaźnika dla woj. Mazowieckiego określona poniżej : Wskaźniki przeliczeniowe kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych obowiązujące w III kwartale 2008 roku: * dla miasta Warszawy: 6.632,60 (maks. cena za 1 m2) * dla pozostałych gmin w województwie mazowieckim: 3.611,40 (maks. cena za 1 m2) Przeznaczenie Kredytu Preferencyjnego: * zakup będącego w budowie lub istniejącego domu lub mieszkania, * zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, * pokrycie kosztów budowy mieszkania lub domu jednorodzinnego, budowanego przez spółdzielnię mieszkaniową, * wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej, * budowa domu jednorodzinnego, * nadbudowa, przebudowa lub rozbudowa budynku mieszkalnego, * adaptacja budynku lub lokalu o innym przeznaczeniu na cele mieszkalne, w celu uzyskania lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość. Ustawowe warunki stosowania dopłat Ustawa z dnia 8 września 2006 roku o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz. U. z dnia 11.10.2006 r., Nr 183, poz.1354) 1. Powierzchnia użytkowa nabywanej nieruchomości - przy zastosowaniu Kredytu Preferencyjnego - nie może przekroczyć: * 75 m2 w przypadku mieszkania * 140 m2 w przypadku domu, przy czym dopłata do odsetek będzie obejmowała: * 50 m2 w przypadku mieszkania, * 70 m2 w przypadku domu, 2. Dopłaty do kredytu udzielane są przez 8 lat. * *dopłaty do odsetek stanowią równowartość 50% kwoty odsetek naliczonych według stopy procentowej równej przeciętnej stopie WIBOR 3M powiększonej o 2%. Warunki kredytu 1. Waluta - wyłącznie złotówki. 2. Kredyt do 100 % wartości nieruchomości. 3. Kwota kredytu może zostać powiększona o jednorazowe i płatne z góry opłaty i prowizje związane z jego udzieleniem stanowią kwotę do 2% kwoty kredytu. 4. Oprocentowanie kredytu w okresie pierwszych 8 lat : od 3,73% w PLN Przykłady zastosowania Kredytu Preferencyjnego Przykład 1: * kredyt na zakup mieszkania: 120 000zł * okres kredytowania: 10 lat * powierzchnia mieszkalna: 50m2 * marża banku: 1,45% * spłata: raty równe Oprocentowanie, wg którego Klient płaci odsetki przez 8 lat wynosi ok. 3,73%* Przykład 2: * kredyt na zakup mieszkania: 180 000zł * okres kredytowania: 15 lat * powierzchnia mieszkalna: 75m2 * marża banku: 1,75% * spłata: raty równe Oprocentowanie, wg którego Klient płaci odsetki przez 8 lat wynosi 5,45%* Przykład 3: * kredyt na zakup domu: 360 000zł * okres kredytowania: 30 lat * powierzchnia mieszkalna: 140m2 * marża banku: 1,45% * spłata: raty równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×