Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość awratka24

sposob na biale slady po soli na skorzanych butach

Polecane posty

Gość awratka24

znacie jakis sposob aby sie ich pozbyc i zeby wiecej sie nie pojawialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scse
zachecam do samodzielnego myslenia!!!!!!!!!!!!! no jak mozna pytac o cos takiego??? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o zgrozo...
scse zachecam do samodzielnego myslenia!!!!!!!!!!!!! no jak mozna pytac o cos takiego??? ja rowniez zalecam wiecej myslenia zanim cos napiszesz!przy czym jeden wykrzyknik wystarczy,nikt nie jest tu ulomny i nie chodzi w takich brudnych butach,moze ty,ale nie trzeba byc geniuszem zeby przetrzec szmata i wypastowac bo nie zyjemy w srdniowieczu:O i kazdy tak czysci swoje obuwie,chodzi o to czy sa jakies sposoby aby owe plamy sie nie pojawialy pomino czyszczenia i pastowania,dlatego idiotko jak nie masz nic ciekawego do powiedznia to nie nie udzielaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala lady
JA polecam sposób który mi tutaj dziewczyny podsunęly - przetrzyj buty szmatką nasączoną w proporcjach pól na pól wodą z octem. Mi pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby ich się pozbyć...... to trzeba tą sól rozpuścić a nie usunąć lub \"zamaskować\" tak jak najczęściej się to robi ......... ciepła woda + niewielki dodatek detergentu i spłukać czystą wodą a następnie zapastować, skoro są skórzane :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też kiedyś miałam taki sam problem i założyłam podobny topik i rzeczywiście potwierdzam, że metoda z wodą z octem skutecznie eliminuje białe ślady na butach pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam woda z octem,regularne pastowanie i ja oprocz tego bardzo czesto po pastowaniu nasmarowuje buty kremem,np.nivea albo active,te najtansze i najtlustsze,tak rozcieram szmatka i naprawde to pomaga,mialam buty ktore mialy te plamy i myslalam ze nie zejda ale od tych \"zabiegow\" zeszly i nie pojawily sie ponownie.w sklepie obuwniczym sprzedawca powiedzial ze teraz to buty z najlepszej skory moga ucierpiec przez sol bo oprocz soli sypany jest jakis skladnik ktory doslownie dziala żrąco na skóre.teraz kupilam lakierowane butki i sie zastanawiam czy na takich slady soli sie moga pojawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile głów tyle sposobów , jednak nie negujac żadnego z nich nadal podtrzymuję swa tezę , albowiem na moich butach < skóra!!> dpóty po raz kolejny nie stykną się z zasoloną mazią zasada gorącej wody spisuje się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że sposób „octowy” może być dość ryzykowny dla obuwia marki Lidl czy Biedronki, bo chyba nie wszyscy chodzimy w obuwiu np. Gino Rossi, Ryłko :). Uważam ze sposób, ciepła woda + np. proszek do prania jest mniej agresywny (niż kwasowy) dla samego obuwia, chodź by z powodu, że skórę barwi się w tem. powyżej 100 stopni ...... o ile się nie mylę .... hmm .....chyba nie długo wiosna, a wiec nie będzie problemu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gino Rossi
* w temacie mowa o butach skorzanych, wiec nie ma co pisac, zeby uwazac z butami typu biedronka (sic), bo one raczej kolo skory nie lezaly. *WODA + OCET 1:1 to jedyny sposob na stale usuwajacy sol z obuwia wdg naprawde wielu osob *goraca woda, dziala tylko na chwile, dopoki buty znow nie zawilgotnieja, bo wystarczy kropla wilgoci i sol znow wylazi na wierzch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troter
Drogie Panie, Dziękuję i potwierdzam spósób ciepła woda i ocet 1:1. Usunąłem z butów bez większego problemu coś gorszego niż biały nalot z soli i chemikaliów. Zmieniona struktura skóry (efekt skórki cytrusa) z białym osadem, zniknął po dokładnym umyciu butów powyższą mieszanką. Rewelacja. Raz jeszcze bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Womm
To ja mam pytanie a propos ocet i woda. Czy nic się nie dzieje z kolorem obuwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzatka
hmm a jak usunąć plamy z soli z butów zamszowych? też wodą? bo chyba nie detergentem... zostaną wtedy ślady po nim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mi grozi
ja wycieram po powrocie z podworka chusteczkami nawilzonymi dla niemowlat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMOCY!!!
Ja mam duży problem, ponieważ kupując niedawno granatowe satynowe szpilki wzięłam ostatnią parę 37. Niestety, okazało się, że na lewym bucie na kokardce jest trochę kleju do butów (taki trochę ciągnący się, ciemnawy). Proszę pomóżcie, co mam zrobić, żeby plama zeszłą, a kolor nie odbarwił. Szukałam już wszędzie, ale nigdzie nie mogę znaleźć porady... Bardzo proszę o odpowiedź, bo ślub, na który je kupiłam już za 2 tygodnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuję octem ;)
dziś umyłam i wypastowałam swoje skórzane oficerki, wyglancowałam je aż się świeciły, dumna odstawiłam je i cieszyłam się, że jutro pójdę w czystych, czarnych i błyszczących butach do pracy. Około godziny później zauważyłam, że sól znowu się pojawiła w charakterystycznym miejscu, obrysowała przody butów tak - jak głęboko chodziłam po mokrym śniegowym błocie. Po prostu zmora! Mam nadzieję, że sposób z octem pomoże, bo ciepła woda, a nawet mydło nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilithka
Haaa! Miałam ten sam problem i nawet woda z octem nie sprawiała, że ślady nie wracały!!! Odkryłam natomiast, że jak dobrze wyczyści się buty (ciepłą wodą z octem, etc.), wytrze do sucha (i tak kilka razy) i przetrze się plastrem cytryny (i znów do sucha) a potem nasmaruje kremem Bepanthen (lub czymś podobnym ochronnym tłustym do niemowlęcej pupy) i po grzeźnięciu w śniegu nie pojawił się prawie żaden ślad. Wytarłam je delikatnie i ok:) Wczesniej smarowałam neutrogeną ochronną, samą pastą do obuwia - nic nie dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaRzEnA :)
metoda dotycząca gorącej wody w połączeniu z taką samą ilością octu jest genialna to naprawde działa po wysuszeniu butów posmarowałam skórką z cytryny przeczyściłam pastą do butów i jest super - extra:) śmiało możecie testować tą metodę na swoich butach PS radzę założyc jakies gumowe rękawiczki bo jednak ocet niezadobrze wpływa na skórę dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniolek100000000
hej:) od jakiegoś czasu starałam się pozbyć soli z moich skórzanych butków. próbowalam i ciepłej wody z octem (nawet po kilka razy) nastepnie je porzadnie wypastowalam. niby nie było widać śladów jednak jak wyszlam na dwor znów się pojawiły (było mokro i padał deszcze), gdzies wyczytałam że najlepiej przetrzec je mlekiem nastepnie nasmarować kremem a na samym koncu pasta do butów i spryskac spreyem do butów dzieki któremu buty nie przesiakna woda. tak tez zrobilam i dziala nareszcie:) wyczytalam na forach ze dobrze jest je zamoczyc w cieplej wodzie (wewnatrz takze) z płynem i dobrze umyc a nastepnie (po wyschnieciu) zapastować ale nie próbowalam tego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avesti_pl
Witam. Niedługo na youtube opublikujemy filmiki pokazujące krok po kroku jak pozbyć się takich problemów. Nie ukrywam w ostatnim czasie otworzyliśmy sklep internetowy również z tego typu chemią www.avesti.pl . Na szczęście takie preparaty nie są drogie i na dość długo wystarczają. W sklepie mamy niższe ceny jak na Alledrogo i na pewno nie dokładamy kosztów na wysyłkach. Jak już zrealizujemy się jako reżyserzy :) to podlinkujemy tu nasze wypociny. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freelicence
Zwolennikom i ekspertom tych metod chciałbym zadać z ciekawości kilka pytań dotyczących np. właściwości czyszczących octu. Jaki jest zalecany ocet o stężeniu 6 czy 10 procentowym? Spirytusowy czy winny? Który lepiej działa na plamy, a który usuwa osad kamienny? Jaki kupić drzewny, balsamiczny, ryżowy, a może jabłkowy? Jak ocet sprawdza się jako odkamieniacz do płytek ceramicznych. Czy po jego długotrwałym działaniu na fugi zaczną one kruszeć, powoli odpadać lub zmieniać odcień na jaśniejszy? Czy oprócz właściwości czyszczących ocet posiada właściwości wybielające? Czy w długotrwałym zetknięciu z tkaninami osłabi ich włókna a może spowoduje przebarwienia? Ocet jest substancją spożywczą, nieszkodliwą w bardzo małych ilościach dla zdrowia. Czy w przypadku długotrwałego kontaktu ze skórą i jego przenikaniu do organizmu działa on negatywnie na nasz układ kostny? Czy zwykłe lateksowe lub winylowe rękawiczki ochronią nas, czy przeniknie swobodnie przez nie jak niektóre kwasy? Polecam przeczytać : http://jak-wyczyscic.pl/2013/03/internetowe-poradniki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna k
temat pomocy wiele klejów mpróbowałam usunąć oliwką dziecięcą - zamoczyć szpatułkę do czyszczenia uszu -delikatnie nanieść oliwkę na miejce z klejem - -odczekać kilknaście minut (klej powinien zmięknąć) -nadmiar usunąć czystą szpatuką - na miejsce tłuste posypać talk kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a co z butami ze skóry-lico? ona jest bardzo delikatna, miękka i ma chropowatą powierzchnię (nie pastuje się jej pastami tylko np pryska specjalnym detergentem w sprayu), nie ukrywam, ze przed zakupem nie zastanowiłam się na tym, że czyszczenie może być problematyczne ale nie chciałabym ich zniszczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×