Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coś za coś......

Jakimi zdrowszymi przyprawami można zastąpić vegetę?

Polecane posty

Właśnie nie mogę sobie przypomnieć co to dokładnie było.Na pewno nic w stylu "vegety"Raczej mieszanka ziołowa niż pojedyńcze zioło.Pamiętam tylko,że mocno mnie to zbulwersowało.Od tamtego czasu wnikliwiej czytam skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
tak, wszystkie przyprawy typu 'przyprawa do gyrosa' itd. maja glutamian sodu. niby wygladaja, jak mieszanka ziolowa, a tu patrzysz na sklad i jest skurczybyk 😠 co gorzej, nawet przyprawe curry bez glutamianu trudno znajsc :o tylko pojedyncze ziola lub ziola do... mozna kupowac, ale nigdy przyprawa do...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannika
vegeta zawiera glutaminian sodu, który nie robi niczego oprócz tego, ze wzmacnia smak. i jest niezdrowy :P a oprócz tego mieszankę suszonych warzyw. działanie wzmacniania smaku ma połączenie cukru i soli - prosta zasada, wszystko, co solimy, należy też ciut posłodzić (sosy, ciasto do tarty, do pizzy, warzywa duszone, gotowane na parze, surówki) a smak będzie mocniejszy, bardziej wyrazisty. zamiast vegety solę i słodzę i dodaję przyprawy, suszone warzywa, zioła, w różnych kombinacjach. zawsze jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
ja nigdy nie slodze, bo cukier jest juz np. w warzywach. cukier nie jest zdrowszy od glutamianu sodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest fajnie prowadzony i dobrze zaopatrzony sklep online na http://nmr.com.pl. Mają przyprawy od A do Z, trudno znaleźć coś czego by nie mieli na stanie. Z tych co ja sprawdzałem to na pewno przyprawa do gęsiny jest okej i też do drobiu i dziczyzny. Idealnie skomponowane, wydobywają smak zamiast go przesłaniać tak jak te nafaszerowane chemią przyprawy z marketów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×