Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Nasz dzidziusie coraz większe, więc już będą dawały Nam odczuć, że są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
U mnie weekend minął na sportowo - piątek ślizgi na desce (fajnie wiało), sobota spacerek z kijami, niedziela rowerek z rodzinką. Dziś od rana plamienie - zapisałam się na wieczór na wizytę i boję się, że dostanę szlaban na zajęcia sportowe. ech...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem--> Ty sie nie boisz tak forsowac w ciazy? W ktorym tygodniu jestes? Mam nadzieje,ze to plamienie to nic zlego, ale uwazaj troche na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym mieć tyle energii żeby cos jeszcze robić , no może nie aż tak forsownie.Ja to nawet na basen nie mam siły się wybrać :-) ale z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u mnie juz tez widac brzuszek,leci 16 tydz :) nie opalam sie bo boje sie przegrzania i ze jakies plamy mi wyskocza (tez mam paranoje jak widzicie :p) jak mnie samo zlapie slonce to fajnie ale lezenie nie wchodzi w gre dagar - soki marchewkowe chyba moga byc, witamina A to chyba tylko pochodzenia zwierzecego jest niewskazana??ale lepiej moze lekarza sie upewnic rano jak sie budze to czasami sie zapomne i tak sie wyciagne ze az mnie w brzuchu zakluje,potem juz ok jest ale ruchow jakis jeszcze nie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie ;-), mi piersi też \"urosły\" o 1 rozmiar, w zasadzie teraz nawet trochę więcej, musze sobie jakiś nowy stanik kupić... Ale ogólnie czuję się jakbym w ogóle nie była w ciąży, choć rozkojarzona wciąż trochę jestem ;-). No i oczywiście brzunio sporo większy :-) Wiecei co, nie wiem jak na tym etapie ciązy, ale jak na poczatku poszłam do lekarza, to kategorycznie zakazał mi picia soków marchwiowych. I wiem, że inni lekarze też nie każą, bo rozmawiałam na ten temat z kolezankami, bo dla mnie to dziwne było, tymbardziej, że często podpijałam soki mojemu dziecku ;-). No ale od poczatku ciąży nie piję żadnych soków marchwiowych :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
brzusiowa mnie też się coś przelewa w brzuszku i zastanawiam się czy to dzidzi?? U mnie już prawie 19tc więc myślę że wkrótce dostane konkretny sygnał od dzidzi że jest w brzuszku. Pozdrawiam Was dziewczynki,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tak wyglada matura z języka polskiego?? hehe :) ale te czasy się zmieniają....a stara matura fajna była 5 godzin pisania ile się da :) pozdrawiam ciepło i dzięki za podesłanie tej stronki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{aniabuu23} ja w zeszły wtorek rozmawiałam o tym z moją gin i powiedziała, że to dzidzia :-) Już na dniach pewnie poczujemy bardziej :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem szczesliwa! Kupilam sobie dzis nawilzacz pokoju. Od razu wstawiam do sypialni. Moze w koncu nie bede sie budzila z takim zapchanym nosem!! Poza tym mam w domu bardzo suche powietrze, a jeszcze przeciez jak sie dzidzia urodzi, to bedzie jeszcze bardziej suche od ogrzewania. Dam znac jak sie sprawdza :) Slyszalam,ze to fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczyny gdzie wyczytałam że na suche powietrze w pomieszczenia dobry jest kwiatek benjaminek. Ja mam go w sypialni i chyba działa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój benjaminek raczej nie zadziała - ostatnio zgubił prawie wszystkie liście :-(. Czekałam na deszcz, tu nie padało nic od marca, na dworze sucho i pełno kurzu. A dziś znow piękne słońce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymczasem1972
No i poleciałam wczoraj do doktorka, bo plamień lekceważyć nie wolno. Pobadał, pozaglądał tu i tam, zrobił USG i stwierdził, że plamienia to z nadżerki są a nie np. z powodu odklejania się łożyska. Dziecko ma się dobrze i kopie ile wlezie a ja jeszcze nic nie czuję chociaż to moja druga ciąża i 19 tydzień. Doktorek na rowerze jeździć nie zakazał (choć ostrzegał, żeby nie ściągać siodełka dowcipniś), jak również biegać i pływać na desce (wszystko oczywiście w granicach rozsądku). Ulżyło mi bo przy moim usposobieniu musieli by mnie przywiązać sznurkiem do łóżka..... W sumie jest dobrze, tylko muszę się ograniczać z jedzeniem bo 80kg stuknęło, czyli tyle ile w poprzedniej ciąży miałam w 9 miesiącu, tyle, że waga startowa była inna ;-( Ech..... Pozdrawiam wszystkie ciężarówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) z tym zapchanym nosem to zwariować można...dzisiaj się obudziłam i myslalam że się uduszę, wietrzę bardzo dużo, ostatnio spalam przy otwartym oknie i też to nic nie dalo...ciągle zatkany nos i krew :( dzisiaj mam wizytę u lekarza to zapytam jak tu sobie radzić, może coś podpowie. Tymczasem- Ty to masz wyrozumialego tego lekarza. Mój odrazu by mi zakazał takich sportów. Ja bo moich ostatnich bólach podbrzusza dostałam zakaz na seksik no i z mężem pościmy. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem, dobrze że to nic powaznego. Czy któraś z was zmaga sie w ciąży z alergią. Ja mam silny katar sienny na wszystkie kwitnace trawy i juz sobie z nim nie radze. Czy sa jakies leki na alergie, które mozna brac w ciazy? Do lekarza ide dopiero w piątek, a do tego czasu nie wiem jak sobie radzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja tez juz nie daje rady z tym suchym powietrzem. W Carrefour byla wlasnie promocja ze 149 na 109 zl na ten nawilzacz http://balter.pl/pl,product,314510,konfor,ultradzwiekowy,nawilzacz,powietrza,sps,828.html Wydaje sie ok, wiec ciesze sie z mojego wyboru :) Tymczasem, dobrze,ze wszystko ok. Dbaj o siebie. A jesli chodzi o alergie w ciazy, to widzialam cos na tej stronce http://www.ciazaporod.pl/ciaza.html?cmn_id=&ph_center02_offset=110 Musialabys poszukac. Ogolnie fajna ta strona, wiece ciekawych informacji mozna znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie strasznie meczylam z suchym nosem,ledwo oddychac moglam,lekarz mi polecil do psikania do nosa DISNE MAR to taka jakby woda z soli morkiej oczyszczona i naprawde pomoglo!!juz jest duuuuzo lepiej a do gardla GLOSAL tez do psikania,nawet w gardle sucho mialam - polecam :) i tez oczekuje na deszcz,fajna susza na dworze! pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zapchany nos. Szczegolnie jak wstaje rano to zastanawiam sie jak oddychalam spiac. Przy lozku zawsze mam szklaneczke wody, bo w mnie bardzo suszy, az gardlo boli, mimo, ze duzo pije. Totalny rozstrój :D Piersi troszke mi urosly, ale nie na tyle, zeby zmianiac stanik. A szkoda! :D U mnie dzis slonka nie widac, ale i tak wlasnie wybieram sie na maly spacerek. Milego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy Wy też wstajecie w nocy na siku??? mnie to już wkurza! nie ma nocy żebym nie wstawała, chyba kupie sobie nocnik :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy twardnieje Wam brzuch? Ja od ponad tygodnia zaobserwowalam,ze czasem gdy leze na plecach, twardnieje mi brzuch. Nie caly. Tak jakby tylko macica, dokladnie nad wlosami lonowymi. Robi mi sie wtedy brzuch w tamtym miejscu twardy i wystajacy. Nie boli. Macie cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się nie zdarzyło żeby mi brzuch twardniał, ale chyba to nie jest dobry objaw, koniecznie powiedz o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz sterroryzuje apteke, musza mi cos poszukac do nosa nieszkodliwego dla babek w ciazy. Co do siusiania. Nigdy nie wstawałamw nocy do toalety, a teraz minimum dwa razy. A w pracy to już chodze co chwilę. Chyba częściej jestem w toalecie niz przy biurku;) Nie obserwowałam, czy mi brzuch twardnieje, czy nie. Ogólnie jest dośc twardy, typowo ciazowy, bo to nie sadełko, tylko dzidzio w środku mieszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruminella- wspolczucia z tą alergią, mój mąż też to ma co roku ale przynajmniej może wziąć leki, zapytaj w aptece, może coś mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Mnie na razie alergie nie mecza i nie mam tez zapchanego nosa, na razie :-D Mnie sie wydaje,ze ten twardy brzusio to po prostu dzidzio:-) Dziewczyny, macie zamiar chodzic do szkoly rodzenia? Ja sie dzisiaj wkurzyłam,bo zadzwonilam do jednej z nich i sie dowiedzialam,ze chodzi sie do szkoly tam,gdzie sie ma lekarza prowadzacego,a ja mam lekarza, ktory nie odbiera porodow i co mam robic dalej? Strasznie sie poplakalam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez już zaczynam czuć sezonowe kręcenie w nosie no i kicham coraz częściej tylko z wystającym brzuchem to nie jest takie przyjemne :-) jak coś sie dowiecie co do leków na alergię bezpiecznych dla maleństwa to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyte mam w czwartek i na pewno porozmawiam o tym z lekarzem. Juz sie naczytalam jakis bzdur w necie,ze to na pewno przedwczesny porod itd. Bylam w aptece i babka powiedziala,ze nieraz tak jest i poradzila,zebym wziela nospe. No wiec moze sprobuje, a w czwartek lekarz wszystko sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie w koncu pada:) moze wreszcie lepiej sie bedziec oddychac bo z tym moim nosem to masakra najchetniej bym go pod kran wsadziła:D musze sie wybrac do apteki po ta wode morska moze pomoze renatinka mi raczej brzuch nie twardnieje ale jak zaczyna mnie bolec to biore nospe i klade sie i przechodzi wiec moze sprobuj z ta nospa, no i nie czytaj za duzo w internecie bo mozna sie niezle wystraszyc tego co pisza, ja nie czytam w internecie nic na temat ciazy (poza naszym forum oczywiscie;) ) i nie kupuje zadnych gazet bo w poprzedniej ciazy juz miesiac przed porodem plakałam ze ja na pewno umre przy porodzie bo tyle sie naczytałam:P a do szkoły rodzenia rowniez sie nie wybieram zmykam pisac ta nieszczesna prace licencjacka, na dodatek jescze mam dwa kolokwia w ten weekend i bardzo sie stresuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×