Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdesperowanaaaa

Jak załatwić sobie cesarkę?

Polecane posty

Gość pppatka
Widocznie Twoja się od tego rozciągnęła. Może pora zmienić profesję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Moje kumpele mialy cesarke i bardzo sobie chwalą.Ja obecie tez jestem w ciaży i oczywiście załatwiam cesarke.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to tak jak jaa
też sobie załatwiam cc, oczywiście nie mam wskazań. Ale wolę pocierpieć po i mieć blizna na brzuchu która zniknie za parę miesięcy niż rozwaloną cipkę. Oprócz tego że będę matką będę również kobietą, żoną i mam zamiar cieszyć się z sexu. Ostatnio zrobiłam rozeznanie koleżanek i znajomych, która jak rodziła i wiecie co te co rodzą naturalnie mają problemy w małżeństwie, oczywiście one twierdzą że jest ok, natomiast ich mężowie już inaczej! I oczywiście te naturalne matki polki wyglądają potwornie są zaniedbane, grube bo uważają że taka jest natura i jeśli są już matkami i nacierpiały sie te 20,40 godzin to już nie muszą o siebie dbać. Natomiast te po cc wyglądają i czują sie o niebo lepiej i ich związki też są lepsze. To takie moja własna analiza. Jak chodzę do stomatologa to też biore znieczulenie, a wy nie??? Do tych zwolenniczek "natury" jak będziecie miały atak wyrostka robaczkowego to niech was tną na ywca!! albo inaczej niech wam go wyrwą przez dupę tak będzie bardziej naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość he he he
to tak jak ja - współczuję znajomych... No cóż, obracamy się wśród ludzi podobnych do nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ja po cesarce wyszłam do domu na trzecią dobę... Pielęgniarki guzik obchodziło, jak się czuję, że ledwo mogę się zwlec z łóżka, że kręci mi się w głowie. Urodziłam dziecko rano, a wieczorem kazano mi już wstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja i tak jestem za cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka se
ja uwielbiam takie topiki. Jak można narzucać komuś swoje zdanie. Jedni wolą cc a inni sn. A najlepsze są przeciwniczki cc bo uważają to za nie naturalne. A same rodziły normalnie ale ze znieczuleniem. I uważają ze są lepsze hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Mnie tez to śmieszy,dlatego podniosłam temat.każdy ma wybór.ja wole cesarke-dlaczego?bo noikt mi nie zagwarantuje w naszym wspaniałym kraju że mi lub dziecku krzywdy nie zrobią.Lekarz sam mi powiedział,dla nich lepsza cesarka,maja wszystko pod kontrolą.poród sn to zawsze wielka niewiadoma.nie mówie juz o przypadkach,gdzie z gory wiadomo-jest wskazanie lekarza do cesarki a i tak zmuszaja kobiete do naturalnego.to chore,ale cóż żyjemy w chorym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppatka
\"Urodzilam dziecko, peklo mi krocze.Zeszyli mnie w miare dobrze ale mam szeroka,rozciagnieta pochwe.Lekarka zasugerowala plastyke.Czy ktoras sobie zrobila?Warto?\" czyli topic pt. \"Plastyka krocza\" (po porodzie naturalnym oczywiście). Swoja drogą śmieszy mnie stwierdzenie niektórych lekarzy, że \"gdyby kobieta miała rodzić przez cc, to miałaby zameczek na brzuchu\". Tylko, że gdyby miała rodzić SN, to miałaby zameczek gdzieś indziej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka se
moja mama urodziła troje dzieci naturalnie i teraz popiera mój wybór cc. wiec raczej coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze baaaardzo
ja mam wokoł same dziwne trafem przypadki porodów naturalnych gdzie COS sie działo. albo dziewczyna prawie sie przekrecila bo zaczal sie krwotok, albo dziecko staneło "w pol drogi" i urodzilo sie podduszone, albo pękły, albo zrobily sie w srodku bolesne zrosty i ani budowa, ani odczucia nie sa takie jak przed porodem - ból, albo zrobily sie zdecydowanie luzniejsze i nawet chyba bardziej rpzeszkadza to im samym niz partnerom, albo cos zaczelo w srodku autentycznie gnic i babrac sie, sama nie wiem... nie mowiac o samym bolu podczas kilkunastogodzinnych porodow. jak slucham coraz to nowszych opowiesci tym bardziej zblizam sie do decyzji o cc:O chociaz i jedno i drugie do d...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszę na pomarańcz
wiecie ze prawie wszyscy lekarze położnicy (chodzi mi o lekarzy w Warszawie) wiem bo mam z nimi kontakt. Robią swoim żoną, siostrą, córką cesarki. Zapytajcie sie pierwszego lepszego ginekologa jak rodziła jego żona lub córka to dowiecie sie że przez cc. Lekarze wiedzą że jest to mniejsze zagrożenia dla życia dziecka i matki bo tak jak już ktoś wcześniej pisał kobieta jest pod kontrolą. A poród sn to jedna wielka niewiadoma. Mojej bratowej np. położna kładła się na brzuch a lekarz kleszczami wyciągał dziecko. Ile mieliśmy później zmartwienia przez to! To ze nie mam cc na żądanie w Polsce to dlatego że NFZ poniósł by za duże koszty! tylko wyłącznie dlatego. Chociaż kasy mają dużo tylko ci z wyższych stanowisk muszą sie miedzy sobą podzielić a kobiety niech rodzą tak jak za epoki kamienia łupanego bo tak będzie taniej. Świat pędzi do przodu, medycyna też, wiec czemu mamy sobie odmawiać ułatwień??? Widzę że wiele kobiet w Polsce to ciemnogród, szkoda bo powinniśmy być coraz bardziej niezależne i nowoczesne. Jak by faceci rodzili to na pewno mieli by cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam wskazania
a ja mam wskazania do cc i jeżeli kiedyś zdecyduję się na dziecko będzie to jedyny możliwy poród i powiedzcie mi w czym ja niby będę lepsza od takiej dziewczyny co tych wskazań nie miała? będzie mnie mniej boleć? nie sądze, będę lepszą matką? raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denerwuje mnier to
ja mialam cc i nie zaluje!!! doszlam szybko do siebie, nie musze sobie fundowac operacji wymiany pochwy, lepiej sie czulam niz te wszystkie kobiety po porodzie silami natury, wlasnie dlatego, ze mialam cc moglam sobie w nocy pospac bo polozne zabieraly mi na kilka godzin dzidziusia zebym wypoczela, mimo, ze nic mnie nie bolalo, po 8 h od cc normalnei chodzilam i zajmowalam sie malym! Po 3 dniach wypuszczono mnie normalnie do domu, blizna jest malutka, pod linia bikini i wlasciwie wcale nie jest zauwazalna, to taka cienka kreska, normalnie po 3 miesiacach zaczelam cwiczyc. Brzuch sie super wciagnal. Drugi raz wezme tez cc na zyczenie. Dodam ze moj pierwszy porod to byl koszmar, bo zrobiono mi cc po 28 h porodu silami natury, wiec nacierpialam sie baaaardzo, nie wiem jak bym wytrzymala jeszcze bol parcia, zwlaszcza, ze dziecko mialo duza glowke i wazylo 4100!! a jak sie dziecko urodzilo, bylo piekne, bez siniakow, nie zmeczone przechodzeniem przez kanal rodny dodam, ze natura nie przewidziala, ze kobiety beda na skutek konsekwencji cywilizacyjnych rodzily takie duze dzieci, stad pociete, rozciagniete pochwy, nietrzymanie moczu, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola41211
Ja mialam cesarkie po dwoch dniach wypisali mnie do domu.Mialam nie wielki bol przez 2 dniale bez problemu moglam zajac sie dzidzusiem.Jestem szesc miesiecy po porodzie i wygladam tak jak przed porodem i mam udany sex z mezem.Czy polecam cesarkie?Raczej tak.Przynajmniej wiem ze w moim przypadku sprawdzila sie na 100%.Czytajac poprzednie komentarze typu: 22:11 [zgłoś do usunięcia] inek po cesarce bol nie jest mniejszy od porodu naturalnego...i to dochodzenie do siebie, spod moich kolezanek z sali wyjmowali całe zakrwawione przescieradła nie mogły chodzic z trzy dni, a ja pare godz po porodzie chodziłam itp " przyprawia mnie o mdlosci ,bo moze to i prawda,ale kazy porod jest inny i kazda kobieta i jest inna.Moja siostra rodzila naturalnie przez 18 godzin kiedy urodzila ledwie zyla przez pol roku niechciala slyszec o kolejnym dziecku a tym bardziej o porodzie.Dzis chce mniec juz tylko cc,bo uwaza ze po porodzie naturalnym nie czuje sie juz atrakcyjna kobieto dla swojego meza w sferze intymnej,nie wspomne,ze nie czerpie juz satysfakcji z sex-su od czasu porodu czyli 2 lat i itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakacprama
witam ja mialam cesarskie ciecie ale nie na zadanie tylko na szubko bo dziecku tetno spadlo i nikomu nie zycze takich przezyc. pociazy zostalo mi 10 kilo wiecej co prawda tez szybko wstalam i mniej tej krwi ale ten ból to zabiegu i te ciagnie ciagniecie szwu dopoki go nie zdjeli (przez 7 dni!) jak juz bylo po wszystkim i znieczulenie przestalo dzialac powiedzialam ze juz nie chce miec wiecej dzieci a i to juz sie zmienilo!! nokomu nie polecam cesarki!!!!!! to bylo najokropniejsze przezycie w moim zyciu! chcialam rodzic naturalnie!!!!! niestety nie wyszlo ale z drugim dzieckiem poczekam gdzie kolo 5 lat zeby miec szanse rodzic naturalnie a nie przez cesarke! NIE POLECAM! TO BYLO OKROPNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magatobi
To wszystko zależy , nie ma tak ,że po cesarce jest strasznie a naturalnym wszystko szybko dochodzi do siebie , ja po pierwszym porodzie wiem ,że zdecyduje sie na cesarke po drugim bo bardzo chciałabym mieć drugie choć mam potworną traumę po pierwszym, rodziłam 26 godzin po 16 jeden lekarz chciał wykonać cesarkę już nawet byłam przygotowana , ale inna pani doktor zdecydowała ,że można czekać efekt tego był taki że synek przez 10 dni był na antybiotykach (zakażenie wewnatrzmaciczne) a ja miałam 20 szwów gdzie zazwyczaj daje się 4 nikomu tego nie życze przez miesiąc nie byłam w stanie siadać na krzeszło czasem tylko na chwilke gdy miałam poduszkę ale to i tak był ból nie do zniesienia .....jesli ktos czuje że nie da rady powinien zdecydować się na cesarkę , podobno jest mozliwość zeby psychiatra dał skierowanie w wypadku gdy jest silny lęk , wiadomo że taki lęk nie wpływa dobrze na poród i może tylko jeszcze bardziej skopmlikować sprawy dlatego takei wyjście jest lepsze niż naturalny w takich wypadkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotne Ami
ja jestem w 3 miesiącu, mój narzeczony po dwóch latach związku wyrzucił mnie z domu bo nie chciałam usunąć i nie che mieć ze mną nic wspólnego, myślę ze dużo już wycierpiałam dla dziecka. Przy porodzie nikogo ze mną nie będzie, nie dam sobie rady sama. Ojciec dziecka jak mówił odezwie się w przyszłości "bo nie che pieluch zmieniać" i grosza mi nie da chyba że sąd go zmusi. Polska jest ułomnym krajem- to ja mam cierpieć i mieć paskudną pochwę po porodzie a ten drań tak po prostu będzie kiedyś mógł zabierać dziecko na wakacje? Gdyby on był inny byłabym najszczęśliwszą kobietą na ziemi i mogłabym mu urodzić nawet 4 dzieci naturalnie ale męczyć się godzinami bez wsparcia?? Codziennie myślę o porodzie i ryczę, mam kłopoty z jedzeniem, chudnę bo nic nie mogę przełknąć a jak przełknę to zwymiotuję. moja ginekolog martwi się moim stanem ale uważa ze teraz ciężko z cesarką, chyba że prywatnie a to masa pieniędzy, zalecała mi łapówkę w państwowym. Dziewczyny napiszcie mi proszę na maila jeśli wiecie jak załatwić cc? Lehudiel@interia.pl Piszcie nie tylko w sprawie cc, ogólnie mam taką depresję że każde słowo otuchy się przyda. każde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeorysza Warcisława
poszukaj jakiegoś taniego chirurga z Kaliningradu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss miss you
do samotnej ami nic się nie martw , równiez samotnie wychowuję dziecko, gdy maleństwo juz sie urodzi bedziesz najszczesliwszą osobą na ziemi , główka do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura! tak samo balam sie porodu i rodzilam w prywatnej klinice za 1400zł cesarskie ciecie poprosilam lekarza o to mam 22 lata i to bylo 1 dziecko i jestem bardzo a bardzo szczesliwa ze to byla cesarka u dentysty bardziej boli zajechalam w wyznaczonym terminie przygotowali mnie do cesarki lelarze mili i to bardzo nie zdazylam zapytac kiedy beda wyjmowac dziecko a bylo po .moj synek jest zdrowy ma juz 4 miesiace mi to nawet nic nie bolalo powiem tak dziewczyna meczyla sie 30g rodzila silami natury dziecko bylo male a jest cala porozrywana ja wstalam w ten sam dzien a ona 3 dni dochodzila do siebie i po co te meki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie cierpio po cesarce tak samo mozna cierpien po normalnym porodzie .Sa takie dziewczyny co wypowiadaja sie ,, nie kochacie dzieci ze rodzicie cesarko'' tylko madxza sie znam takie ze beda rodzic bez znieczulen itp. a co sie okazuje bioro 3 znieczulenia .a znam tyle dziewczyn co rodzily silami natury i maja problemy z dziuecmi bo skrecono bark itp a to cos z glowko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazda kobieta powinna miec wybpr jak ma rodzic nie powinismy nikogo oceniac za to jak chce rodzic kazda z nas ma inny organizm i inaczej prxzezywa porod . Moja siostra rodzila 42godziny meczyla sie mdlala wymiotowala i jaka to jest przyjemnosc powino sie porod milo wspominac a ona wspomina cierpienie ja rodzilam cieciem cesarskim i wspominam porod jak cos przyjemnego i tak powinismy zapamietac wiec dziewczyny same wybiescie jak chcecie rodzic i nie suchajcie krytyk bo sa zalosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konik na biegunachzjk
dla mnie to bezsens się mordować i jakie to ma znaczenie jak się urodziło,bo mój mąż zapłaciłby i 5000 tyś abym nie była rozerwana.Mamy XXI wiek i prawo wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanqas
Próbowałam rodzić naturalnie ale skonczylo sie cesarką. Moze jest to wygodne dla mamy ale dla dziecka to koszmar!!!! Czulam i widziałam (mialam znieczulenie od pasa w dól, nie czuje sie bolu ale czuje sie szarpanie i dotyk) jak mi lekarz wyszarpywał dziecko w brzucha. Wyobraz sobie jak to jest jak twoje ukochane malutkie dziecko zwiniete w klebek nagle ktoś wyszarpuje z jego srodowiska do innego swiata. Potem cala noc maluch rzucał sie po lozeczku i widac bylo ze przezywa wciaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanqas
Pozatym skoro stać Cie na prywatna klinike to dlaczego nie naturalny ze znieczuleniem? To chyba najlepsze wyjscie z sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanqas ale pieprzysz
:O Mialam cesarka, zadnego "wyrywania" nie czuc, dziecko na 10 punktow, nie "rzucalo sie" po lozeczku :D Moze jakis rzeznik a nie lekarz ta cesarke ci robil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×