Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kto pyta nie bładzi

Mam pomysł na swój biznes-podpowiedzcie czy okey!

Polecane posty

Gość kto pyta nie bładzi

Mam juz dosyc swego bezrobocia. Od d łuższego czasu nie mogę znależć godnej pracy. Nikt nie odpowiada na moje CV.Mam 42 lata, to w naszym kraju starczy wiek.Nie chcem wiele, bo mam tylko technik-ekonomista, ale chciałabym się jeszcze wykazać i mieć satysfakcję z pracy, ale już w moim wieku to mogę tylko strać się o pracę na kasie w Supermarkecie. Ale ja nie otym. Zakupiłam maszyne do szycia na Allegro (PFFAF) używaną , ale w bardzo dobrym stanie,chce szyć torby (takie jak oferuja nam w marketach niby eko) na zakupy. Mają być kolorowe, mocne podbite fizeliną, do prania w pralce, czyli trwałe i ładne do noszeni. Widzę te w marketach takie brzydkie,że czasami wstyd z nimi chodzić, szczególni jak wracają kobiety z pracy, ubrane elegancko w kostium a tu taka paskudna torba eko ze szmaty. Czy myślicie ,że to dobry pomysł.Chciałabym je sprzedawać pzrez internet. Może tak zarobię chociaż na jakieś rachunki i będę miała satysfakcje, ze coś robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze masz bardzo dobry pomysl :) i co najwazniejsze, nawet gdyby z jakiegos wzgledu sie nie powiodl, nie poniesiesz duzych strat finansowych (chyba, ze zakupisz bele materialow) mysle, ze oprocz sprzedazy na allegro, moglabyc przygotowac jakies proste wzory toreb, wydrukowac ulotki i rozniesc po sklepach, moze ktos zleci ci szycie tanich mocnych toreb z logo sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zdecydowanie za każdą próbą "pójścia na swoje ". Pomysł dobry . Ktoś niedawno na kafe miał koncepcję szycia ozdobnych poduszek i patchworków . Może z czasem poszerzysz asortyment . W internecie widzę sporo sklepów z niebanalnymi drobiazgami, ale aż tak znów dużo ich nie ma. To chyba jest nisza .Jestem troszkę od Ciebie starsza i jakiś czas temu, w desperacji wielkiej też szukałam źródła dochodów. Wymyśliłam unikatowe lampy z abażurami ręcznie dzierganymi na szydełku . Takie w stylu retro koroneczki. Gdybym nie wpadła na aktualną koncepcję, to też bym się zajęła takim czymś. Zdecydowanie lepiej wziąć sprawę w swoje ręce , niż siedzieć w kasie :O Spróbuj - kasa to zawsze może być plan B. A internet to potężna siła... Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
Dizkuję za wsparcie, też tak myślałam, że trzeba próbować . O fektach powiadomie Was jak tylko będe miała uszyty pierwsze wzory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodaje roznie
oj pomysl bardzo mi sie podoba...jednak mie widze swietlanej przyszlosci -ile takich toebmoze potrzebowac przecietny obywatel? -cena tez nie moze byc zbyt wysoka-ilu ludzizdecyduje sie kupic orbe na zakupy za wiecej niz 10zl? -ja z checia kupila-bym od ciebie taka torbe-lubie takie rzeczy-ale nie oszukujmy sie torba ze stonki jest no gigantyczna pomiesci duuuuuuzo zakupow i jest wytrzymala i juz chyba wryla sie w krajooobraz polski poperzegladaj sklepy internetowe oferujaca torby,sklepy gdzie torby wystawiaja osoby, ktore je robia i sa np w pojedynczych egzempl moze pomysl nad torbami, ktore zainteresuja mlodch obecnie modne sa torby bombki-latwe do wykonania-potrzeba tylko pomyslu na wzor, material i wykonanie i konkurencyjna cene moze co prawda powielisz schemat ale sadze, ze beda wieksze szanse na zysk potem portal alllledrogo,wystawiasz i obserwuj co sie dzieje serio torby recznie robione sa b popularne i czesto ich cena jest wysoka-ale ludzie sie decyduja bo sa niepowtarzalne a moze tak bezie z twoimi torbami na zakupy... powodzenia i gratuluje sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym sprobowala
koszty nie takie duze ... a jak sie spodoba ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
ten pomysł zrodził mi się kiedy będąc za granicą kupiłam w markecie 2 ekotorby z czarnej tkaniny.Rozmiar średni.Duża trorba jest dobra jak robisz zakupy samochodem lub blisko domu.Większe zakupy lepiej rozlożyć na 2 mniejsze. ale ja nie otym. Więc te torby po jakimś czasie wyprałam i zrobiły się flakowate i brzydkie,były czymś wcześniej impregnowane i w praniu impregnat ,,znikł". Oczywiście, że majątku nie zrobię, ale zawsze parę zloty wpadnie.Takie torby (lub coś innego) można szyć oglądają TV. Tkaniny chcę kupować w second handzie, nie tylko ,że tanie ale obok mam sklep, gdzie są nowe nieużywane kupony lub zasłony,których materiał jest mocny,dobry gatunkowo i w piękne wzory i to wszystko za małe pieniądze. Torby mają być w różnych kolorach,z podwójną warstwa z ocieplaczem cinekim lub fizeliną,wykończone kolorową lamówką, z kieszonka np. na portfel lub komórkę. itp. Na dnie usztywniona wkładka i najważniejsze żeby torba była estetyczna i trwała, ładnie wyglądająca po praniu. Myślę, że to kwestia pomysłu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi
nie przejżałam wszystkich, ale żadna nie pasuje do tego co mam w głowie...wszelkie ortaliony i sztuczne rączki odpadają, eko torba to taka,która wyrzucona do smieci rozłoży sie nieszkodząc dla środowiska, a więć z naturalnych tkanin....ale co tu gadać jak uszyję to wrzucę zdjęcia na forum to wtedy mozemy podyskutować, wszelkie sugestie są bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodaje roznie
p.s. to pomysl tez o stronce internetowej jak ruszysz na dobre:)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze ze masz problem
Pewnie, ze sproboj. Ja tez z checia zajelabym sie tworzeniem przeroznych ozdob np. swiatecznych. Potrafie robic bardzo ladne rzeczy. Potrafie piec fantastyczne, roznorodne ciasteczka na rozne okazjie (tematycznie) Nie potrafie jednak zorganizowac tego i rozprowadzic. Jestem jednak pewna, ze gdyby ktos sprobowal na pewno chcialby jeszcze. Niestety z przebojowoscia u mnie krucho... Daj znac za jakis czas jak ci idzie. Moze zarazisz kilka pan takim chalpnictwem i zmienisz zycie bezrobotnych kobiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witki
Pomysl bardzo mi sie podoba. Te eko torby oferowane w sklepach sa okropne ! Daj znac kiedy pojawia sie pierwsze wzory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
widzę,że temat fajnie się rozwija w dobrym kierunku. Oczywiście,że dam znać, muszę też poogarniać trochę swoich spraw no i przede wszystkim ułożyć jakis plan. Czas coś zrobić na własny rachunek, bo na pomoc państwa nie mamy co liczyć, a jeszcze codziennie się budzę i słyszę straszenie kryzysem. Muszę poszukać jeszcze porad jak to wygląda z zakładaniem strony internetowej, kiedy trzeba zakładac działalność gopodarczą itp. Jak ktoś tu wejdzie, a będzie posiadał jakies informacje to proszę o wpis.POZDRAWIAM KOBIETY BEZ PRACY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
,,widzę ze masz problem" rozumiem cię, u mnie też jest z tą przbojowościa róznie..łatwiej jest gdy ktos cię wesprze.. Mogęci tylko podpowiedzieć, że na poczatek to co umiesz dobrze robić np. te wypieki, rób im zdjecia i stworz taki swój mały albumik produktów. Z opisem jakie składni , sugerowana cena z akg itp.Mozesz to zrobić tanim kosztem,wywołaj ładne zdjecia,włóż w koszulki i podpisz, nr tel. adres mail itp... Przy każdej okazji spotkan ze znajomymi możesz zostawić taki swój mini,,folderek", zawsze to większa szansa na zdobycie klienta. To taki początek,duże bisnesy zaczynały przeważnie od piwnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze ze masz problem
Dzieki Aniu. Byc moze cos z tego bedzie jezeli wiecej nas wezmie sie za swoje zdolnosci... Mam nadzieje, ze nam sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomysł ogólnie dobry, ale może faktycznie spróbować coś dla młodzieży? Mam takie wrażenie, że takie szmaciano-emo-workowate torby są "na chodzie" :) Z koleżanką czas temu jakiś próbowałyśmy kiedyś torby "branżowe", gothic/metal i zeszły na pniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania bania
pomysły mogą być różne, wiadomo,że kokosów nie zrobisz ,ale co najwyżej parę złotych na coś. Najważniejsze mieć pomysł, internet kopalnia wiedzy i podpowiedzi. Zrobić trzeba kilka wzorów i szyć na zamówienie. Kontakt z klientem pzrez internet jest dzis błyskawiczny. Sama często nawet w TV słysze, że jest sporo kobiet i dziewczyn, które szukają orginalnych, pojedynczych rzeczy za małe pieniądze. Ja też jestem taką osobą, która lub mieć rzeczy orginalne. Wczoraj poprułam aksamitną spódnicę, która miałą piękne haftowane kwiaty. Była zaciasna i wygladałąm jak krakowianka, ale kwiaty na czarnym aksamicie są bardzo efektowne. Planuje wykorzystać je przy szyciu toreb na zakupy lub inne rzeczy w stylu np. folk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitka1976
uważam że pomysł jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitka1976
ja też zajmuję sie rekodziełem ...na wiosnę otwieram sklep ...lokal już mam tylko mały remoncik ...i działam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio zaproponowałam znajomej coś podobnego: szycie ubranek dla psów. Na allegro około 50 zł.każde kosztuje. Wchodzisz w układ z jakimś zaprzyjaźnionym lumpeksem: odkładają Ci niezdatne do sprzedaży ciuszki: kurtki z usterkami, pokrowce polarowe na sofę itp. Dla nich korzyść, bo kto to kupi, dla Ciebie tym bardziej, bo to surowiec, nieraz wartościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam ,że bardzo dobry pomysł. Ja preferuję torby, które są szersze w poziomie niż w pionie, wygodniej jest nosić produkty - to ważne dla osób o niższym wzroście. I dobrze by było żeby miały sztywniejsze dno, nie będą się ... zwieszały. To tak w ramach dobrej rady. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uszytki Facebook
Zapraszam do polubienia strony na Facebooku z eko-torbami. WWW.facebook.com/uszytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że chałupnicze wyroby to nie jest coś, co Cię utrzyma. Polecam otworzyć prawdziwy biznes, szwalnię, można na to dostać dotację. Potem kupić na prawdę porządny sprzęt i akcesoria szwalnicze takie jak tu: www.bosmann.com.pl - bardzo dobry sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajny pomysł. Jeśli będziesz poszukiwać dobrej jakości akcesoriów i dodatków kaletniczych, mogę polecić Ci firmę www.dkal.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyśl nad szyciem ubrań. Biznes zawsze może się mocno rozrosnąć, jeśli zacznie wypalać. Pamiętaj, aby w takim wypadku zadbać o odpowiednią dzianinę z której będziesz szyć ciuchy - polecam Ci, www.luxpol-bis.pl który w swojej ofercie posiada miedzy innymi dzianine welurowa, odziezowa czy dresowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, probuj! Ale najpierw inwestuj niewiele i zobacz czy sa wogole chetni. W miare jak bedziesz miala coraz wiecej klientow i okaze sie, ez jest popyt mozesz zwiekszac naklady. Chodzi o to bys nie byla stratna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
Witam wszystkich co myslicie o torbach eko recznie malowanych? aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź też czy pewnych znaków towarowych czy wzorów nie musisz wobec tego opatentować, warto się tym zainteresować. Moim zdaniem bardzo dobrze w tej materii działa ta kancelaria http://bipat.com.pl/oferta/ mają bardzo dobre podejście, szybko i sprawnie załatwiają sprawy. Ja nie miałam żadnych problemów i uwilęli się sprawnie załatwieniem mojej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×